تیپ شخصیتی مناسب برای کارمند واحد مالی و حسابداری

تیپ شخصیتی مناسب برای کارمند واحد مالی و حسابداری

در یک انتخاب شغل صحیح و درست برای اینکه به موفقیت در زندگی و کار منجر شود، عوامل مختلفی از جمله ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها، علایق، مهارت‌ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم‌ترین این عوامل ویژگی‌های شخصیتی یا همان تیپ شخصیتی می‌باشد.

چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید میتوانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

البته افراد علاوه بر تیپ شخصیتی، ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارند، حتی افرادی که تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند که لازم است حتماً این نکته مد نظر قرار گیرد.

نکته مهم دیگر این است که هرد فردی می‌تواند در هر شغلی موفق شود البته اگر خود را بدرستی بشناسد و روی نقاط ضعف و قوت خود کار کند و مهارت‌های لازم جهت آن شغل را کسب نماید پس می‌توان گفت همیشه افراد موفقی از تیپ‌های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی‌توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ‌های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می‌شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته و نتایج اکثریتی، یکی از تیپ‌های شخصیتی ای که برای شغل کارمند واحد مالی و حسابداری مناسب هستند و این شغل را بیشتر می‌پسندند و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته اند، تیپ شخصیتی ISTJ می‌باشد. اگر هنوز نمی‌دانید آزمون mbti چیست می‌توانید مقاله آن را در سایت ما مطالعه کنید.

این تیپ شخصیتی فوق العاده با دقت و ریز بین است و با دقت زیادی که دارد کارها را با در نظر گرفتن جزئیات انجام می‌دهد. با عدد و رقم خیلی خوب کار می‌کند و احتمال اشتباه در اعداد، توسط وی نسبت به سایر تیپ‌های شخصیتی بسیار کمتر است، در انجام کارهایی که به تنهایی انجام می‌دهد و یا حداکثر با یکی دو نفر همکاری می‌کند مشتاق‌تر است چون تعداد زیاد نفرات باعث حواس‌ پرتی او می‌شود. با مقررات خیلی عالی کنار می‌آید، در کار کردن سخت‌گیر و بدون انعطاف است،  محل کار و ملزومات کاری و بایگانی و ثبت بسیار مرتب و دقیق دارد،  برای این تیپ شخصیتی استفاده از ابزارهای دقیق و قابل اعتماد یکی از واجبات است تا بتواند به ایشان در انجام امورشان کمک کند.

آیا شما تیپ شخصیتی خود و یا  کارکنان‌تان را می‌شناسید؟ آیا می خواهید بدانید شغل‌تان مناسب شما هست یا نه؟

در صورت تمایل می‌توانید با انجام رایگان تست شخصیت شغلی mbti از نتیجه آن جهت انتخاب شغل و استخدام از آن بهره ببرید.

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!