بهترین کتاب برای هدیه به مادر و ساختن نسل طلایی

کتاب هدیه مادر

بهترین کتاب برای هدیه به مادر کتابی است که نه تنها او بلکه فرزندانش را به موفقیت نزدیک‌تر کند.

در سراسر جهان روز مادر در بسیاری از کشورها وجود دارد. در این روز است که از مادران یا کسانی که نقش مادران را بازی می‌کنند تقدیر می‌شود. چرا که همه ما معتقدیم تربیت بچه‌ها شجاعت مثال زدنی می‌خواهد.

آنها سزاوار تمام هدایی خوبی هستند که می‌توانند دریافت کنند. اما چگونه می‌توان چیزی را به آنها بخشید که با کمترین هزینه مسبب رقم زدن بهترین فرداها برای آنها باشد. به جرات میتوان گفت کتاب تمام این خصایص را دارد ولی بهترین کتاب برای هدیه به مادر چیست؟

 

بهترین کتاب برای هدیه به مادر

آغاز جست‌وجوی بهترین کتاب برای هدیه به مادر را باید در نگاهی به داستان زندگی مادری در اوایل دهه ۱۹۰۰ پی گرفت. زمانی‌که که کاترین بریگز، مادری خانه‌دار، چیزی را که آزمایشگاه کیهانی آموزش نوزاد در اتاق نشیمن خود در میشیگان برپا کرد نمی‌دانست که در حال زمینه سازی برای چه تحول بزرگی است.

کاترین تحصیل کرده که از او انتظاری جز همسری و مادری نمی‌رفت در جست‌وجوی پاسخ پرسش بزرگی بود. او می‌خواست بداند چگونه می‌تواند این نقش‌ها را ایفا کند و آنها را به صورت حرفه‌ای انجام دهد. در حقیقت او می‌خواست بداند چگونه می‌تواند کاری را که در خانه‌اش انجام می‌دهند به همان اندازه سخت و باارزش باشد که همه تصور می‌کنند شوهر و دیگر مردان در بیرون از خانه انجام می‌دهند.

این‌گونه بود که بریگز با انجام مطالعه روی کودکان به همراه دخترش ایزابل بریگز مایرز شاخصی را ابداع کرد که امروزه به‌عنوان تیپ‌شناسی مایرز بریگز شناخته می‌شود.

مایرز می‌خواست با مفاهیم یونگ به تعاریفی برسد تا افراد بداند چه نوع آدمی هستند و چگونه می‌توانند بهترین نوع آدمی باشند كه می‌توانند باشند. او مادری بود که میراث بزرگی از خود به جا گذاشت و حالا نوبت شما است که در نقش مادران و همسران این میراث را گرفته و به چیز بهتری تبدیل کنید. از همین جهت کتابهای تیپ شناسی مایرز بریگز بهترین کتاب برای هدیه به مادر است.

 

این مقاله را بخوانید : درونگرایی و برونگرایی چیست ؟

این مقاله را بخوانید : شخصیت شناسی MBTI چیست ؟

 

شخصیت شناسی چگونه به مادران کمک می‌کند؟

مادر شما بیشتر درون‌گرا است یا برون‌گرا؟ آیا مادر شما ترجیح می‌دهد صدای درونی و غریزی خود را ملاک قرار دهد یا با واقعیت‌ها در مسیر کشف ناشناخته‌ها حرکت می‌کند؟ آیا مادر شما بیشتر ترجیح می‌دهد زندگی را با برنامه‌ریزی موشکافانه‌ کنترل کند یا خود انگیختگی را ملاک موفقیت می‌داند؟

جواب همین چند سوال ساده حقایق مهمی در مورد تیپ شخصیت مادرتان به شما خواهد گفت و نشان خواهد بهترین کتاب برای هدیه به مادر را از کجا میتواند تهیه کنید؟ درک بینش عامل بسیار مهمی در رابطه فرزندان و مادران است. از سوی دیگر شما نیز روزی والدینی خواهید بود که از طریق همین ترجیحات با فرزندانتان مراوده خواهید داشت. و حقیقت جز این نیست که شخصیت و تیپ بر نقش والدین و خانواده تاثیر می‌گذارند.

در دوره کوچینگ، مربی یا کوچ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، فرد را در مسیری که به دنبال آن است، هدایت می‌کند. این فرآیند اغلب به عنوان کوچینگ توسعه فردی شناخته می‌شود و شامل ارزیابی آگاهی از خود، تعیین اهداف، توسعه مهارت‌ها، مدیریت زمان، حل مسائل و تسهیل در رسیدن به تغییرات مثبت است.

مطالعه تیپ‌شناسی قدرت درک عمیق‌‌تری از چرایی روابط خانوادگی با محور مادرانه  به شما اعصا می‌کند. به‌عنوان مثال تیپ‌های شخصیتی ENTP ،INFJ و ENFP علاقه زیادی به بچه دارند؛ ولی بیشترین تعداد بچه‌ها را تیپ ESFJ دارند. همچنین با احتمال زیادی مادران INFP در خانه می‌مانند، لیکن این احتمال در تیپ  ENTJ کم است. البته مادران نیز به کودکان خود هدایایی بر اساس تیپ شخصیتی می‌دهند و چه خوب است که بهترین کتاب برای هدیه به مادر به تحلیل این مساله نیز بپردازد. چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید می‌توانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

 

هدیه برای مادران و هدیه‌ای برای فرزندان

مادری با تیپ ISTJ علاقه خود به فرزندانش را با ایجاد نظم و امنیت نشان می‌دهد. هیچ اتفاقی نمی‌تواند مانع بودن او در کنار فرزندان شود. البته او ممکن است سخت‌گیر باشد؛ ولی این سخت‌گیری از عشق مادری او سرچشمه گرفته او در آرزوی این است که فرزندان خود را برای روزهای آینده کاملاً  آماده کند.

 از آن سو ممکن است او با وقایع تصادف و خارج از نظم به سادگی کنار نیاید. تحمل  سروصدا،‌ اتاق درهم و برهم و بچه‌هایی که از لیست کارها بیزارند برای او سخت است.اینجاست که او فکر می‌کند باید یک سخنرانی دیگر برای بچه داشته باشد یا قوانین جدیدتری را ایجاد کند.

در کنار اینها او نیز یک انسان است و مهم است که زمان آرامی برای خودش در نظر بگیرد تا از این‌ همه بی‌نظمی در امان باشد.

 

مادری با تیپ ESTP

مادری با تیپ ESTP یک مادر سرگرم کننده است. او مثالی واقعی از هنر چگونگی لذت بردن در لحظه است. او از رقابت با بچه‌‌ها در بازی لذت می‌برد و با درایت مثال زدنی تجربه‌هایش را با چاشنی قول و عمل به فرزندانش می‌آموزد. استقلال بچه‌ها برای او بسیار مهم است و از خودکفایی آنها لذت می‌برد.

از آن سو این مادران از توجه به جزئیات پیش پا افتاده زندگی روزمره ضربه خورده و به سمت ناامیدی سوق داده می‌شوند. حفظ یک برنامه منظم برای آنها سخت است.

آنها برای گرفتن انرژی به دوزهای منظمی از هیجان و ماجراجویی نیاز دارند.

 

مادری با تیپ INFJ

مادر INFJ هنر مادری خویش را با ارائه محبت، همدلی و بینش به فرزندانش نشان می‌دهد. این مادران می‌توانند الگوی بسیار خوبی باشند که با اراده قوی در جهت پرورش توانایی و استعداد کودکشان تلاش می‌کنند. وقتی از یک مادر INFJ مشاوره خواسته شود او تلاش قابل قبولی برای همدلی می‌کند تا دیدگاه منحصر به فرد کودک را ببیند و بهترین  راه‌حل استراتژیک را بیابد.

از آنجا که مادران INFJ تمایل دارند همه چیز را کامل انجام دهند هنگام فرزند‌پروری دچار اضطراب می‌شوند. به‌طور معمول آنها از کارهای روزمره بیزار هستند و امکان دارد نظم و انضباط آنها را هم پریشان کند، پس به‌طور ناخواسته با فرزندان فراری از نظم خود همدلی می‌کنند.

این مادران نیز برای حفظ آرامش خود به شرایط خاصی نیاز دارند و گذراندن زمانی در تنهایی برای آنها مفید است. درعین‌حال همکاری فرزندان برای ایجاد نظم و و انظباط نیز به تقویت روحیه آنها کمک می‌کند.

هندبوکی برای پرورش و درک فرزندان و استراحت مادران

بنابراین مادران در جهت دهی و پرورش فرزندان، در تحمل و درک آنها و البته در زمانی برای تمدد اعصاب تابع ترجیحات خود هستند. بهترین کتاب برای هدیه به مادر نیز باید در همه ین زمینه‌ها به خواننده خود آگاهی دهد.

درواقع ما نیاز به یک هندبوک همراه داریم که بتواند همچون یک کارگاه شخصیت شناسی عمل کند  و به همین جهت پیشنهاد ما برای بهترین کتاب برای هدیه به مادر کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI است.

 

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI به‌عنوان بهترین کتاب برای هدیه به مادر همان فرصتی شیرجه زدن به اقیانوس فرصت‌های جدید برای مادران است و شک نکنید که از این کار سودی ورای تصور نصیب شما خواهد شد.

این کتاب توضیحات شگفت‌انگیزی از ترجیحات شناختی ارائه می‌دهد و برای عملیاتی کردن آن ده‌ها راه و مثال عملی را مطرح می‌کند.

مطمئن باشید این راهکارها چنان عملی هستند که تصمیم خواهید گرفت همین فردا به عنوان قدردانی از مادر یا همسرتان آن را به ایشان هدیه بدهید،  پس از این فرصت غفلت نکنید.

حتما بخوانید : توضیحات کامل در مورد کتاب قدرت شخصیت شناسی MBTI

پیشنهاد ویژه : شرکت در دوره شخصیت شناسی MBTI

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!