هدیه مناسب برای کارمندان دانشی برای کشف راز پنهان شخصیت‌ها

کتاب هدیه به کارمندان

هدیه مناسب برای کارمندان به آنها ثابت می‌کند که مهم و عضوی ارزشمند از تیم کاری و شرکت هستند و کارفرمایان مشوق به‌رزوی و پیروزی آنها هستند.

هر صاحب‌کار و مدیری می‌داند که کارمندان باارزش‌ترین سرمایه او هستند؛ بنابراین حفظ و افزایش رضایت آنها جزو برنامه‌های مهم مدیران است.

از سویی هدیه دادن به کارمندان محیط کاری را به مکانی شادتر تبدیل می‌کند. درواقع به بهانه ارتقاء شغلی یا انجام یک پروژه بزرگ یا حتی به‌عنوان روشی ساده برای تشکر از زحمات مداوم آنها انتخاب یک هدیه مناسب برای کارمندان می‌تواند راهی خلاقانه و بسیار پر‌منفعت باشد.

در دوره کوچینگ، مربی یا کوچ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، فرد را در مسیری که به دنبال آن است، هدایت می‌کند. این فرآیند اغلب به عنوان کوچینگ توسعه فردی شناخته می‌شود و شامل ارزیابی آگاهی از خود، تعیین اهداف، توسعه مهارت‌ها، مدیریت زمان، حل مسائل و تسهیل در رسیدن به تغییرات مثبت است.

مقاله پیشنهادی : کاربرد شخصیت شناسی در استخدام کارکنان

مقاله پیشنهادی : آشنایی با انواع روش های توانمندسازی کارکنان

چرا باید به هدیه کارمندان بدهیم؟

ابراز علاقه و قدردانی فقط محدود به دوستان و نزدیکان و خانواده نمی‌شود. ما در محل کار خود نیز کسانی را داریم که هم می‌توانیم شادی خود را با آنها تقسیم کنیم و هم می‌توانیم با زبانی متفاوت در قالب یک هدیه از آنها قدردانی کنیم.

تصور کنید صاحب یک کسب‌وکار یا مسئول مدیریت یک تیم کاری هستید. شما وظیفه مدیریت کارمندانی خواهید داشت که موفقیت آنها با موفقیت و آینده شما گره خورده است.

آنها سرمایه‌های باارزشی هستند که تنها با حقوق به موقع و دستورات واضح و ماشینی بازده اصلی خود را نشان نمی‌دهند؛ بلکه این جادوی قدردانی و ستایش به موقع است که ظرفیت‌های بالقوه آنها را به توانایی بالفعل تبدیل می‌کند.

هدیه مناسب برای کارمندان

البته تهیه بهترین هدیه برای کارمندان کار سختی است. به ویژه آنکه هر کدام سن و سالی و روش و منش خاصی دارند. البته علاوه بر تعداد کارمندان، تفاوت جنسیتی نیز کار را مشکل‌تر هم می‌کند. همچنین باید مطمئن باشید که در هنگام تقدیم هدیه مناسب به کارمندان جیب خود را به آتش نکشید.

انتخاب هدیه مناسب و هماهنگ با شخصیت کارمند نیز نکتهٔ بسیار مهمی است. کارمند تازه کار یا کارمند که از راه دور کار می‌کند هر کدام هدیه متفاوتی را می‌طلبند. موقعیت شغلی و نقش آنها در شرکت نیز در انتخاب هدیه مناسب برای کارمندان موثر است.

شما می‌توانید از فهرست زیر انواع هدایای مرسوم برای کارمندان را پیدا کنید:

 • کارت هدیه بانکی
 • یک جعبه شکلات
 • انواع کیف
 • کوسن‌های طبی برای استفاده در محیط کار
 • گلدان‌های جذاب و رومیزی
 • تجهیزات اولیه تناسب اندام
 • بلیط تخفیفی مراکز فرهنگی و هنری و البته رستوران‌ها
 • قهوه جوش، فلاسک یا ماگ مسافرتی
 • خودکار و لوازم میز تحریر
 • خوراکی  و نوشیدنی خاص همچون عسل و شیره‌های محلی
 • تجهیزات کمک سلامتی (به‌ويژه در مقابله با شیوع کرونا)
 • لوازم جانبی گوشی همراه همچون پاور بانک،‌اسپیکرهای بلوتوثی و…

کتاب هدیه‌ای جادویی و شگفت‌انگیز

انواع هدیه‌ای ورای این لیست وجود دارد که اکثر اوقات انتخاب اول کسانی است که در هدیه دادن متبحر هستند و آن کتاب است. خاصیت جادویی، شگفت انگیز و البته نوستالژیکی که کتاب دارد هیچ کدام از لوازم بالا ندارند.

کتاب‌ها نه تنها بر تک تک اعضای این فهرست غلبه دارند؛ بلکه می‌توانند از کل این آیتم‌ها جذاب‌تر هم باشند. کتاب‌ها حتی از تعطیلات اضافه به‌عنوان هدیه مناسب برای کارمندان نیز خوشایند‌تر هستند.

تنوع کتاب‌ها انعطاف‌پذیری خوبی برای اغنای هر نوع سلیقه به شما می‌دهد. در عین حال کتاب محرک خوبی برای ایجاد تحول در شخصیت کارمندان شما است که به زودی اثرات مثبت آنها در زندگی شخصی و حرفه‌ای دیده خواهد شد.

کتاب می‌تواند یک پیام شخصی و روشن از طرف شما به کارمندان بدهد و آن اینکه شما آرزویی جز به‌روزی و موفقیت آنها ندارید. کارمندان متوجه می‌شوند شما از تلاش آنها برای گسترش دیدگاه خود و آشنایی با مفاهیم جدید آشنا حمایت می‌کنید؛ بنابراین یک هدیه مناسب برای کارمندان است.

مسلما این آرزوی پیشرفت محدود به حوزه کاری نمی‌شود؛ بلکه شما دوست دارید در زندگی فردی نیز و در ارتباط با خانواده هم موفق باشند. لیکن آیا کتابی است که بتواند همه این خواسته‌ها را یکجا برآورده کند؟ این کتاب چه دانش  گران‌بها و شگفت انگیزی را حمل می‌کند؟

این دانش ارزشمند علم تیپ‌شناسی یا شخصیت‌شناسی مایرز بریگز است؛ لیکن دانش تیپ‌شناسی مایرز بریگز چگونه می‌تواند نقش  هدیه مناسب به کارمندان را بازی کند؟

دانش تیپ‌شناسی مایرز بریگز هدیه مناسب برای کارمندان

تیپ‌شناسی مایرز بریگز بهترین بستر را برای تمرین تیم سازی فراهم می‌کند. ۹۰ درصد شرکت‌ها، از صد شرکت فورچون، از آزمون MBTI در فرآیند استخدام و تکمیل تیم ورک خود استفاده می‌کنند.

راز محبوبیت تیپ شناسی MBTI در محیط کار ایجاد فرصتی عالی برای کاوش عمیق شخصیت‌ کارکنان است.

وقتی کارمندان شما به دانش تیپ‌شناسی مسلط شوند به بهترین شکل ممکن با همکاران خود رابطه و تعامل خواهند کرد. هنگامی که درگیری ایجاد می‌شود؛ آنها می‌دانند که سطح تمایل به درگیری یا مدیریت تنش همکارانشان در چه حدی است و این نکته کلیدی برای کاهش تنش است.

اگر کارمندی متوجه شوید همکارش یک ESFP حساس و وفادار است که به قوانین و اختیار احترام می‌گذارد؟ دیگر رفتار او را به‌عنوان خود شیرینی تفسیر نمی‌کنید. اگر همکار دیگر او از تیپ ISFJ باشد سخت‌کوشی و تحلیلی بودن وی برایش قابل تحمل‌تر خواهد بود.

نکته برجسته اینجا است که با دانش MBTI اتخاذ تصمیم عجولانه برای کارمند سخت می‌شود و درک کلی از نحوه واکنش دیگر همکاران به دست خواهد آورد.

تقویت نقطه قوت کارمندان و کاهش تاثیر ضعف آنها در محیط کاری بسیار مهم است. برای این کار کارمند شما باید درک عمیقی از خود داشته باشد. با دانش MBTI کارمندان متوجه می‌شوند چه نقشی را می‌توانند برعهده بگیرند و از هرگونه خطر تشخیص نادرست در انتخاب وظایف نجات پیدا می‌کنند.

مهم است که کارمندان شما تصویر بهتری از خودشان داشته باشند. تیپ‌شناسی کارمندان شما را تشویق می‌کند تا احساسات خود را ارزیابی کنند و به نحوه عملکرد مغزشان فکر کنند. نتیجه این اتفاق در ارائه یک کار خوب،‌ به‌ویژه در مأموریت‌های خلاقانه بسیار مهم است.

کارمندان با MBTI می‌توانند نحوه پاسخگویی به جهان و اطرافیان خود را پیش بینی کنند و راه‌هایی برای پیش بینی نیازهای خود پیدا کنند. بنابراین فرصت یادگیری ام‌بی‌تی‌آی یک هدیه مناسب برای کارمندان است. چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید می‌توانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

بهترین کتاب : قدرت شخصیت‌شناسی MBTI 

چارچوب شخصیت مایرز بریگز زاده نظریه عملکردهای شناختی یونگ است؛ ولی مطالعه عمیق و سنگین درباره این نظریه بدون یک مطالعه پیش زمینه معتبر و حرفه‌ای کار سختی است. کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI به عنوان یک هدیه مناسب برای کارمندان این راه طولانی را برای شما کوتاه کرده و نه تنها به‌عنوان یک کتاب پایه‌ای؛ بلکه همچون یک کتاب عملی و کاربردی هم برای افراد تازه‌وارد و هم افراد حرفه‌ای مناسب است.

کارمندان شما با یک دور مطالعه این کتاب مجذوب آن خواهند شد و برای دریافت این هدیه یک عمر از شما ممنون خواهد بود. چرا که  مطالعه این کتاب نقطه عطفی در زندگی آنها خواهد بود.

مثال‌های جامع و قابل درک کتاب حتی شما را نیز شیفته خود می‌کند. این مثال‌ها بلوک‌های سازنده تیپ شخصیت را واشکافی کرده و بیان می‌کند که چگونه می‌توان هر کدام از ترجیحات یا عملکردهای شناختی را در خود و حتی دیگران پیدا کرد. همین بخش جذاب به تنهایی دلیلی کامل برای انتخاب کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI به عنوان یک هدیه مناسب برای کارمندان می‌شود چراکه خواننده بارها و بارها از خواندن این کتاب سیر نشود؛ چرا که می‌داند راهنمای کشف رازهای پنهان شخصیت‌ها در دستان او قرار گرفته است. اگر قصد انجام رایگان آزمون MBTI را دارید روی لینک کلیک کنید.

پیشنهاد عالی : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

پیشنهاد عالی : شرکت در دوره بینظیر شخصیت شناسی MBTI ( غیرحضوری برای همه فارسی زبانان و حضوری در مشهد)

مقاله پیشنهادی : کوچینگ سازمانی

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!