بهترین هدیه کتاب است، هدیه‌‌ای برای تمام فصول

بهترین هدیه کتاب است، هدیه‌‌ای برای تمام فصول

بهترین هدیه کتاب است و از این میان کتب، کتاب‌های خودشناسی گوی سبقت در جذابیت را از دیگر کتاب‌ها ربوده‌اند.

آیا علاقمند نیستید در مورد نحوه عملکرد ذهن و نقاط قوت و ضعفِ خود آگاه باشید؟ آیا ارزیابی مردم بخشی مهم از رفتار روزانه شما نیست؟ و البته آیا دوست ندارید لحظات شاد و دورهمی با یکدیگر به نحوی صرف شود که شناخت بیشتری از خود و از دیگر اعضای خانواده پیدا کنید؟

اینجا دانشی عظیم و گران‌بها آماده شده تا شما با فراغ بال به همه این خواسته‌ها برسید. این دانش درون صندوقچه‌ای به نام کتاب قرار گرفته که از دوران کهن به عنوان یک ابزار شگفت‌انگیز و قدرتمند برای دانش ورزی و کسب تجربه آسان به کار می‌رفته است. از همین جهت است که بهترین هدیه کتاب به‌شمار می‌رود.

چرا بهترین هدیه کتاب است؟

از آنجا که کتاب‌ها تامل برانگیز و البته تفکر برانگیز هستند، هدایای بسیار مفیدی به شمار می‌روند. گاهی بیان مطالبی در قالب چند کلمه کار سختی است. درک آسان نگرش‌ها و دیدن چشم‌انداز‌های جدید کاری است که کتاب‌ها به خوبی قادر به انجام آن هستند.

بعضی هدایای مضرات ذاتی دارند. آنها شما را چاق می‌کنند، به مرور زمان پژمرده می‌شوند؛ ولی کتاب‌ها همیشه آماده هستند تا شما را شگفت‌زده کنند و با هر بار خواندن گویی مفاهیم جدیدی از میان همان سطور به شما الهام می‌شود؛ پس لطفاً به جای جوارب کتاب هدیه بدهید.

آیا به دنبال ابراز عشق هستید؟ می‌خواهید محبت خود را به دیگران نشان دهید؟ آیا قدردان کسی هستید یا می‌خواهید یادگاری خاصی به شخصی بدهید؟

برای احترام گذاشتن یا ابراز علاقه به یک رویداد خاص مثل سالگرد تولد، تولد کودک، عروسی یا تبریک نقطه عطفی در کار و زندگی و حتی برانگیختن یک لبخند هستید باز هم بهترین هدیه کتاب است.

در مقابل آنچه که از کتاب نصیب خواننده می‌شود نمی‌توان ارزش مالی تعیین کرد و کتاب‌های خوب ثابت کرده‌اند که به مرور زمان گران‌بها‌تر نیز می‌شوند. از همین رو مشهور است که کتاب واقعا خوب نیازی به تخفیف ندارد.

مقاله پیشنهادی : شناخت افراد از روی حرف زدن

مقاله پیشنهادی : ارتباط موثر و مذاکره با درون گراها

مقاله پیشنهادی : ارتباط موثر و مذاکره با برون گراها

بهترین هدیه کتاب است، اما چه فوایدی دارد؟

کتاب‌ها می‌توانند به اهداف کوچک، متوسط و البته بزرگ شما شکل دهند. کتاب‌ها  راهنمای مناسبی برای تغییر در بسیاری از رفتارها از جمله خریدهای آتی شما هستند. آنها شما راهنمایی می‌کنند تا منابع مالی خود را صرف خرید چیزهای کنید تا بسیار سریع‌تر از قبل شاهد موفقیت در زندگی‌تان باشید.

کتاب‌ها ابزاری عالی برای افزایش قدرت مغز هستند. آنها با معرفی کلمات و مفاهیم تازه نه تنها دایرهٔ لغات و نگرش را وسعت می‌دهند؛ بلکه با مطالعه روزانه باعث ورزش مغز ‌می‌شوند.

مطالعهٔ قبل از خواب یکی از بهترین روش‌ها برای کسب آرامش است. خواندن مطالب امید بخش و آرام بخش نه تنها خستگی ذهنی روزانه را از بین می‌برد؛ بلکه با ایجاد حس امنیت شما را هرچه بیشتر علاقه‌مند به مطالعه می‌کند.

مطالعه کتاب با دیگران یکی از بهترین روش‌ها برای کمک به تعمیق و تقویت رابطه است. وقتی به‌صورت جمعی به مطالعه کتاب می‌پردازید بهتر به احساس و عواطف یکدیگر پی می‌برید.

لیکن کتاب‌ها انواع مختلفی دارند و چگونه می‌توان مطمئن شد که کتابی که هدیه می‌دهیم برای هر قشری جذاب و جالب است؟

درواقع کتابهایی هستند که به پرسش‌های نهانی و مشترک ما پاسخ می‌دهند. این کتاب‌ها سعی دارند به ما چیزی درباره خودمان بگویند که خود از آن بی خبر هستیم. به همین جهت در هر سن و سال و در هر موقعیت شغلی و اجتماعی مورد توجه هستند.

این کتاب‌ها به کتاب‌های خودشناسی معروف هستند.

کتاب‌های خودشناسی از جذاب‌ترین کتاب‌ها هستند

آیا هر چند وقت یک‌بار یک لحظه به افکار و احساسات خود فکر می‌کنید؟ آیا تا کنون دلایل اصلی رفتار خود را بررسی کرده‌اید؟

خودشناسی ما را به خودمان نزدیک‌تر و همین امر نیز به ما کمک می‌کند تا با شفافیت به احساسات خود نگاه کنیم. اینجاست که شناسایی نقاط قوت و ضعف پنهان در درون ما سهل و آسان می‌شود.

خودشناسی یکی از نتایج تجربیات ادراکی است. درواقع ما هرگز نمی‌توانیم بدون تمرکز بر آنچه اکنون برایمان رخ می‌دهد و اینکه به چه نحوی به آن واکنش نشان می‌دهیم از احوالات خودمان آگاه باشیم.

حال که متوجه شدیم خودشناسی از ارکان اصلی موفقیت و بهترین هدیه کتاب خودشناسی است، بهترین تاکتیک خودشناسی چیست؟ خودشناسی یا شخصیت شناسی MBTI تاکتیک برتر برای عبور از این مسیر ناهموار است.

شخصیت شناسی MBTI روش برتر خودشناسی

وقتی به بیرون نگاه می‌کنید، خود را با دیگران مقایسه می‌کنید و با وجود آنکه توانایی و استعداد‌های آنها را ندارید خود را در جایگاه آنها تصور می‌کنید و متاسفانه این رویا‌پردازی تنها شما را پیر می‌کند.  برای موفقیت باید به درون خود نگاه کنید. به کشف و تقویت استعداد ذاتی خود بپردازید و این همان تاکتیک علمی MBTI که شما را به شناخت درستی از خود رهنمون می‌کند.

اگرچه کتابهای مختلفی در زمینه تیپ‌شناسی مایرز بریگز منتشر شده؛ ولی ما کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI را به‌عنوان بهترین هدیه کتاب خودشناسی معرفی می‌کنیم.

چرا کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI یک هدیه مناسب است؟

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI از معدود کتاب‌های خودشناسی است که به‌نحوی جذاب و با ساختاری منسجم هر شخصی را به خواندن خود ترغیب می‌کند.

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI از آن دسته کتاب‌های است که همیشه گوشه میز شما خواهند بود و گوشه‌های صفحات آن از تورق فراوان و علامت‌گذاری مکرر تاخورده است. این کتاب نه تنها برای مدیران و کارمندان مفید است؛ بلکه بهترین هدیه کتاب برای معلمان، مادران و همسران و…نیز است.

نکته جذاب در کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI نحوه ساختار بندی آن است. این ساختار به نحوی است که گویی شما در حال گذراندن یک کارگاه عملی هستید. مسیر درک شما از MBTI به نحوی طراحی شده که به تدریج با استفاده از مثال‌های ساده و قابل فهم و آزمون های مکرر و جذاب تبدیل به فردی با دانش غنی از MBTI می‌شوید. فصول این کتاب عبارتند از:

  • تاریخچه و مفاهیم پایه
  • ترجیح در دریافت انرژی
  • ترجیح دریافت اطلاعات 
  • ترجیح در تصمیم گیری
  • ترجیح در سازماندهی و اجرا
  • معرفی تست شخصیت‌شناسی MBTI
  • پاسخ به سوالات اساسی
  • مشرب‌ها در MBTI
  • کارکردها و رشد تیپ در MBTI

بهترین هدیه کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI

بهترین هدیه کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI است چرا که ساده کردن پیچیدگی‌های MBTI نیاز به تجربه و درایت خاصی دارد که نویسنده با موفقیت از پس آن برآمده است.

اگرچه بدنه کتاب اصول اولیه را پوشش داده؛ ولی وجود فصل‌هایی همچون پاسخ به سوالات اساسی، مشرب‌ها در MBTI و کارکردها و… به جنبه‌های عمیق‌تر و پیشرفه‌تر تیپ‌شناسی می‌پردازد. این مژده‌ای است برای کسانی که تحصیلات کمتری دارند؛ لیکن به دنبال راهی برای ورود به سرزمین کشف استعدادها از طریق درک ترجیحات شناختی هستند.

در کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI موارد زیادی برای کشف کردن وجود دارد که برای هر کدام توصیفات عمیقی ارائه شده است. شما می‌توانید انواع گوناگون ترجیحات شغلی را درک کنید یا در مورد چگونگی تجلی تیپ زندگی واقعی در سنین مختلف آگاه شوید.

پیشنهاد عالی : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

پیشنهاد عالی : شرکت در دوره بینظیر شخصیت شناسی MBTI ( غیرحضوری برای همه فارسی زبانان و حضوری در مشهد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان