رزرو جلسه مشاوره ، کوچینگ و بیزینس کوچینگ در مشهد

رزرو جلسه مشاوره ، کوچینگ و بیزینس کوچینگ در مشهد

کوچینگ از موضوعاتی است که می‌تواند به عنوان یک تسریع‌کننده افراد و کسب و کارها را به سوی موفقیت در زندگی و کسب و کار سوق دهد. جلسات کوچینگ بسیاری در مشهد زیر نظر اساتید و کوچ‌های مطرح در حال برگزاری است. شاید برای شما سوال پیش بیاید که کوچ کیست و در فرآیند کوچینگ چه اتفاقی می‌افتد؟ من پریسا احمدی‌منش در این پست قصد دارم تا به ذکر نکاتی در این باره بپردازم، پس با من همراه باشید.

کوچ در واقع یک مربی است که سعی می‌کند با استفاده از تفکر عمیق و خلاقیّت خود، توانمندی‌های یک فرد را به او نمایش دهد. در جلسات کوچینگ، کوچ سعی می‌کند با تمرکز به حال و آینده فرد، به او برای انتخاب مسیر صحیح کمک کند.

یک محتوای مرتبط دیگر برای شما: آشنایی با تاریخچه کوچینگ

کوچینگ یا مشاوره؟

قبلا در مقاله‌ای بطور کامل به تعریف کوچینگ پرداخته‌ایم به شما توصیه می‌کنم اگر هنوز با مفهوم کوچینگ به خوبی آشنا نیستید ابتدا مقاله زیر را مطالعه کنید.

مقاله کاربردی و مهم: کوچ کیست و کوچینگ چیست؟

همانطور که در مقاله بالا اشاره شد، کوچینگ فرآیندی است که در آن کوچ سعی می‌کند با تمرکز بر توانمندی‌های فرد مراجعه‌کننده عملکرد او را در حوزه‌های مختلف بهبود دهد. مهمترین سوالی که ذهن خوانندگان را به خود درگیر می‌کند این است که تفاوت کوچینگ با مشاوره چیست و چه زمانی بهتر است ازخدمات یک کوچ حرفه‌ای استفاده کنیم و در جلسات کوچینگ شرکت کنیم؟

در مقاله زیر بصورت کامل به تفاوت مشاوره و کوچینگ پرداخته شده است.

یک مقاله پیشنهادی به شما: آشنایی با تفاوت‌های مشاوره و کوچینگ

من در جلسات کوچینگ که در مشهد برگزار می‌کنم سعی‌می‌کنم همراه فرد، مسیر را طی کنم و در کنار کوچی(مخاطب کوچ) قرار بگیرم. ممکن است در موضوعاتی که کوچی با آنها مواجه می‌شود، من هم تجربه زیادی نداشته باشم ولی سعی می‌کنم یک دورنمای بهتر از فعالیت کوچی را برای خود ایجاد کنم و با ایجاد دید بهتر نسبت به مسیر، عملکرد کوچی را ارتقاء دهم.

شروع راه جدید با کوچ‌های حرفه‌ای

از آنجا که کوچ‌ها همراه با کوچی در یک مسیر قرار می‌گیرند معمولا ممکن است نسبت به مسائل پیشرو اشراف کامل یا تخصص کافی را نداشته باشند به همین دلیل در مقاطع مختلف استفاده از مشاور متخصص ضروری بنظر می‌رسد.

بطور کلی کوچینگ برای شرایطی که یک فرد قصد دارد مسیر جدیدی را شروع کند و با استفاده از توانمندی‌های خود عملکرد خود را بهبود دهد مناسب است. معمولا در کوچینگ، کوچی فرصت کافی برای مواجه شدن با مسائل مختلف را دارد. همچنین دانش ومهارت پایه در کوچی وجود دارد و او سعی می‌کند با کمک و راهنمایی که از کوچ می‌گیرد و کمی خلاقیّت و نوآوری مسائل را حل نماید و به پیش برود.

 

انواع کوچینگ

انواع کوچینگ

کوچینگ می‌تواند در حوزه‌های مختلفی به کار گرفته شود. بر همین اساس شاهد انواع کوچینگ می‌باشیم که در شهر مشهد توسط کوچ‌های متخصص ارائه می‌شوند.

  • کوچینگ توسعه فردی: به دنبال یافتن راه‌هایی برای افزایش مهارت، شادی، عشق، ثروت و.. در زندگی یک فرد می‌باشد.
  • کوچینگ عملکرد: در این نوع از کوچینگ، به دنبال تقویت عملکرد یک فرد، گروه یا سازمان در یک موضوع خاص می‌باشیم.
  • کوچینگ کسب و کاری یا بیزینس کوچ: در این نوع کوچ هدف این است که با تقویت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف، یک کسب و کار و افراد حاضر در آن به بهترین شرایط برسند. این نوع از کوچینگ در استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوآور بسیار پرکاربرد می‌باشد به گونه‌ای که امروزه شاهد مفهوم جدیدی به نام کوچینگ استارتاپ هستیم.
  • کوچینگ زندگی یا کوچینگ فردی: این مدل از کوچینگ به دنبال ایجاد تغییرات بنیادی در زندگی افراد است. کوچ سعی می‌کند به افراد کمک کند تا درک بهتری از آنچه می‌خواهند بدست آورد و به این برسند که چطور باید به خواسته‌هایشان برسند.
  • کوچینگ موفقیت: کوچ سعی می‌کند تا فرد را در مسیر موفقیت همراهی کند. موفقیت در اینجا معمولا معنایی فراتر از ثروت و رفاه دارد و با مفاهیمی نظیر انگیزه، نگرش مثبت، آرامش و شادی همراه می‌شود.
  • کوچینگ رهبری: مهارت‌های نرم یکی از ابزارهای مدیریت و رهبری در آینده می‌باشد. در این نوع از کوچینگ، کوچ سعی می‌کند به کوچی در فرآیند رهبری و حل مسائل پیشرو سازمان او کمک نماید.

 

مراحل کوچینگ در جلسات

در جلسات کوچینگ که در شهر مشهد برگزار می‌شود معمولا چرخه زیر مورد استفاده قرار می‌گیرد:

یک مقاله کاربردی: آشنایی با تکنیک‌های خودآگاهی

  1. خودآگاهی: شناخت کامل از خود می‌تواند باعث شود تا به سمت اتفاقات خوب حرکت کنیم. به خودآگاهی رسیدن کوچی یکی از اهداف کلیدی کوچ‌ها در جلسات کوچینگ می‌باشد.
  2. تمرکز: دومین گامی که در جلسات کوچینگ اتفاق می‌افتد تمرکز است. کوچ‌ها سعی می‌کنند تا کوچی با تمرکز بر روی اهداف مشخص، احتمال موفقیت خود را افزایش دهد.
  3. مهارت‌افزایی و بهبود توانایی‌ها: در راه رسیدن به اهداف، نیاز به مهارت‌های جدیدی برای کوچی وجود خواهد داشت. کوچ سعی می‌کند تا کوچی مهارت‌های مورد نیاز خود را شناسایی و به دنبال بدست آوردن آنها برود.

شما هم می‌توانید: با شرکت در دوره آموزشی کوچینگ تبدیل به یک کوچ حرفه‌ای شوید

 

جلسات کوچینگ و بیزینس کوچینگ در مشهد

در مشهد با گسترش کسب و کارهای خلاق و نوآور، نیاز به مشاوره و کوچینگ به شدت احساس می‌شود. خوشبختانه کوچ‌های متخصص بسیاری در مشهد فعالیت می‌کنند. نکته مهمی که باید در انتخاب جلسات کوچینگ به آن دقت شود تجربه و مهارت کوچ در هدایت کوچی می‌باشد. استفاده از یک کوچ مجرّب و توانمند می‌تواند به رشد فردی یا توسعه یک کسب و کار کمک کند.

جلسات کوچینگ در مشهد با پریسا احمدی منش

مشهد حضوری – سایر شهرها آنلاین

جلسات بیزینس کوچینگ  در مشهد با سید جواد مرتضوی 

مشهد حضوری – سایر شهرها آنلاین

یک پیشنهاد ویژه برای شما: شرکت در جلسات مشاوره و کوچینگ

بیزینس کوچینگ مشهد
بیزینس کوچینگ مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان