شغل مناسب ENTJ

شغل مناسب ENTJ

از تیپ شخصیتی ENTJ به عنوان تیپ فرمانده یاد می‌شود. این افراد قضاوت کننده، برونگرا، شهودی و منطقی هستند. افراد دارای این تیپ باید در مناصب و مشاغلی فعالیت کنند که با ویژگی‌های آن‌ها تناسب داشته باشد. با توجه به اهمیت این موضوع در ادامه به بررسی مشاغل مناسب تیپ شخصیتی ENTJ می‌پردازیم.

اگر شما نیز جزو این دسته افراد هستید خوب است با ما همراه شوید و لیست مشاغل مناسب ENTJ را بررسی کنید؛ علاوه بر این در آکادمی پریسا احمدی منش مقالاتی برای شغل مناسب ENTP قرار داده شده؛ پس با ما همراه شوید.

شغل مناسب ENTJ

لیست مشاغل مناسب تیپ شخصیتی ENTJ

در دوره شخصیت شناسی mbti تیپ شخصیتی شما به طور کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد اگر از تیپ شخصیتی خود و ویزگی‌های رفتاری غالب آن اطلاع ندارید حتما در اولین فرصت تست mbti را انجام دهید. در ادامه بیشتر در مورد شغل مناسب تیپ شخصیتی ENTJ صحبت خواهیم کرد

 • مشاغل حوزه مالی

همانطور که عنوان شد تیپ شخصیتی ENTJ افرادی فرمانده بوده و این دسته از افراد، عاشق رقابت بوده و به راحتی می‌توانند با چالش‌ها روبه شوند‌‌. به همین دلیل یکی از مناسب‌ترین شغل‌ها برای این دسته از افراد مشاغل حوزه‌های مالی است. همچنین این افراد عاشق کار با پول هستند و از کسب درآمد لذت بسیاری می‌برند. همین امر سبب شده است که در مشاغل حوزه‌های مالی نظیر سرمایه‌گذاری، تحلیلگر امور اقتصادی، اقتصاددان، بورس، سهام، بازارهای مالی نظیر مدیر امور مالی شرکت و دیگر مشاغل مشابه افراد موفقی باشند.

شغل مناسب ENTJ

 • مشاغل حوزه بازرگانی و تجارت

از دیگر مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ENTJ، مشاغل مرتبط با تجارت و حوزه بازرگانی است. این دسته از افراد همواره می‌کوشند که در رده‌های بالای مدیریتی قرار بگیرند و همچنین به دنیای تجارت علاقه بسیار زیادی دارند. همچنین هدف گذاری خوبی می‌کنند و اهل برنامه‌ریزی بوده و قادر به طراحی استراتژی‌های کارآمد هستند.

همه ویژگی‌های نامبرده دست به دست هم داده و کمک می‌کنند که افراد دارای تیپ شخصیتی ENTJ در مشاغل مرتبط به تجارت و بازرگانی نظیر مدیر داخلی شرکت، مدیر هتل مدیر پروژه مشاور مدیر ارشد، بیزینس‌ها، مدیر واحد بازرگانی، مدیر امور بازرگانی و مدیر فروش افرادی موفق باشند.

 • مشاغل حوزه آموزش

دیگر مشاغل مناسب برای افراد تیپ شخصیتی ENTJ حوزه‌های مرتبط با آموزش است. به عبارت دیگر تیپ شخصیتی ENTJ به حوزه‌های آموزشی علاقه زیادی دارند و همچنین علاقمند به انتقال دانش، اطلاعات و مهارت‌های خود به دیگر افراد هستند؛ به همین دلیل در راستای انتقال مهارت و دانش خود به دیگر افراد می‌توانند عملکرد بسیار موفقی را ارائه دهند. از این رو در مشاغلی نظیر مشاور حقوقی، مدیر دانشگاه و مدارس، مشاور شغلی، مشاور امور سیاسی، مشاور امور تحصیلی، مشاور شغلی و استاد دانشگاه می‌توانند اشخاصی موفق باشند.

 • مشاغل عرصه تکنولوژی

دیگر شغل مناسب برای تیپ شخصیتی ENTJ مشاغل عرصه تکنولوژی است؛ زیرا این دسته از افراد در کار خود استقلال دارند و همچنین دارای ذهنی منطقی هستند. از طرف دیگر کار با کامپیوتر را دوست دارند و می‌توانند به طور کامل اطلاعات پیچیده آی تی و فناوری را درک کنند. به همین دلیل به راحتی قادر به درک مفاهیم پیچیده تکنولوژی هستند. از این رو در مشاغلی نظیر کارشناس بانک‌های اطلاعاتی، تحلیلگر داده، کارشناس شبکه، متخصص علم داده و متخصص هوش مصنوعی می‌توانند عملکرد بسیار خوبی داشته باشند.

 • مشاغل حرفه‌ای

همانطور که عنوان شد این دسته از افراد از چالش‌ها استقبال می‌کنند و همچنین در کنار آن قادر به حفظ استقلال شخصیتی خود هستند. قدرت بالایی برای برنامه‌ریزی و هدف گذاری دارند. به همین دلیل می‌توانند در مشاغل حرفه‌ای بسیار دقیق و کارآمد عمل کنند. از طرف دیگر این دسته افراد مقبولیت اجتماعی و منزلت بالایی دارند. همین امر به آنها کمک می‌کند که در مشاغلی نظیر وکالت، خلبانی، روانپزشکی، زیست شناسی، مهندس پزشکی، شیمیدان و قضاوت افراد موفق و کارآمدی باشند.

26 شغل محبوب برای تیپ شخصیتی ENTJ

همانطور که پیش‌تر راجع به آن صحبت کردیم، هر تیپ شخصیتی باید متناسب با ویژگی‌های فردی و قابلیت‌ها و پتانسیل‌هایی که دارد در حوزه‌های مرتبط آغاز به کار کند. در ادامه لیست کاملی از محبوب‌ترین مشاغلی که با ویژگی‌های تیپ شخصیتی ENTJ تناسب دارند را معرفی می‌کنیم.

 

 1. تجارت و بازرگانی
 2. برنامه ریز رسانه ای
 3. مدیر ارشد
 4. فروش و بازاریابی بین المللی
 5. مدیر داخلی
 6. مدیر فروش
 7. مدیر پرسنلی
 8. مدیر خدمات سلامتی
 9. مدیر فروش
 10. مدیر کالج و دانشگاه
 11. مدیر بازاریابی
 12. مدیر ویرایش و بررسی
 13. متخصص شبکه (ارتباط از راه دور)
 14. کارگردان تئاتر
 15. معلم فنی
 16. سرپرست پلیس و کارآگاهی
 17. خدمات اطلاعاتی
 18. راه انداز واحد های جدید
 19. مدیر منابع انسانی
 20. مشاور لجستیکیمدیر و مشاور
 21. مشاور مدیریت: کامپیوتر، خدمات اطلاعاتی، بازاریابی، سازماندهی جدید
 22. مدیر برنامه
 23. مدیر تبلیغات
 24. مدیر پروژه
 25. مدیر بنگاه معاملات ملکی
 26. مدیر رستوران و خدمات غذایی
امتیاز دهید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!