بهترین کتاب هدیه نوروزی سالی که زمستان ندارد

بهترین کتاب هدیه نوروزی سالی که زمستان ندارد

بهترین کتاب هدیه نوروزی آغازگر دید و بازدید از خود فراموش شده ما در فصل رویش جوانه‌ها است، آغازی شیرین که پایانی ندارد.

سال نو تقریباً در راه است و خبر آغاز بهار  همراه با آرزوهای خوشبختی و سعادت است. اینجاست که باید یک هدیه عالی را برای مخاطب خاصی از میان گزینه‌های انبوه پیدا کنیم که گویی مطلقاً برای او خلق شده است.

نقاط عطف و کلیدی در زندگی وجود دارد که یک کتاب می‌تواند بهترین الهام‌بخش برای آنها باشد. مرحله‌ای برای پایان دادن، ادامه دادن یا شروع کردن کارهایی که می‌تواند زندگی ما را زیر و رو کند و عید نوروز یک از بهترین و باستانی‌ترین آنها است. لیکن بهترین کتاب هدیه نوروزی را چگونه می‌توان انتخاب کرد؟

بهترین کتاب هدیه نوروزی را چگونه می‌توان انتخاب کرد؟

عید نوروز بار دیگر در راه است با آرایش و پیرایش خاص خود،‌ خانه تکانی،‌ شادی و غوغای ناگزیر و البته کمی تشویش که امسال چه هدیه‌ای به دیگران بدهید. هدیه پیشنهادی ما چنان کارآمد است که هم‌برای مهمان غیر منتظره و هم برای جاری‌ها و باجناق‌ها به نحو عالی و گیرایی عمل می‌کند.

بهترین کتاب هدیه نوروزی

انتخاب هدیه کتاب چیز پیچیده‌ای به نظر می‌رسد. برخی از مردم کتاب‌های عاشقانه، برخی فانتزی، برخی معمایی یا تاریخی را دوست دارند. از آن سو هر چند که باورش سخت است برخی نیز کلا از خواندن متنفرند. اما کتاب‌ها جادویی در خود دارند که هزاران سال به آنها قدمت داده و به این سادگی جایگاه خود را از دست نمی‌دهند.

به جرات می‌توان گفت که بهترین کتاب هدیه نوروزی بایستی هنرمندان،‌ نویسندگان، نوازندگان و افراد خلاق و پیشرو را نیز تحت تاثیر قرار دهد. این کتاب باید با عمیق‌ترین و نمادی‌ترین عناصر شناختی بشر گره بخورد تا هر کسی عاشق خواندن مکرر آن شود.

کتابی که به خواننده در حل مسایل روزمره کمک کند و همچون راهنمایی باشد تا تا خواننده از میان انواع پیچ و خم‌ها به سلامت عبور دهد. چه بهتر که این خاصیت جذابش محدود به دوره یا زمان خاصی نباشد و هر کسی در هر سن و سالی بتواند در هر مقطع زندگی از آن استفاده ببرد.

بهترین کتاب هدیه نوروزی باید پشتوانه قوی از منابع قابل اعتماد و مراجع فنی  داشته باشد تا بتوان با آسودگی به آن اعتماد کرد. اگر کتابی منجر به کشف استعداد‌های ویژه و نقاط قوتی شود که هرگز از آنها خبر نداشتید چه هدیه‌ای می‌تواند با آن برابری یا حتی رقابت کند.

بهترین کتاب هدیه نوروزی کتابی است که  خواننده را تکان دهد. کتاب‌هایی که جرقه یک نگرش تازه به زندگی یا محرک یک نبرد جدید برای موفقیت هستند از این دست کتاب‌ها هستند. این کتاب‌های الهام بخش به ما کمک می‌کنند بفهمیم کجا بوده‌ایم و به کجا می‌رویم و به همین دلیل هدایای استثنایی هستند.

چه آنهایی که اهل کتاب‌خوانی باشند و چه آن‌هایی که تصمیم‌شان این است در نخستین سال قرن جدید یک کتاب را به پایان برسانند. همگی می‌توانند با یک کتاب درباره خودشناسی سورپرایز شوند.

کتاب بهترین هدیه نوروزی بجای سالنامه

بسیاری بر لبه بلندی می‌ایستند؛ ولی فراموش می‌کنند که برای پرواز کردن به آنجا آمده‌اند. در سال‌های گذشته چنانچه مرسوم بوده و هنوز نیز کمابیش دیده می‌شود برخی شرکت‌ها با هدایای سالنامه و سررسید تلاش دارند هویت شرکت خود را به مخاطبانشان معرفی کنند.

سررسیدها نیز جز دو سرانجام را بر خود نمی‌دیدند، یا به‌عنوان دفتر یادداشت استفاده می‌شدند یا در گوشه انبارها خاک می‌خورند و سرانجام به‌عنوان کاغذ باطله به فروش می‌رفتند.

امید طراحان سررسید به این بود که با نگهداری و طول عمر سررسید نام برند به مخاطب و احیاناً دیگر اطرافیان شناسانده شود؛ ولی حقیقت ماجرا این است که هزینه‌‌های که صرف سررسید‌ها می‌شود بسیار کلان است. به‌خصوص که باوجود انواع اپلیکیشن‌ها در گوشی همراه، دیگر چند مزیت ساده سررسید‌ها از قبیل دفترچه تلفن، تقویم و جداول مختلف دیگر به چشم نمی‌آید.

همچنین با هزینه به مراتب کمتر از تهیه سالنامه برای عید نوروز می‌توان هدایای تبلیغاتی به دیگران تقدیم کرد که نه تنها یک یا دو سال؛ بلکه چند دهه طراوت خود را حفظ کند و چه بسا یک عمر یاد و خاطره هدیه دهنده را در اذهان ثبت و ضبط کرد.

در دنیای دیجیتالی فزاینده امروز کتاب‌ها می‌توانند حکمت و آرامش آنالوگ منحصربه‌فردی را به ما ارائه کنند. حتی درباره افرادی که علاقه دارند با لباس‌های جدید کمدهایشان را پر کنند یا کسانی که حاضر نیستند سر از گوشی هوشمند خود بردارند باید گفت که به ندرت کسی می‌تواند در مواجهه با یک مطالعه خوب احساس ناسپاسی کند.

پس هنگامی‌که از بهترین هدیه عید صحبت به میان می‌آید هنوز  کتاب‌ها بهترین گزینه هستند چرا که همچنان در آزمون زمان مقاومت می‌کنند و به همین دلیل خرید بهترین کتاب هدیه نوروزی از مهم‌ترین خرید‌های بهاری است. خواندن کتاب به فرد برای موفقیت در زندگی و کار می‌تواند کمک کند.

تست پیشنهادی : تست شخصیت شناسی شغلی mbti

مقاله عالی : شخصیت شناسی در ازدواج

انتخاب بهترین کتاب هدیه برای عید نوروز

شاید هدیه دادن کتاب به آنها که بینی‌شان مدام در کتاب‌ها پنهان شده و فقط نیمی از گوششان به مکالمات اطراف گوش می‌دهد راحت به نظر برسد؛ ولی باید دانست که این افراد هر کتابی را نمی‌خوانند. هدیه کتاب آنهم بهترین کتاب هدیه نوروزی  اصول خاص خود و البته لذت باورنکردنی به همراه دارد.

هنگام تهیه بهترین کتاب هدیه نوروزی بارها از خود می‌پرسیم، آیا آنها نیز مانند ما از کتاب انتخابی لذت خواهند برد؟ آیا آنها نیز از تجربه خواندن آن احساس شادی خواهند کرد؟ آیا وقتی به صفحه پایانی می‌رسند احساس خواهند کرد راه جدید پیش روی آنها باز شده؟ آیا دوست خواهد داشت دوباره و دوباره آن کتاب را بخوانند؟

برای انتخاب بهترین کتاب دو رویکرد پیش روی شما است:

  • رویکرد غریزی
  • رویکرد فکری

رویکرد غریزی

رویکرد غریزی یک استراتژی ایده‌آل است. گویی خود برتر با یک دستورالعمل فکری در پس زمینه ذهن‌مان با سرعت نور و درک بالاتر به حل مسئله می‌پردازد.

گاهی نکته‌ای در کتاب است ما را به یاد فردی می‌اندازد. نقل قولی یا نام کتاب یا موضوع کتاب می‌تواند ما را به یاد فردی بیندازد گاهی هم شخصیت کتاب که ضد شخصیت آن فرد است این یادآوری را انجام می‌دهد.

رویکرد فکری

رویکرد فکری یا منطقی در  در انتخاب بهترین کتاب هدیه نوروزی نیز همچون روند نوشتن الگوریتم برنامه‌نویسی است. مجموعه‌ای از سوال‌ها است که هر جواب ما را به مرحله بعدی می‌برد. به پرسش‌هیا زیر دقت کنید.

۱. آیا آنها کتاب  میخوانند؟  بله( برو به سوال ۲)؛ خیر (برو به سوال ۳)

۲. آیا ژانری که محبوب آنها است را می‌شناسید؟  بله (برو به سوال ۴)؛ خیر (برو به سوال ۳)

۳. آیا با علایق آنها آشنا هستید؟ بله (برو به سوال ۴)

۴. آیا کتاب جذابی می‌شناسید که با علایق و موقعیت زندگی آنها هماهنگ باشد؟

برای انتخاب بهترین کتاب هدیه نوروزی کافی است به علایق و کنجکاوی افراد نگاه کنید و مهم‌ترین علاقه انسان  در تمام دوران‌ها خودشناسی بوده است. اما خودشناسی با چه تکنیکی؟

کتاب خودشناسی با تکنیک MBTI  بهترین عیدی نوروزی

شما با کتاب خودشناسی با تکنیک MBTI نه تنها یک مطلب خواندنی را به دیگران هدیه می‌کنید؛ بلکه به آنها فرصتی برای تجربه هوش و بینش نو هدیه می‌دهید. به جرات می‌توان گفت شاخص مایرز بریگز یا همچنان که به اختصار به MBTI مشهور است  را باید از شناخته‌شده‌ترین و مورد قبول‌ترین چارچوب‌های شخصیتی در جهان امروز دانست. این تست را می‌توان بهترین تست شخصیت شناسی جهان دانست.

تیپ‌شناسی MBTI رویکرد واقع‌بینانه به زندگی می‌بخشد و همچون یک شیوه مدیتیشن هر چقدر در طول زندگی بیشتر به آن پرداخته شود، نتایج درخشان‌تری از آن حاصل می‌شود. این نتایج به مخاطب شما قدرت انطباق‌ پذیری یا جهش در نردبان موفقیت را می‌دهد. برای شناخت بیشتر راه های خودشناسی می‌توانید به مقاله آن در سایت ما مراجعه کنید.

کم‌ترین مزیت شناخت شخصیت با تیپ‌های مایرز بریگز این است که یاد خواهیم گرفت از هر فردی با تمام کاستی‌ها که از وی به نظر می‌رسد در روز عید و غیر آن سپاسگزاری کنیم. چرا که حال می‌دانیم چه رازی پشت واکنش‌ها و ترجیحات آنها نهفته است و چه بسا  اگر زودتر با تیپ‌شناسی مایرز بریگز آشنا می‌شدیم بساط بسیاری از تنش‌ها و سوءتفاهم‌ها از مدت‌ها پیش جمع شده بود.

با این اوصاف می‌توان گفت کتاب خودشناسی با تکنیک MBTI بهترین کتاب هدیه نوروزی است؛ ولی کدام کتاب پیشنهاد اول ما است؟

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI بهترین کتاب هدیه نوروزی

اگر هنوز در تشخیص اینکه آیا فردی درون‌گرا یا برون‌گرا، حسی هستید یا شهودی هستید مردد ماندید، کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI واقعا به سرعت به شما کمک خواهد کرد تا ابهامات خود را رفع کنید. تردید در تعلق بین تیپ‌ها از رایج‌ترین مشکلاتی است که در انجام تنهای آزمون شخصیت‌شناسی رخ می‌دهد.

با مطالعه کتاب شخصیت‌شناسی MBTI نوشته پریسا احمدی منش  متوجه خواهید شد هر تیپی چگونه از توانایی و استعدادهای خود استفاده می‌کند.

مثلاً یکی از بخش‌های جالب درباره منابع فکری نظریه تیپ است که بنام مشرب‌ها در MBTI معرفی شده است. شما حداقل باید کتاب انواع روانشناختی را مطالعه کرده باشید تا با نظریات  روان‌پزشک مشهور سوئیسی، کارل یونگ، را که نتیجه دو دهه تحقیق بوده است آشنا شوید. لیکن یا مطالعه کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI می‌توانید به‌نحو ساده‌تری چشم‌اندازی وسیعی از مفاهیم نظریه تیپ‌شناسی یونگ و ابعاد آن داشته باشید.

اگر می‌خواهید به یک خبره بی‌نظیر تیپ‌شناسی تبدیل شوید، مطالعه کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI پیشنهاد اول ما است. این کتاب چشم شما را به تاثیر ترجیحات در زمینه‌های مختلف باز می‌کند و شواهد علمی و واقعی از تجربیات موفق در این زمینه را به شما نشان می‌دهد.

پیشنهاد عالی : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

پیشنهاد عالی : شرکت در دوره بینظیر شخصیت شناسی MBTI ( غیرحضوری برای همه فارسی زبانان و حضوری در مشهد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان