افراد مشهور ESTJ ، جماعتی که آزمودن آنها خطاست!

افراد مشهور ESTJ ، جماعتی که آزمودن آنها خطاست!

افراد مشهور ESTJ با احترام به کار سخت و ارزش‌های خانوادگی از ارکان غیرقابل جایگزین شکل‌گیری جامعه بشری هستند.

اگر فردی را در میان یک گروه دیدید که نقش وزنه تعادل را بازی می‌کند و با کمک به دیگران وضعیت گروه را تثبیت می‌کند، به احتمال زیاد با یک شخصیت تیپ ESTJ روبه‌رو هستید.

این گونه افراد در شرایط سخت و جهنمی زندگی تکیه‌گاه خوب و قابل اعتمادی هستند.

تیپ ESTJ به‌خوبی با قوانین بازی عجین می‌شوند و هر جا که قانونی نیز نباشد مطمئن باشید که ESTJها به‌زودی چند‌ قاعده برای آن موقعیت خلق می‌کنند. شناخت آنها موهبتی است که نباید از دست داد.

مقاله پیشنهادی: آزمون MBTI چیست؟

مقاله پیشنهادی: بهترین تست شخصیت شناسی جهان

افراد مشهور ESTJ

افراد مشهور ESTJ چه کسانی هستند؟

افراد مشهور ESTJ نقش انکارناپذیری در شکل‌گیری خانواده، جامعه و حتی ملت‌ها دارند. بنابراین آنها را به‌راحتی در سازمان‌های تجاری بزرگ و محیط کاری ساختار یافته همانند ارتش خواهید یافت.

پژوهش‌ها نشان می‌دهد که ۱۱/۲ درصد از مردان و ۶/۳ درصد از زنان در گروه شخصیتی ESTJ قرار می‌گیرند؛ پس به‌جرات می‌توان گفت تیپ ESTJ رایج‌ترین تیپ شخصیتی است که گنجینه‌ای ‌از بزرگان بشریت را در خود جای داده است.

میشل اوباما

گویی بهترین مکان برای افراد مشهور ESTJ عرصه سیاست است. اعتماد به توانایی خود، عزم راسخ برای رسیدن به اهداف و میل وافر به صراحت در ارائه نظرات شخصی دیگر جای تعجب نمی‌گذارد، اگر بگوییم که حداقل ۹ رئیس جمهور سابق آمریکا از دارودسته  ESTJ‌ هستند.

میشل اوباما، نیز با راه‌اندازی مدیریت کمپین‌های متعدد در دورانی که بانوی اول آمریکا به‌شمار می‌رفت بارها شایستگی خود را نشان داده است.

میشل اوباما که شیفته خدمت به گروه‌های محروم جامعه است، باور دارد اگر سخت کار کنید و آنچه را که باید انجام دهید و به سرانجام برسانید، باید بتوانید زندگی شایسته‌ای برای خود و حتی فرزندان و نوه‌های خود بسازید.

مگین کلی

روزنامه‌نگار و مجری آمریکایی که به‌عنوان یک روزنامه‌گار محبوبیت خاصی دارد. او با ولادیمیر پوتین مصاحبه‌ای کرد که یک نمایش دیدنی از قاطعیت تیپ ESTJ در برابر رئیس جمهور روسیه بود.

سوال جنجالی مگین بابت هک انتخاب ایالات متحده توسط روسیه بود که با پافشاری از جنس ژورنالیستی همراه بود.

روزنامه‌نگاری نیاز به شهامت خاص دارد تا بتوانید سخت‌ترتن پرسش‌ها را از سخت‌ترین افراد بپرسید. افرادی قوی که تعهد بی‌دریغ و این چنین نسبت به کشف حقیقت دارند، در بین افراد تیپ ESTJ  به‌وفور یافت می‌شوند.

مگین کلی مشابه همین استراتژی را در مقابل ترامپ نیز حفظ کرد که باعث آشفتگی شدید ترامپ و شروع موجی از حملات رسانه‌ای علیه او بود؛ لیکن کلی گفت: بابت رفتار روزنامه‌نگاری خوب عذرخواهی نمی‌کنم.

اما واتسون

اما واتسون بیشتر به‌خاطر بازی در نقش هرمیون گرنجر در سری فیلم‌های هری پاتر معروف است. او تجسم یک تلاش خستگی‌ناپذیر برای مقابله با نابرابری جنسیتی است. تلاش بی‌وقفه او برای رسیدن به اهداف بشر دوستانه نیز با خصایص تیپ ESTJ بسیار هماهنگ است.

وقتی سخنرانی واتسون در کمپین HeForShe در سازمان ملل بازتاب وسیعی پیدا کرد و با موجی از تهدیدهای آنلاین روبه‌رو شد؛ دقیقا همان رفتاری را نشان داد که از افراد مشهور ESTJ انتظار می‌رفت. او گفت: اگر آنها تلاش می‌کنند من را عقب بیندازند، من برعکس عمل خواهم کرد.

هنری فورد

افراد ESTJ وقت خود را برای فکر کردن بی‌مورد در زمان تصمیم‌گیری تلف نمی‌کنند و ایجاد انگیزه برای انجام کارهای خوب از اولویت‌های آنها است؛ بنابراین گزینهٔ خوبی برای رهبری کسب‌وکارها هستند. پس منصفانه است تا از هنری فورد نیز به‌عنوان یکی از افراد مشهور ESTJ  یاد کنیم.

هنری فورد از مشهورترین مبتکران عصر مدرن و مخترع اصلی تکنیک خط تولید انبوه و مونتاژ است. این ابتکار او باعث شد تا علاوه بر ثروتمندان، عموم جامعه نیز بتواند از خرید محصولات پرفایده‌ای  همچون خودروها لذت ببرد.

فورد باور داشت که موفقیت چندان به ایده‌های بدیع وابسته نیست؛ بلکه هنر اصلی در شیوه پیاده‌سازی ایده‌ها است. زمانی او گفت: یک ایده فقط یک ایده است و تقریبا هر کسی می‌تواند ایده‌ای را مطرح کند. نکته مهم این است که بتوان آن ایده را به یک محصول کاربردی تبدیل کرد.

فرانک سیناترا

در حوزه‌های هنری تیپ ESTJ چندانی مطرح نشده؛ ولی افرادی هم که مطرح شده‌اند، پرچم خود را بر فراز قله‌های هنر تثبت کرده‌اند. از میان افراد مشهور ESTJ در هنر می‌توان به فرانک سیناترا خوانده، ترانه‌سرا و تهیه‌کننده آمریکایی اشاره کرد.

فرانک سیناترا که قلب توده‌ها را در قرن بیستم تسخیر کرده بود، در زندگی و موسیقی کاریزمای خاصی داشت. او به هنر خود علاقه وافری داشت. برنامه‌ٔ کاری بی‌وقفه‌ فرانک باعث شده بود تا او را به‌عنوان یک معتاد به کار بشناسند. ترانه‌های سیناترا نمادی روشن از طبیعت قاطع و محکم باند ESTJ است.

نولان رایان

افراد مشهور ESTJ در بین ورزشکاران نیز بروبیایی دارند. عملکرد عالی در نقش رهبر به آنها فرصت می‌دهد در قالب یک مربی یا کاپیتان طلایی در میدان ورزشی بدرخشند. تعهد بی‌چون و چرای آنها به کار سخت و کسب موفقیت همان چیزی است که ورزشکاران درجه یک در میدان‌های بزرگ ورزشی به آن نیاز دارند.

نولان رایان بازیکن برجسته بیسبال، نیز بیش از هر بازیکن دیگری در بازی چوب و توپ توانست در برای فصول متمادی پا روی چمن سبز مسابقات بگذارد و رکوردهای فراوانی را جابه‌جا و به‌ نام خود ثبت کند. او نمونه بارزی از یک شخصیت سخت‌کوش و مصمم بود.

برایان میلز

جذابیت تیپ ESTJ، قدرت رهبری و حمایت‌گری آنها باعث شده که حتی در ساخت کاراکترهای فیلم‌ها و کمیک‌ها نیز حضور ویژه‌ای داشته باشند. آنها جوینده حقیقت هستند و مُهر پایانی بر هرج و مرجی هستند که ضد قهرمانان خلق می‌کنند. یکی از مشهورترین آنها شخصیت برایان میلز با بازی به یاد ماندنی لیام نیسون است.

برایان میلز در سه‌گانه ربوده شده باید با رباینده دختر خود مقابله می‌کرد. لحظه‌ای کوتاه از فیلم را به یاد آورید که برخلاف رویه جاری آدم‌ربایی، این میلز است که برای رباینده خط و نشان می‌کشد.

میلز به‌صراحت می‌گوید: دخترش را نجات می‌دهد و ربایندگان را نیز مجبور به پرداخت تاوان می‌کند. از جذابیت و محبوبیت عملکرد این کاراکتر که بگذریم، پیام مهمی در ذات این شخصیت نهفته است و آن این که افراد مشهور ESTJ دوست ندارند کارها را ناتمام بگذارند.

یک کتاب عالی : کتاب شخصیت شناسی MBTI

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان