تست درصد درونگرایی و برونگرایی

تست درصد درونگرایی و برونگرایی

در این مقاله قصد دارم تست درصد درونگرایی و برونگرایی را معرفی کنم تا بتوانید به شناخت بهتری از خود دست یابید زیرا معتقد هستم دانستن یک موضوع ساده می‌تواند باعث شود که مسیر زندگی‌مان به میزان زیادی به سمت بهبود تغییر کند. یکی از این موضوعات، آگاهی از درون‌گرایی و برون‌گرایی خودمان و اطرافیانمان است تا بتوانیم ارتباطات بهتری با خود و دیگران برقرار کنیم. ( شما برای شناخت راه های خودشناسی می‌توانید به مقاله مربوطه در سایت مراجعه کنید.)

به همین دلیل در مقاله درون‌گرایی و برون‌گرایی چیست به طور کامل به توضیح این مفاهیم پرداختم و در آنجا گفته شد که افراد به روش‌های متفاوتی انرژی خود را از محیط دریافت می‌کنند و این موضوع درون‌گرایی و برون‌گرایی افراد را رقم می‌زند که یکی از ابعاد چهارگانه در شخصیت شناسی MBTI می‌باشد.

حتماً بخوانید: آشنایی با انواع مدل‌های شخصیت شناسیMBTI

درونگرایی و برونگرایی

درونگرایی و برونگرایی

افرادی که انرژی را از درون خود می‌گیرند درون‌گرا و افرادی که انرژی خود را از دیگران می‌گیرند، برون‌گرا نامیده می‌شوند پس به طور کلی برون‌گراها با دنیای بیرون و درون‌گراها با دنیای درون سازگارترند.

درون‌گراها تمایل کمتری به حضور در جمع دارند و وقت خود را بیشتر به فعالیت‌های انفرادی و ذهنی می‌گذرانند اما برعکس برون‌گراها افرادی اجتماعی هستند که بیشتر به فعالیت‌های گروهی علاقه‌مند می‌باشند.

برون‌گراها معمولاً به راحتی با افراد هم‌کلام می‌شوند و صحبت‌های خود را مطرح می‌کنند در حالی که درون‌گراها معمولاً اگر از آنها سوالی پرسیده نشود چیزی نمی‌گویند.

درون‌گراها معمولاً تمایل دارند درب اتاقشان بسته باشد تا حواسشان پرت نشود و در محیط‌های کاری هم دوست دارند اتاق اختصاصی داشته باشند زیرا خلوت و امکان تمرکز برای آنها مهم است.

در حالی که برون‌گراها تمایل دارند درب اتاقشان باز باشد تا رفت‌وآمدها را ببینند زیرا آن‌ها به‌صورت پراکنده و واگرا فکر می‌کنند.

 برای آنکه بدانید درونگرا هستید یا برونگرا، در ابتدا مقاله درون‌گرایی و برون‌گرایی چیست را مطالعه نمایید و سپس به‌عنوان ابزار کمکی از تست درصد درونگرایی و برونگرایی که در زیر آمده است، استفاده کنید

یک پیشنهاد ویژه برای شما: آزمون MBTI

تست درصد درونگرایی و برونگرایی

تست درونگرایی و برونگرایی

نکته مهم این است که هیچ فردی 100% درون‌گرا یا 100% برون‌گرا نیست و میزان درون‌گرایی و برون‌گرایی همه افراد در طیفی بین 0 تا 100 قرار دارد و درصد بالاتر، تعیین‌کننده درون‌گرا یا برون‌گرا بودن فرد است.

تست MBTI علاوه بر ترجیحات درون‌گرایی و برون‌گرایی، همه ترجیحات MBTI را شامل می‌شود و به شما در شناخت ابعاد کامل شخصیتی‌تان کمک می‌کند و به کمک آن می‌توانید تیپ شخصیتی خود را بفهمید و بعد از آن با شناخت تیپ شخصیتی خود، به این دو موضوع مهم بپردازید که:

1-         برای بهبود و توسعه تیپ شخصیتی خود چه‌کارهایی باید انجام دهم؟

2-         برای ارتباط بهتر با افراد با تیپ‌های شخصیتی مختلف، چه باید بکنم؟

پیشنهاد ویژه: دوره آموزشی جامع شخصیت شناسی MBTI

3 Comments

  1. خیلی ممنون ک این سایت رو تشکیل دادید من هرچی تو گوگل گشتم سایت درست حسابی ای نبود مرسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درخواست مشاوره رایگان