هدیه مناسب برای مدیران انتخابی که هرگز فراموش نخواهد شد

هدیه مناسب برای مدیران انتخابی که هرگز فراموش نخواهد شد

هدیه مناسب برای مدیران باید ورای لوکس و رسمی بودن، دارای جلالی باشد که مدیر شما را مجذوب خود کند.

 آیا آنقدر مدیرتان را دوست دارید که می‌خواهید برای ایجاد همه لحظات خوبی که در داخل و خارج شرکت برای شما فراهم کرده یک هدیه به او بدهید؟ آیا در انتخاب هدیه مناسب برای مدیران در تردید هستید؟ پیشنهاد ما شما را شگفت زده خواهد کرد.

چرا باید به مدیران هدیه داد؟

چه به صورت حضوری یا مجازی، احتمالاً بیشتر روز خود را با مدیران صرف می‌کنید. نخستین سود از اهدای هدیه برای یک رئیس عالی که عامل تفاوت بزرگی‌ در شیوه برخورد شما با فعالیت‌های کاری روزانه شده، نصیب خود شما خواهد شد.

 هدیه دادن به مدیر به رشد شخصیت حرفه‌ای شما کمک می‌کند. این مسیر ورای تملق و چاپلوسی است؛ چرا که رفتار شما آینه عملکرد حرفه‌ای مدیران است.

شما با تقدیم هدیه مناسب برای مدیران به آنها نششان می‌دهید که قدردان زحمات آنها هستید و از بار مسئولیتی که بر دوش آنها سنگینی می‌کند با خبر هستید.

هدیه مناسب برای مدیران چیست؟

نکته مهم در انتخاب هدیه مناسب برای مدیران این است که هدیه باید با وظایف و ویژگی آنها هماهنگ باشد و بتواند باری از دوش آنها بردارد.  در حقیقت این نوع هدایا است که از هرگونه شبهه تملق و چاپلوسی به دور هستند و عمیقا به تحکیم روابط کارمند و مدیران کمک می‌کند.

مقاله عالی : کوچینگ کسب و کار

مقاله عالی : نکات طلایی ارتباط با مشتری از منظر علم شخصیت شناسی

مهم‌ترین ویژگی یک رهبر چیست؟

اگر چه پرسشی قدیمی است و جواب‌های فراوانی در طول تاریخ به آن داده شده؛ ولی خودشناسی و خودآگاهی عامل کلیدی در موفقیت یک لیدر است.

مدیران باید توانایی نظارت بر خود را در کم‌ترین زمان و به بهترین شکل ممکن کسب کنند. اگر آنها می‌خواهند رهبری مقتدر و درعین‌حال جذاب باشند راهی جز خودآگاهی و خودشناسی در پیش‌روی ندارند.

خودآگاهی رمز موفقیت

خودآگاهی توانایی نظارت بر احساس و واکنش‌ها را به مدیر می‌بخشد. از دیگر سو رشد خودشناسی پشتوانه محکمی برای مدیری است که می‌خواهد وظایف مهم‌تر و سنگین‌تری را به دوش کشد.

وقتی مدیری نقاط قوت، ضعف، محرک‌ها، انگیزه‌ها و دیگر ویژگی‌های خود را بشناسد می‌تواند نگاه عمیق‌تری به احساسات خود داشته باشد و چرایی و چگونگی تبدیل آنها به واکنش را درک و تحلیل کند. پس خودآگاهی یک هدیه مناسب برای مدیران است.

تمرین‌ها خودشناسی به مدیر این فرصت را می‌دهد که موقعیت‌ها یا افرادی که ممکن است ماموریت سازمانی را به خطر بیاندازند به نحو درستی و به دور از احساس و حب و بغض تشخیص دهد. مدیر خودآگاه در زمان مناسب واکنش درست نشان می‌د‌هد. او با شناختی که از احساسات خود دارد از درگیری‌های غیر‌ضروری اجتناب می‌کند و در نتیجه به یک الگو عالی برای تیم کاری تبدیل می‌شود. خودشناسی باعث موفقیت در زندگی و کار می‌شود.

نتیجه این مدیریت رفتار ارتباط بهتر با کارکنان و اعضای گروه است و آنها نیز آسوده‌تر سوالات یا نگرانی خود را با وی مطرح می‌کنند.

درعین‌حال خودشناسی در انجام و تحلیل دیگر وظایف مدیران نیز موثر است. با  خودشناسی کلید موفقیت در ارائه پیشنهادهای فروش یا رسیدگی به فیدبک‌های مشتریان دارد. وقتی مدیر از واکنش منفی خود آگاه نباشد یا راهی برای کنترل آن  یاد نگرفته باشد خود را به دردسر بزرگی در معاملات دچار خواهد کرد.

خودشناسی در کیفیت ارائه نیز تاثیر می‌گذارد. بسیاری از افراد هنگام ارائه سخنرانی یا ارائه مطلبی از روی یادداشت در یک جلسه عصبی می‌شوند. اینجا است که خودشناسی همچون فرشتهٔ نجاتی به یاری می‌آید و به شما کمک می‌کند با نگاهی از بالون و خارج از ماجرا به خود بنگرید و نقاط ضعف خود را که به چشم نمی‌آمدند به سادگی برطرف کنید. برای شناخت بیشتر راه های خودشناسی به مقاله آن در سایت ما مراجعه کنید.

هدایای خودشناسی برای مدیران

چند هدیه مناسب برای مدیران که  نتیجه خودشناسی است عبارتند از:

  • همدلی:

آگاهی به توانایی‌ها و به لطف هوش هیجانی همدلی بیشتر ایجاد می‌شود.

  • انطباق پذیری:

با دانستن اینکه چگونه به وقایع واکنش نشان می‌دهید می‌تواند‌ حتی با چند نفس عمیق یا یک پیاده‌روی کوتاه از شکل‌گیری یک موقعیت سخت جلوگیری کنید.

  • اعتماد‌به‌نفس:

پذیرش عیوب،‌ شناخت نیازها و نقاط قوت شدت آسیب‌پذیری مدیر را کاهش و روابط تعمیق پیدا می‌کند.

  • تمرکز حواس:

وقتی مدیر خودآگاه باشد تمرکز بر لحظه حل خواهد داشت و می‌تواند وقایع را به جای تمرکز بر گذشته یا فرافکنی به آینده به درستی تحلیل کند.

  • صبر:

واکنش فوری یک مدیر می‌تواند موجب سرزنش شدید یک کارمند به خاطر یک اشتباه، ندانم‌کاری،‌ خستگی یا ناامیدی در تیم باشد. صبر به رهبر این قدرت را می‌دهد که هنگام تعارض تامل کند.

  • مهربانی:

مدیر زمانی مهربان است که احساسات خود را برای حمایت از کارمندانش به کنار بگذارد. مدیران اغلب روزهای سختی را سپری می‌کند، خودشناسی و درک اینکه کارگران نیز انسان‌هایی هستند که در مبارزات مشابهی تن و روان فرسوده می‌کنند به مدیر کمک می‌کند همدردی و مهربانی بیشتری از خود نشان دهد.

با وجود این ثمرات درخشان تقدیم فرصتی برای خودشناسی بهترین هدیه برای مدیران است. هدیه‌ای که از همه جهات به نفع هدیه گیرنده و هدیه دهنده است و نتایج آن محدود به یک لحظه نمی‌شود. در حقیقت خودشناسی گنجینه‌ای است که هر چه در ان واکاوی شود بر مقدار و ارزش آن افزوده می‌شود.

تیپ‌شناسی مایرز بریگز هدیه مناسب برای مدیران

اگر یک راه باشد بتواند در قالب یک هدیه مناسب برای مدیران تعبیر شود و  آنها را به مقصد خودشناسی برساند تیپ‌شناسی مایرز بریگز است. این شیوه علمی و موفق شخصیت‌شناسی  که به MBTI معروف است از راهی مطمئن برای کشف نقاط قوت و علایق افراد استفاده می‌کند تا بتوانند نهایت استفاده را از ظرف درونی خود ببرند.

البته تست شخصیت شغلی mbti یک شیوه آزمون شده برای کسب‌وکارها، افراد و تیم‌های سازمانی است. حتی یک روش معمول و بخش مهمی از سوالات استخدامی در شرکت‌های معتبر مربوط به MBTI است،‌ پس مطالعه آن برای شما نیز لازم است.

هدایای شناخت تیپ‌شناسی مایرز بریگز

تیپ‌شناسی مایرز بریگز به مدیران کمک می‌کند تا بدانند:

  • چرا رفتاری را انجام می‌دهند؟
  • چه کاری را باید انجام دهند تا وضعیت بهبود یابد؟
  • چرا دیگران چنین یا چنان ترجیحاتی دارند؟

رشد مدیر به معنای افزایش سطح عملکرد او وهمین به تنهایی هدیه مناسب برای مدیران است و مزایای آن در محل کار روشن است. افرادی که عملکرد بهتری در محیط کار دارند شاهد افزایش رفاه خود خواهند بود و سازمانی که عملکرد خود را ارتقاء دهد به مکان دوست داشتنی‌تر و بهتری برای کار تبدیل می‌شود.

همچنین وی می‌تواند از این دانش در زندگی شخصی خود نیز بهره ببرد و در حقیقت هدیه شما به مدیر در قالب فرصت یادگیری MBTI خانواده وی را هم خوشحال خواهد کرد.

رشد مهارت مدیریت با MBTI

وقتی مدیری ترجیحات اعضای تیم خود را بشناسد هنگام تقسیم وظایف،‌یا پروژه‌ها ترجیحات، مهارت‌ها و تمایلات آنها را با دقت بیشتری در نظر می‌گیرد.

او می‌داند که نحوه پردازش اطلاعات در نزد اعضای تیم و همکاران و مشتریان به چه صورت است و با کشف این راز بزرگ ارتباط بهتری با آنها برقرار می‌کند.

به‌عنوان مثال؛ یک مدیر که با MBTI به دانش خودشناسی و دیگرشناسی رسیده وقتی با تیپ ISTJ در محیط کار برخورد می‌کند می‌داند که آنها به نحو چشم‌گیری خود سازمانده هستند و حتی نیازی به نظارت یا بررسی ندارند. کافی است وظایف آنها را در ابتدای هفته یادآوری کند و با اعتماد به گرفتن نتیجه مطلوب و بدون نگرانی به سرپرستی بقیه امور بپردازد. درعین‌حال او می‌داند که اگر نیازی به مأموریت  دورکاری باشد تیپ ISTJ در صدر فهرست قرار دارد.

بعلاوه تیپ INFP ارزش‌های عمیقی دارند که باید حتماً مورد توجه قرار گیرد. یک مدیر مسلط به MBTI می‌داند بی‌توجهی به این مشکلات می‌تواند در ذهن این تیپ همچون توهین تلقی شود.

مدیر باهوش و تلاش می‌کند هرگونه نگرانی توسط آنها آشکار شود؛ چرا که او می‌داند اگر نگرانی‌ها رفع شوند و ارزش‌های تیپ INFP با پروژه‌ها هماهنگ باشد شاهد تلاشی مضاعف و باشکوهی از آنها برای رسیدن به موفقیت‌های بزرگ خواهد بود.

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI هدیه مناسب برای مدیران

با این اوصاف پیشنهاد اول ما برای هدیه مناسب برای مدیران کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI است. برای مدیری که هزار سودا دارد و علاوه بر نظارت باید فشار جلسات مستمر را تحمل کند هیچ دوستی بهتر از کتاب پیدا نمی‌شود. چرا که استفاده از آن در هر جایی ممکن و راحت است و به تجربه هنوز هم بهترین روش یادگیری مفاهیم تازه است.

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI نه تنها به مفاهیم روانشناسی شخصیت براساس تیپ‌شناسی مایرز بریگز پرداخته؛ بلکه در تلاش قابل تاملی با دادن کلیدهای شناختی ابزارهای عملیاتی را در اختیار مدیران قرار می‌دهد که می‌توانند از آنها به نحو احسن استفاده کنند.

اگر انگیزه اصلی شما انتخاب هدیه مناسب برای مدیران در قالب یادگیری MBTI، بخشیدن توانایی است که مدیران بتوانید در کسب‌وکار خود پیشرفت کنند و به مهرهٔ کلیدی در شغل خود تبدیل شوند این همان کتابی است که به دنبال آن هستید.

با شناختی که کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI به مدیر می‌دهد، وی می‌تواند با تمرکز بیشتر شیوه حل مشکل خود را پیدا کند. نحوه مواجهه با تعارضات برای آنها آسان خواهد شد. تعیین اهداف  دیگر طرحی روی کاغذ نخواهند بود و مدیریت زمان و استرس چالش حرفه‌‌ای آنها نیست.

رهبران با دانستن تاثیرات ترجیحات از نقاط قوت خود بهره بیشتری می‌برند و نقاط ضعف خود را برای کسب موفقیت کنترل می‌کنند تا بر صندلی‌های بزرگ مدیریت تکیه زنند. کوچینگ مدیران یکی از ابزارهایی است که می‌تواند به مدیران در مدیریت بهتر کارکنان خود کمک کند. 

پیشنهاد عالی : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

پیشنهاد عالی : شرکت در دوره شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان