تست درونگرا یا برونگرا بودن

تست درصد درونگرایی و برونگرایی

تست درونگرایی یا برونگرایی باعث می‌شود شناخت بهتری نسبت خود داشته باشید و طبق آن به روابط اجتماعی خود بهبود ببخشید. در این مقاله قصد داریم تست درصد درونگرایی و برونگرایی را معرفی کنیم تا بتوانید به شناخت بهتری از خود دست یابید زیرا معتقد هستیم دانستن یک موضوع ساده می‌تواند باعث شود که مسیر زندگی‌مان به میزان زیادی به سمت بهبود تغییر کند. یکی از این موضوعات، آگاهی از درون‌گرایی و برون‌گرایی خودمان و اطرافیانمان است تا بتوانیم ارتباطات بهتری با خود و دیگران برقرار کنیم. به همین دلیل در مقاله درون‌گرایی و برون‌گرایی چیست به طور کامل به توضیح این مفاهیم پرداختم و در آنجا گفته شد که افراد به روش‌های متفاوتی انرژی خود را از محیط دریافت می‌کنند و این موضوع درون‌گرایی و برون‌گرایی افراد را رقم می‌زند که یکی از ابعاد چهارگانه در شخصیت شناسی MBTI می‌باشد.

چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید میتوانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

حتما بخوانید: می‌خوای شخصیت خودت رو بهتر بشناسی؟

تست MBTI راهی برای آشنایی با درونگرایی و برونگرایی

اگر قصد دارید بدانید که درونگرا یا برونگرا هستید، ما تست MBTI را به شما پیشنهاد می‌کنیم. در تست MBTI نه تنها از درونگرایی و برونگرایی خود مطلع می‌شوید؛ بلکه از مواردی همچون حسی، شهودی، منطقی، احساسی، قضاوتی و ادراکی بودن خود نیز اطلاع می‌یابید؛ بنابراین تست MBTI آزمونی است که اطلاعاتی بیش از درونگرایی و برونگرایی را به شما ارائه می‌دهد. از مزایای این تست می‌توان به تعداد سوالات زیاد و جامع آن اشاره کرد؛ همچنین این تست رایگان است و فقط 15 دقیقه طول می‌کشد؛ بنابراین زمان زیادی از شما نمی‌گیرد.

درونگرایی و برونگرایی

درونگرایی و برونگرایی، دو مفهوم مهم و کاربردی

افرادی که انرژی را از درون خود می‌گیرند درون‌گرا و افرادی که انرژی خود را از دیگران می‌گیرند، برون‌گرا نامیده می‌شوند پس به طور کلی برون‌گراها با دنیای بیرون و درون‌گراها با دنیای درون سازگارترند.

درون‌گراها تمایل کمتری به حضور در جمع دارند و وقت خود را بیشتر به فعالیت‌های انفرادی و ذهنی می‌گذرانند اما برعکس برون‌گراها افرادی اجتماعی هستند که بیشتر به فعالیت‌های گروهی علاقه‌مند می‌باشند.

عکس تست درونگرا یا برونگرا بودن

برون‌گراها معمولاً به راحتی با افراد هم‌کلام می‌شوند و صحبت‌های خود را مطرح می‌کنند در حالی که درون‌گراها معمولاً اگر از آنها سوالی پرسیده نشود چیزی نمی‌گویند.

درون‌گراها معمولاً تمایل دارند درب اتاقشان بسته باشد تا حواسشان پرت نشود و در محیط‌های کاری هم دوست دارند اتاق اختصاصی داشته باشند زیرا خلوت و امکان تمرکز برای آنها مهم است.

در حالی که برون‌گراها تمایل دارند درب اتاقشان باز باشد تا رفت‌وآمدها را ببینند زیرا آن‌ها به‌صورت پراکنده و واگرا فکر می‌کنند.

چند درصد درونگرا یا برونگرا هستید؟

نکته مهم این است که هیچ فردی 100% درون‌گرا یا 100% برون‌گرا نیست و میزان درون‌گرایی و برون‌گرایی همه افراد در طیفی بین 0 تا 100 قرار دارد و درصد بالاتر، تعیین‌کننده درون‌گرا یا برون‌گرا بودن فرد است.

تست درونگرا یا برونگرا بودن

تست MBTI علاوه بر ترجیحات درون‌گرایی و برون‌گرایی، همه ترجیحات MBTI را شامل می‌شود و به شما در شناخت ابعاد کامل شخصیتی‌تان کمک می‌کند و به کمک آن می‌توانید تیپ شخصیتی خود را بفهمید و بعد از آن با شناخت تیپ شخصیتی خود، به این دو موضوع مهم بپردازید که:

  1. برای بهبود و توسعه تیپ شخصیتی خود چه‌کارهایی باید انجام دهم؟
  2. برای ارتباط بهتر با افراد با تیپ‌های شخصیتی مختلف، چه باید بکنم؟

 

 پیشنهاد ویژه: دوره آموزشی جامع شخصیت شناسی MBTI

 

تست درونگرایی و برونگرایی

سوالات متداول

آیا امکان دارد فردی 100 درصد درونگرا یا برونگرا باشد؟

خیر؛ تمام افراد در طیفی بین 0 تا 100 درصد قرار دارد. به طور مثال فردی 10 درصد درونگرا، 90 درصد برونگراست؛ اما فرد دیگری می‌تواند 40 درصد درونگرا و 60 درصد برونگرا باشد.

چه افرادی را درونگرا خطاب می‌کنند؟

افرادی که انرژی را از درون خود می‌گیرند درونگرا خطاب می‌کنند.

برونگراها چگونه افرادی هستند؟

به افرادی که انرژی خود را از دیگران می‌گیرند برونگرا می‌گوییم.

آیا تست MBTI تاثیری برای اطلاع از درونگرایی یا برونگرایی دارد؟

بله؛ نه تنها با این تست از درونگرایی یا برونگرایی خود مطلع می‌شوید؛ بلکه از جزئیات ویژگی‌های دیگر شخصیتتان نیز آگاه می‌شوید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

3 دیدگاه ثبت شده

به بحث بپیوندید و نظر خود را به ما بگویید.

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!