افراد مشهور ISTJ کسانی که تاریخ را می‌سازنند

افراد مشهور ISTJ کسانی که تاریخ را می‌سازنند

افراد مشهور ISTJ

افراد مشهور ISTJ نمونه‌ٔ واقعی قهرمان افسانه‌ها و داستان‌ها در دنیای واقعی هستند.

اراده قوی، پشتیبانی محکم و البته باهوش صفاتی هستند که برای تبلیغ قهرمان فیلم یا حتی کمیک‌های مارول در یک شخصیت جمع می‌شوند؛ لیکن نمونهٔ واقعی این کاراکترها را می‌توانید در بین افراد مشهور ISTJ پیدا کنید.

کاراکترهای بسیاری در دنیای داستان و فیلم‌ها، همچون تورین سپر بلوط (از دورف‌های برجستهٔ سه‌گانه هابیت)، کاپیتان هولت (فرمانده فراموش نشدنی پاسگاه در بروکلین نودونه) و حتی السا (شخصیت محبوب انیمیشن جذاب یخ‌زده) مشتی از  این خروار و دلیل موجهی برای ما هستند تا بی‌درنگ به عمق زندگی افراد مشهور ISTJ شیرجه بزنیم.

مقاله پیشنهادی : آزمون MBTI چیست؟

مقاله پیشنهادی : افراد مشهور ESTJ ، جماعتی که آزمودن آنها خطاست!

افراد مشهور ISTJ

افراد مشهور ISTJ

افراد مشهور ISTJ در دنیای واقعی، نه‌تنها به اندازه نمونه‌های خیالی خود؛ بلکه حتی بیشتر از آنها الهام‌بخش و گیرا هستند.

ساده‌ترین توصیفی  که می‌توان از افراد مشهور ISTJ داشت، هویت سازمان یافته، باطنی غنی با چاشنی تفکر منطق هستند. اگر فردی در اطراف شما شیفته کارکرد مکانیسم‌ها و سیستم‌های مختلف و حاضر است برای انجام درست کارها به‌طور جدی وقت صرف کند، احتمالا عضوی از گروه شخصیتی ISTJ است.

از نشانه‌های دقیق‌تر آنها پایبندی عمیق به ارزش‌های اخلاقی و همچنین تلاش مضاعف برای یافتن علمی‌ترین راه‌کارها برای حل مشکلات است. تیپ ISTJ چندان علاقمند به جلبِ‌توجه نیستند؛ لیکن هنگامی‌که پای دفاع از ایده و نظرات‌شان به میان کشیده شود، دستور عقب‌نشینی از آنها شنیده نخواهد شد.

گروه شخصیتی آی‌اس‌تی‌جی تمرکز شگرفی روی اهداف خود دارند و تا فتح قله موفقیت از پا نمی‌نشینند. لاجرم نام آنها در میان تیپ شخصیتی افراد مشهور جایگاهی خاص دارد.

جکی جوینر-کرسی

تیپ ISTJ علاقه خاصی به ورزش دارد و تعجبی ندارد که بازی‌هایی فکری همچون شطرنج نیز آنها را شیفته خود خواهد کرد.

جکی جوینر-کرسی نیز با عزم خیره کننده توانسته به یکی از بزرگ‌ترین ورزشکاران دوومیدانی زنان  تبدیل شود. او با ثبت رکورد هفتگانه دنیا به نام خود از المپیک ۱۹۹۸ تاکنون همچنان بی‌رقیب مانده است.

جکی جوینر-کرسی مبتلا به آسم بود؛ ولی با بهره‌گیری از توانایی ذاتی و بهبود عملکرد فکر و ذهن خود توانست رقبای خود را پشت سر بگذارد.

ناتالی پورتمن

شاید نخستین گرایش مشاهیر ISTJ (درون‌گرایی) باعث این تصور شود، آنها در میان بازیگرانی که در صحنه نمایش نفس‌ تماشاگر را در سینه حبس می‌کنند جای ندارند. لیکن درون‌گرایان همیشه بشریت را شگفت زده کرده‌اند، خصوصاً کسانی را که هنوز در تشخیص تفاوت درون‌گرایی و خجالتی بودن سرگردان هستند.

ناتالی پورتمن نمونهٔ درخشانی از شکوفایی استعداد بازیگری در تیپ ISTJ است. او علاوه بر ظاهر جذاب،  ذهنی زیبا نیز دارد؛ چرا که ضریب هوشی او ۱۴۰ است. 

پورتمن در نقش پَدمه آمیدالا در فرانچایز جنگ ستارگان گام محکم خود را برای موفقیت برداشت. پس از آن بود که تصمیم گرفت به دانشگاه هاروارد نیز سری بزند و البته با مدرک کارشناسی روانشناسی از آنجا بازگشت.

دقت تیپ ISTJ گاهی قله‌های کمال‌گرایی را نیز فتح می‌کند و وقتی آنها عزم خود را برای تحقق کاری جزم می‌کنند، حتی خسته‌کننده‌ترین کارها نیز مانع پیروزی آنها نمی‌شود. البته نباید از قدرت حافظه‌ٔ درخشانی که یاریگر آنها در تحلیل عملکردهای گذشته و اکنون است، نیز غافل شد.

ایفای نقش‌های گوناگون توسط پورتمن، از فروشندهٔ مواد مخدر گرفته تا بیماری دچار اختلالات روانی، هیچ‌گاه باعث نشده که چیزی از تحسین و ستایش مخاطبان نسبت به او کم شود. از همین جهت نیز او تاکنون توانسته یک جایزه اسکار و دو گلدن گلوب را با خود به خانه ببرد.

جف بزوس

منطق و ساختار سازمان یافته افراد مشهور ISTJ همچون ذره‌بینی بر زمان حال تمرکز دارد. آنها اطلاعات معتبر را همچون گوهر و جواهر دوست‌ دارند و از اینکه بدین‌وسیله هر کاری با بالاترین کیفیت ممکن به سرانجام می‌رسانند، لذت می‌برند. یک نمونهٔ خاص تجلی این صفات، جف بزوس بنیان‌گذار آمازون است.

جف بزوس که نه‌تنها در افراد مشهور ISTJ، بلکه در لیست ثروتمندترین افراد جهان نیز جایگاه خود را تثبیت کرده است.

تمرکز بر کارآمدی،‌ بهبود ارتباطات و استفاده از راه‌حل‌های عملی، نتیجه شکوفایی استعداد‌های ISTJ در جف بزوس بود که باعث شده اکنون به‌عنوان پادشاه دنیای تجارت الکترونیک سازمان عریض‌و‌طویل و دیجیتالی آمازون را رهبری کند.

برنامه‌ٔ دقیق و تمرکز قوی منتج از تیپ شخصیتی جف بزوس در نحوه ساخت آمازون، اثباتی بر عملکرد فوق‌العاده ذهن کاملاً منطقی ISTJ در جهت استفاده از تمام منابع برای بهتر کردن دنیا است.

آنگِلا مرکل

احساس وظیفه و پایبندی اخلاقی تیپ ISTJ را به گزینه‌های خاصی برای تکیه بر صندلی قدرت تبدیل کرده. آنها می‌توانند منفعت زیادی را نصیب توده‌ها کنند. اینجاست که نام آنگِلا مرکل به‌عنوان زنی برجسته در میان افراد مشهور ISTJ خودنمایی می‌کند.

مرکل توسط مجله فوربز به‌عنوان دومین فرد قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۳ انتخاب شد. رقبا او را صادق، قاطع و به‌نحوی شگرفی منطقی توصیف می‌کنند که به زبان مایرز-بریگز یعنی، او  ISTJ است.

آنگِلا مرکل را باید رهبر شایسته اتحادیه اروپا دانست که با تدابیر خود مانع از صدمه خوردن ۲۸ کشور اروپایی از بحران‌های بزرگ اقتصادی شد. او دکترای شیمی و فیزیک دارد و علاوه بر ریاضیات به زبان روسی نیز مسلط است. اهمیت به تعهدات خود و انجام آن با بالاترین استانداردها باعث شده که او در میان مشاهیر ISTJ جای بگیرد.

جرج واشنگتن

جرج واشنگتن مردی بود که نه‌تنها در صحنه سیاست؛ بلکه در کارزار نظامی نیز عملکرد قابل قبولی داشت. او نخستین رئیس جمهور ایالات متحده و یکی از سه رئیس‌جمهور برتر ینگه دنیا در تمام دوران به‌شمار می‌رود.

جرج واشینگتن مردی افسانه‌ای و بنیان‌گذار آمریکا به‌شمار می‌رود و همان مردی است که درمیان اسکناس یک دلاری به شما خیره شده است. اما از دید ما، مهم‌ترین نکته‌ای که باعث می‌شود، از او نیز در میان افراد مشهور ISTJ نام برده شود، اقدام برای عبور از رودخانه دلاور در طول زمستان بود.

جرج با جسارت فراوان ستونی از نیروهای ارتش قاره (قبل از استقلال امریکا جرج فرمانده ارتش قاره بود) در امتداد رودخانه یخ‌زده دلاور را با تمام چالش‌ها و خطرات کشنده‌اش عبور داد. آنها حتی نمی‌دانستند ضخامت یخ رودخانه چقدر است.

اگرچه این واقعه تلفاتی نیز داشت؛ ولی  سرانجام منجر به پیروزی آمریکای‌ها در جنگ شد. بله، اراده و منطق یک ISTJ بود که آمریکای امروز را شکل داد.

1 Comment

  1. خیلی خیلی عالی بود ، آموزنده و مفید ، ممنون که برای آگاهی بخشی تلاش میکنید ، دستمریزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان