ضرورت شخصیت‌شناسی در کوچینگ

شخصیت شناسی ضرورتی برای کوچ‌ها و فعالان حوزه کوچینگ  

در عصر حاضر، کوچینگ و شخصیت شناسی MBTI جزو مدرن‌ترین و قدرتمندترین روش‌های توسعه فردی و کسب و کار در سراسر دنیا است.  شخصیت شناسی و دوره کوچینگ ارتباط تنگاتنگی با هم دارند؛ زیرا یکی از مبانی نظری در هر دو ، مبنای انسان شناسی است. از این رو پیرو تفاهمات فدراسیون جهانی کوچینگ ICF  و سازمان جهانی مایرز بریگز MBTI ،  یکی از عناوین دوره‌های CCE در فدراسیون جهانی کوچینگ که در راستای آموزش مداوم کوچ ها تعریف شده است ، یادگیری MBTI است. جزئیات از طریق این لینک قابل مشاهده است .همچنین این موضوع برای انجمن مدیریت منابع انسانی نیز تعریف شده است و در واقع می توان گفت سازمان جهانی  Myers-Briggs یک ارائه‌دهنده تأیید شده برای ساعات آموزش مداوم (CE) برای سازمان‌های فهرست‌شده در زیر است : ​

International Coaching Federation (ICF)   فدراسیون جهانی کوچینگ

International Coaching Federation (ICF)

فدراسیون جهانی کوچینگ

رابطه کوچینگ و شخصیت شناسی MBTI 

در بخش زیر به برخی از حوزه‌های ارتباط تنگاتنک کوچینگ و شخصیت شناسی MBTI اشاره می‌شود :

یکی از مهم‌ترین صلاحیت‌های کوچینگ، قضاوت نکردن است و قضاوت نکردن بسیار سخت ! شخصیت شناسی به ما ابزاری برای قضاوت نکردن می‌دهد و آن را ساده‌تر می‌کند . علم شخصیت شناسی به ما می آموزد افراد دارای تیپ‌های شخصیتی متفاوتی هستند و در نتیجه رفتارهای متفاوتی دارند که دانستن این نکته ی علمی به ما ابزار مستدلی در قضاوت نکردن انسان‌ها می‌دهد و این کار سخت قضاوت نکردن را تسهیل می‌کند

شخصیت شناسی و کوچینگ هر دو به نوعی سفر به دنیای درونی انسان‌ها و رسیدن به خودآگاهی و دیگر آگاهی هستند؛ اما هر کدام به روشی ! با مسلط بودن به شخصیت شناسی این سفر درونی تسهیل و تسریع می‌شود.

در فرایند کوچینگ توسعه فردی ،کوچ به همراه مراجع نسخه شخصی سازی شده برای فرد را کشف و خلق می‌کند و با دانستن تیپ شخصیتی مراجع فرایند کشف و خلق تسریع و تسهیل می‌شود.

کوچینگ مراجع محور است و شخصیت شناسی کمک می‌کند تا با پذیرفتن یک اصل که انسان‌ها تیپ‌های شخصیتی متفاوت دارند کوچ راحت‌تر بتواند مراجع محور بودن را درک و رعایت نماید .

در مدل های مختلف کوچینگ از  قبیل مدل گرو:

  • برای تعیین REALITY یا وضعیت وجود ، مسلط بودن به مدل MBTI بسیار کمک کننده است؛ زیرا تیپ شخصیتی هر فردی بخش مهمی از وضعیت موجود وی است.
  • برای تعیین GOAL یا وضعیت مطلوب ، مسلط بودن به مدل MBTI بسیار کمک کننده است؛ زیرا تیپ شخصیتی هر فردی نقش مهمی در فرایند هدف گذاری دارد . و اینکه اهداف چقدر واقع گرایانه یا هیجانی است .
  • برای تعیین WILL DO یا اقدامات و در مراحل انجام تکالیف، مسلط بودن به مدل MBTI بسیار کمک کننده است؛ زیرا برخی تیپ‌های شخصیتی ذاتا عملگرا تر هستند و برخی ذاتا برانگیختگی درونی پایینی دارند و نیاز به هل بیرونی بیشتر.

در صلاحیت‌های کوچینگ به شهود  متافور  اشاره شده است و بکارگیری درست این صلاحیت بدون شناخت تیپ شخصیتی شهودی N type در MBTI و مدل دریافت اطلاعات این تیپ‌های شخصیتی میسر نیست. کوچ ضمن شناخت تیپ شخصیتی خود، برای بکارگیری درست شهود در جلسه باید بتواند تیپ شخصیتی مراجع خود را نیز دریابد .

در صلاحیت‌های کوچینگ به همدمایی اشاره شده و همدمایی بدون شناخت تیپ‌های شخصیتی بسیار سخت است .

در کوچینگ تیم‌های کاری Team building coachIibg   شناخت تیپ‌های شخصیتی اعضای تشکیل دهنده تیم، یک ضرورت است .

در کوچینگ انتخاب شغل و مسیر شغلی Career coaching  شناخت تیپ شخصیتی مخاطب فرایند کوچینگ را بسیار تسهیل می‌نماید.

در کوچینگ مدیران و رهبران Coaching  managers and leaders  شناخت تیپ شخصیتی مدیران در عارضه یابی‌ها و حل مسائل بسیار ضرورت دارد.

نظریه دنیل کانمن در رابطه با شخصیت شناسی

در ادامه به نظریه دنیل کانمن نویسنده کتاب تفکر کند و سریع در مورد شم و شهود و بخشی از متن کتاب وی توجه نمایید  : 

به‌نظرتان وقتی یک بیمار با علائمی مشخص به دکتر متخصص مراجعه می‌کند، چقدر احتمال دارد که نسخه‌های متفاوتی دریافت کند؟ یا اگر پرونده‌ای حقوقی به دو قاضی ارجاع شود، چقدر محتمل است که احکام متفاوتی صادر شود؟ دنیل کانمن، وقتی سال‌ها پیش آزمایشی را در این باره طراحی می‌کرد، حدس می‌زد اختلاف بین قضاوتِ و متخصصان مختلف در یک حوزه، باید چیزی حدود ۱۰درصد باشد؛ اما بعد از انجام آزمایش، فهمید این اختلاف بسیار زیاد و حدود ۵۰ درصد است. کتاب جدید او و همکارانش تلاشی برای فهم این معضل است.

و بطور خلاصه می‌توان گفت در تمامی حوزه‌های کوچینگ این ضرورت قابل لمس است و شاخص نوع شخصیت مایرز-بریگز (MBTI) یک ابزار روان‌سنجی محبوب در توسعه شخصی، حرفه‌ای و تیمی است. جنی راجرز کارایی آن را در کوچینگ نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که شناخت ترجیحات ما می‌تواند نقطه شروع مفیدی برای پذیرش خود و تغییر تحولی در روابط شخصی و حرفه‌ای ما باشد.

شغل مناسب ENFJ

کوچینگ قدرتمند تر با شخصیت شناسی
پریسا احمدی منش ( بنیانگذارحامی اندیش) و بهناز طریق پیما ( عضو هیات علمی آکادمی کوچینگ انگلستان)

یک پیشنهاد عالی برای کوچ‌ها 

لایو ضرورت مهارت شخصیت شناسی در حیطه کوچینگ با بهناز طریق پیما

5/5 - (1 امتیاز)
حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!