افراد مشهور درون‌گرا؛ مدرسان بزرگ زندگی

افراد مشهور درون‌گرا

افراد مشهور درون‌گرا چنان نقش‌های بزرگی در تاریخ را برعهده داشتند که بدون آنها زندگی امروز ما ممکن نبود.

برخلاف تصور رایج که موفقیت با برون‌گرایی عجین است، تاریخ هیجان‌انگیز پیروز‌های بشر مملو از افراد مشهور درون‌گرا است که شناخت آنها می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند.

در دوره کوچینگ، مربی یا کوچ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، فرد را در مسیری که به دنبال آن است، هدایت می‌کند. این فرآیند اغلب به عنوان کوچینگ توسعه فردی شناخته می‌شود و شامل ارزیابی آگاهی از خود، تعیین اهداف، توسعه مهارت‌ها، مدیریت زمان، حل مسائل و تسهیل در رسیدن به تغییرات مثبت است.

شناخت افراد مشهور درون‌گرا منجر به درک بهتری از قدرت‌هایی می‌شود که در همه ما کمابیش نهفته است. درواقع پتانسیلی که تا دیروز مانع پیشرفت شما به‌نظر می‌رسید؛ با شناخت افراد مشهور درون‌گرا به موتور پیشرفت شما تبدیل شود. اما قبل از آن باید بدانیم که درونگرایی عیب است؟

مقاله پیشنهادی : آزمون MBTI چیست؟

مقاله پیشنهادی :راه های خودشناسی چیست؟

درون‌گرایی عیب است؟

درون‌گرایی عیب است؟

درون‌گرایی عیب نیست؛ لیکن گاهی درون‌گرایی با تعابیر غلطی همراه می‌شود و ناگهان از یک پتانسیل خوب تبدیل به باتلاقی برای شکست های بی‌پایان تبدیل می‌شود.

معمولاً افراد تنها، کناره‌گیر، ناشی، خجالتی، عجیب‌و‌غریب و کسانی که رفتاری تدافعی دارند با برچسب بزرگی با نام درون‌گرایی در نزد خانواده و دوستان سرشماری می‌شوند.  پس درک تفاوت بین درونگرایی و خجالتی بودن بسیار مهم است.

هرکدام از ما در لحظاتی از زندگی پرفراز و نشیب، یکی از این خصلت‌ها  تجربه کرده و حتی از آنها به‌عنوان استراتژی نجات استفاده کرده‌ایم. برخی افراد نیز با افزایش سن تمایل بیشتری به درون‌گرایی نشان می‌دهند؛ این حالت می‌تواند ناشی از شغل انفرادی، یا جامعه‌ای باشد که در آن زندگی می‌کنند.

با مطالعه ویژگی‌های درون‌گرایی متوجه توانایی‌های مثبت خود خواهید شد و مرز رویکردهای نا‌خوداگاه و خودآگاه برای شما روشن‌تر خواهد شد. علی‌ای‌حال برای یک شیرجه سریع به دنیای جذاب باطن‌نگران به‌سراغ معرفی برخی از افراد مشهور درون‌گرا می‌رویم.

افراد مشهور درون‌گرا، فهرستی هیجان‌انگیز از بزرگان تاریخ

درون‌گرایان معروف تنها با نام خود می‌توانند تصورات ما را نسبت به گرایش درونگرایی تغییر دهند.

آلبرت اَنیشتَین

از عام‌وخاص جامعه ایرانی با آلبرت عزیز آشنا است. هرچند هنوز بر سر تلفظ نام فامیل او توافقی کلی پیدا نشده. باور اینکه محبوب‌ترین فیزیک‌دان جهان و توسعه دهنده نظریه نسبیت، در جمع افراد مشهور درون‌گرا باشد سخت نیست؛ پس شما می‌توانید از آلبرت انیشتین به‌عنوان اسلحه بزرگ برای اثبات موفقیت افراد درونگراها در مقابل برونگراها استفاده کنید.

نکته جالب در در زندگی انیشتین، تمایل شدید به حفظ طبیعت درون‌گرایی بود. او باور داشت خلوت و نظم زندگی آرام موجب تحریک ذهن خلاق است. از همین رو شما نیز می‌توانید با جسارت بیشتری با اشتغال به کارهای مورد علاقه در خلوت، استعداد‌های خود را شکوفا کنید و چه بسا که شما اینشتین عصر جدید باشید.

جی کی رولینگ

 جی کی رولینگ، خالق هری پاتر نیز یک درون‌گرای مشهور است. بیشتر افراد درون‌گرا حس خلاقیت بالایی را به‌ويژه هنگام تنهایی با افکار خود گزارش می‌کنند. رولینگ را می‌توان به‌عنوان نماد خلاقیت معرفی کرد.

در سال ۱۹۹۰ بانو رولینگ در قطار به‌دلیل تأخیر اسیر شده بود. ناگهان در این تنهایی ایده‌‌ای به ذهنش رسید که برخلاف ایده‌های قبلی‌اش او را هیجان‌زده کرده بود. لیکن او نیز همچون هر نویسنده دیگری برای نوشتن نیاز به قلم داشت و البته قلمی همراه خود نداشت. از آن سو  آنقدر خجالتی بود که دوست نداشت از کسی درخواست قلم کند؛ پس اجازه داد داستان در ذهن او شکل بگیرد.

بعد از چهار ساعت تمام، داستان پسری سیاه مو و عینکی که نمی‌دانست جادوگر قابلی است در ذهن او کامل شده بود. این آغاز راهی بود که سری کتاب‌های هری پاتر فرصت پیدا کردند تا در قفسه پرفروش‌ترین کتاب‌های دنیای جای بگیرند. می‌بینید که حتی خجالتی بودن نیز نمی‌تواند زنجیر پای درونگرایان برای رسیدن به ایستگاه  خوشبختی باشد.

بیل گیتس

اگر چه همه ما می‌توانیم شخصیت خود را تقویت کنیم؛ لیکن بیل گیتس هرگز بیل کلینتون (یکی از افراد مشهور برونگرا) نخواهد شد. در واقع اهمیتی ندارد که با چه تدابیری به تقویت مهارت‌های اجتماعی خود می‌پردازید یک درون‌گرا هرگز نمی‌تواند به یک برون‌گرا تبدیل شود.

بیل گیتس از جمله افراد مشهور درون‌گرا است که خجالتی است و اغلب اوقات ساکت و مشغول کتاب خواندن است. بنیان‌گذار مایکروسافت با تکیه بر توانمندی خلق ایده و فکر جدید ناشی از درون‌گرایی و استخدام و به‌کارگیری استعداد افراد برون‌گرا منظومه‌ی قدرتمند و کارآمد را فراهم و قله‌های موفقیت بسیاری را فتح کرده. همین استراتژی او نشان می‌دهد درون‌گرایان می‌توانند به رهبران بزرگی تبدیل شوند.

مایکل جردن

بهترین بازیکن جهان با توپ که نه‌تنها خودش را از دیگران متمایز کرد، بلکه باعث شهرت عالم‌گیر NBA (لیگ حرفه‌ای بسکتبال بزرگ‌سالان آمریکا) در جهان شد، نیز در گروه افراد مشهور درون‌گرا است.

در یک دوره طولانی مایک به‌عنوان نمادی غیرقابل جایگزین برای برند مشهور نایک بود که از بزرگ‌ترین کمپانی‌های تولید پوشاک ورزشی در جهان است.  همه موفقیت‌ها ایر جردن (لقب جردن به مفهوم جردن هوایی) نشان می‌دهد، در صورتی که افراد درون‌گرا با خودِ حقیقی‌شان روبه‌رو شوند؛ چگونه می‌توانند کلیشه‌های رایج در مورد موفقیت‌های بزرگ درون‌گرایان را به چالش بکشند.

باراک اوباما

تصور اینکه یک رئیس جمهور نیز در جمع افراد مشهور درون‌گرا باشد سخت است. آن‌هم کسی که در سخنرانی چیره دست و شهره خاص و عام است و می‌تواند در پارلمان  نیز با اعتماد‌به‌نفس  بالا و به‌نحو خیره کننده‌ای ایده‌های خود را مطرح کند.

باراک اوباما نیز همانند دیگر درون‌گرایان دوست ندارد در هنگام تفکر عمیق کسی مزاحم او شود. باید باور کنید تا مادامی که مرزهای توانایی خود را بشناسید و با تمرین برای موقعیت‌های گوناگون آماده باشید؛ لذت بردن از محافل عمومی و درخشیدن بخش جدایی‌ناپذیر زندگی هر فرد درون‌گرا خواهد بود.

مهاتما گاندی

اگر یک استاد مقاومت بدون خشونت در جهان وجود داشته باشد، بی‌گمان باید از مهاتما گاندی مهربان نام برد. آن مرد لاغر اندام که  یک تنه قلب مردم هندوستان را تسخیر کرده بود، نیز در جمع افراد مشهور درون‌گرا می‌درخشد. مهاتما گاندی معتقد بود با شیوه‌های ملایم می‌توان جهان را تکان داد.

همه ما گاهی دچار شک و تردید می‌شویم و نیاز است که در آن لحظات ناامیدی کسی راهی به ما نشان دهد یا کمک کند در مسیر سعی و تلاش باقی بمانیم. آن کسی که در این لحظات کنار شما خواهد بود، احتمالاً یک درون‌گرا است.

شما می‌توانید درون‌گرای موفق باشید و هنوز نیز از تنهایی لذت ببرید. به جرات می‌توان گفت شاه کلید موفقیت شما در این کار شناخت شخصیت‌شناسی و شرکت در آزمون مایرز-بریگز است.

چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید می‌توانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

 

یک پیشنهاد عالی : تست MBTI به صورت رایگان

یک پیشنهاد عالی : دوره شخصیت شناسی MBTI ویدیویی

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!