شغل مناسب ENTP

شغل مناسب ENTP

افرادی که دارای تیپ شخصیتی ENTP هستند، معمولاً به دنبال مشاغلی متناسب با تیپ شخصیتی خود می‌گردند. کسی که بتواند از انجام دادن کار خود رضایت داشته باشد، می‌تواند در زندگی شخصی هم موفق‌تر عمل کند. بنابراین آشنایی با شغل مناسب ENTP می‌تواند به این افراد کمک کند تا به موفقیت‌های شایانی در زندگی دست پیدا کنند و توانایی‌های شخصی و کاری خود را بهبود ببخشند.

چنانچه مایلید از فهرست افراد مشهور تیپ شخصیتی ENTP اطلاع یابید حتما سایر مطالب و مقالات سایت را بررسی کنید و بیشتر با این تیپ شخصیتی آشنا شوید.

 

لیست مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ENTP

برای اینکه بدانید چه شخصیتی دارید، می‌توانید در دوره شخصیت شناسی mbti آکادمی احمدی منش شرکت کنید و با انجام تست‌هایی که در این آکادمی برگزار می‌شود، نگرش درستی درباره شغل مناسب با خود پیدا کنید. به این صورت می‌توانید در زندگی شخصی موفق‌تر عمل کنید و مشاغلی را انتخاب کنید که مناسب شما هستند. به دلیل اینکه موضوع بحث ما entp است، در این بخش فهرست مشاغل مناسب با این دسته از افراد را ارائه می‌کنیم.

 • کارفرما- کارآفرین

 شخصیت‌های ENTP معمولاً جزو افرادی هستند که مدیر به دنیا می‌آیند و می‌توانند به‌عنوان کارفرمایان و مشاورانی موفق در زندگی خود پیشرفت کنند. این افراد بیشتر در مشاغلی موفق می‌شوند که در ادامه آن‌ها را مشاهده می‌نمایید.

 1. رئیس دانشگاه
 2.  وکیل مدافع
 3. مشاور
 4. مدیریت
 5.  روزنامه نگار
 6. مدیر تجاری
 7. عکاس
 8. برنامه‌ریز شهری و منطقه‌ای
 9.  مالک رستوران یا کافه
 10.  بازیگر
 11.  تحلیلگر ایمنی

لیست مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ENTP

 • آموزش دهنده – بازاریاب

این افراد در زمینه تبلیغات نیز موفق عمل می‌کنند و به دلیل اینکه روابط عمومی خوبی دارند، می‌توانند به‌سرعت از مهارت‌های خود برای فروش استفاده کنند. بنابراین مشاغل زیر نیز می‌تواند برای این افراد مناسب باشد.

 1. مدیر تبلیغات
 2.  متخصص روابط عمومی
 3.  بازاریاب اینترنت
 4. بازاریاب ورزشی
 5. تهیه کننده
 6.  بازاریاب بین‌المللی
 7.  نویسنده روزنامه و متخصص چاپ نشریه
 8. تحلیلگر پخش اخبار
 9. خبرنگار و گزارشگر
 10. طراح گرافیک
 11. کارگردان
 12.  گوینده رادیو و تلویزیون
 13.  برنامه‌ریز
 14. آرشیتکت اینترنت
 • سایر مشاغل مناسب برای تیپ شخصیتی ENTP

شخصیت‌های ENTP توانایی ارائه راه‌حل‌های مبتکرانه برای حل مسائل را دارند. به همین خاطر با پیش‌بینی کردن آینده برنامه‌های خلاق و هدفمندی را دنبال می‌کنند. این افراد می‌توانند در زمینه مشاغل زیر نیز موفق عمل کنند.

 1. مدیر طراحی صنعتی
 2.  تحلیلگر کامپیوتر
 3.  برنامه‌ریز مالی
 4.  متخصص شبکه
 5.  دلال و سرمایه‌گذار
 6. فعالیت در حوزه ملک و املاک
 7. مشاور لجستیکی
 8.  سیاستمدار
 9.  دانشمند
 10. مدیر سیاسی
 11.  مربی ورزش
 12. دانشمند محیطی
 13.  کارآگاه
 14. روانشناس تحصیلی
 15. متخصص در امور جنایی

انتخاب شغل بر اساس تیپ شخصیتی ENTP

انتخاب شغل بر اساس تیپ شخصیتی ENTP

پیش از ارائه فهرست شغل‌های مناسب تیپ شخصیتی ENTP، بهتر است ابتدا کمی به معرفی این تیپ شخصیتی بپردازیم. در حال حاضر انواع تیپ شخصیتی در جامعه زندگی می‌کنند که هر یک ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و از نظر روحی و جسمی دارای توانایی‌های متفاوتی هستند.

شخصیت‌های ENTP افراد جذاب و برونگرایی هستند که دوست دارند با دیگران صحبت کنند و روابط گسترده‌ای با آن‌ها داشته باشند. این افراد از شرکت در چالش‌ها لذت می‌برند. اهل بحث هستند و جزو افراد مستقل جامعه محسوب می‌شوند. اگرچه این تیپ‌های شخصیتی به استقلال خود ارزش زیادی می‌دهند، اما از شرکت در کارهای گروهی هم لذت می‌برند.

شغل مناسب تیپ شخصیتی ENTP باید متناسب با ویژگی‌های این افراد باشد. همان‌طور که اشاره کردیم این افراد از معاشرت با افراد دیگر لذت می‌برند. آن‌ها معمولاً دیگران را قضاوت می‌کنند و به‌جای اینکه تصمیم‌گیری کنند، منتظر مشاهده اتفاقات می‌مانند. این افراد کنجکاو و متمرکز، برای شناخت دنیای اطرافشان تلاش بسیاری می‌کنند. آن‌ها خیلی زود متوجه تغییرات جدید اطرافشان می‌شوند و به‌سرعت نتیجه‌گیری می‌کنند. از نقاط قوت این افراد می‌توان به خلاقیت، ابتکار و لذت بردن از بحث و مجادله اشاره کرد.

البته این افراد نقاط ضعفی هم دارند که می‌تواند از آن‌ها به عدم تمرکز، بی‌احساسی، انجام کارهای تکراری و بدون برنامه و ارائه استدلال‌های بی‌اندازه اشاره نمود. حالا که با این شخصیت آشنا شدید وقت آن رسیده تا فهرست مشاغل مناسب این افراد را هم معرفی کنیم.

 

کلام پایانی

در این نوشتار تلاش کردیم فهرست شغل‌های مناسب تیپ شخصیتی ENTP را معرفی کنیم. معمولاً افرادی که دارای این تیپ شخصیتی هستند، در مشاغلی مانند بازیگری، عکاسی، مدیریت و … موفق‌تر عمل می‌کنند. این افراد هم می‌توانند مربیان موفقی باشند و هم می‌توانند به‌عنوان سیاستمداران و اشخاص قدرتمند و صاحب نفوذ شناخته شوند.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!