آزمون رایگان استعداد‌یابی، در زیر کوه یخ استعداد شما چه نهفته است؟

تست استعدادیابی

آزمون رایگان استعداد‌یابی، کلید شناخت توانایی‌ها و ظرفیت‌هایی است که جهان منتظر شکوفایی آنها است.

آیا دوست دارید فرشته‌ای الهام‌بخش در سر راه زندگی شما پدیدار شود تا از راز سر به مُهر استعداد‌های طبیعی شما پرده بردارد.

آیا می‌خواهید بدانید در زیر کوه یخ استعدادهای شما چه چیز پنهان شده  تا جهان را با استعدادهای خود شگفت‌زده کنید.

پیشنهاد ما به شما، سفر دور و دراز به کوه‌های تبت یا نشستن در چِله‌های سخت و طاقت‌فرسا نیست تا خود واقعی‌تان را کشف کنید، اگرچه چنین مجاهدت‌های با وجود تمام هزینه و وقتی که تحمیل می‌کند، اگر موهبت خودشناسی را اعطا کند، در ازای رشد شخصیت و کسب موفقیت اصلا گران و پرهزینه نیست.از این رو اگر نیاز دارید در زمینه دلخواه خود به ارتقا برسید می‌توانید از طریق دوره کوچینگ توسعه فردی به راحتی این مسیر را طی کنید.

همچنین آموزش شخصیت شناسی mbti نیز می‌تواند به شما در این مسیر بسیار کمک کند.

پیشنهاد ما تجربه سفری ۱۵ دقیقه‌ای است

که درهای کلوپ آگاهی از خویشتن را به روی شما باز می‌کند و هر لحظه از عضویت در آن به شیرین‌ترین لحظات زندگی شما مبدل خواهد شد. بلیط این سفر هیجان‌انگیز شرکت در آزمون رایگان استعداد‌یابی است.

کارشناسان خبره در شناخت شخصیت که دانش دقیقی درباره عملکردهای شناختی دارند، با ایجاد تست استعداد‌یابی بر پایه MBTI یک راهنمای دقیق و جامع ایجاد کردند تا شناختی که امکان دارد شما بعد از گذر یک عمر از خوی و خصلت‌های خود کسب کنید، یک شبه به دست آورید.

آزمون‌های استعداد‌یابی چیست؟

آزمون‌های استعداد‌یابی چیست؟

آزمون‌های استعداد‌یابی از ابزارهای قابل اعتماد برای صحت‌سنجی توانایی‌های افرادی است که بر سر دوراهی‌هایی از انتخاب رشته تحصیلی گرفته تا انتخاب همسر آینده و اشتغال دچار سرگیجه شده‌اند. آزمون‌های توان‌سنجی با محبوبیت روز‌افزون خود به بخش ویژه‌ای از ارزشیابی کارفرمایان برای غربال‌گری پیش از استخدام نیز تبدیل شده‌اند.

شاید بخشی از حقیقت شخصیت خود را تاکنون درک کرده باشید؛ ولی وقتی در گزارشی دقیق و علمی، ویژگی‌های خاص شخصیت‌تان که تاکنون از دید شما پنهان مانده، برملا شود تعجبی ندارد که به بینش متفاوتی نسبت به دنیای پیرامون و رابطه خود با دیگران برسید. البته که برای کسب چنین گزارش‌هایی، آزمونی علمی همچون آزمون‌ رایگان استعداد‌یابی با رویکرد MBTI در صدر فهرست پیشنهاد ما قرار خواهد داشت.

آزمون‌های استعداد‌یابی با رویکرد MBTI

آزمون‌های استعداد‌یابی با رویکرد MBTI

کارل یونگ افسانه‌ای در کتاب انواع روانشناختی بیان کرده که در روان افراد فرآیند‌های ذهنی ویژه‌ای وجود دارد که در بین همه مشترک است.

هر چند این مفهوم به‌عنوان یک چراغ راه برای درک شخصیت بود؛ ولی وقتی کاترین کوک بریگز با آن مواجه شد به‌حدی تحت‌‌تأثیر قرار گرفت که توانست زبان رمزآلود یونگ بزرگ را مبنای پژوهش‌های جدید خود قرار دهد و ابزار شخصیت‌شناسی مشابه تیپ‌های ۱۶ گانه یونگ خلق کند

این آزمون امروزه چون خورشید فروزان در دنیای درک شخصیت می‌درخشد. البته مادام بریگز در این راه تنها نبود و دختر او، ایزابل بریگز مایرز نیز با او همراه شد و نتیجه این تلاش ستودنی آزمون تیپ‌شناسی مایرز-بریگز شد.

از همان ابتدا نیز  آزمون تیپ‌شناسی مایرز-بریگز برای انتخاب شغل مناسب به‌ويژه برای زنان به کار گرفته می‌شد؛ اما قدرت آن در کشف استعدادها و بینش عمیقی که به افراد اعطا می‌کرد، باعث شد به‌عنوان آزمون استعداد‌یابی شهره خاص و عام در سراسر دنیا شود.

مایرز و بریگز  در نتیجه یک عمر تلاش، ۱۶ نوع تیپ را تعریف کردند و حالا شما فرصت دارید با یک آزمون استعداد‌یابی رایگان MBTI، خود را محک بزنید و نقاط قوت و توانایی‌های ناشناخته خود را کشف کنید.

شاید در نگاه اول بعد از دیدن نتیجه آزمون رایگان استعداد‌یابی خود که در یک عبارت چهار حرفی خلاصه شده متعجب شوید؛ ولی اگر بدانید که چه اطلاعات عمیقی در پشت این کد چهار حرفی پنهان شده به زودی شیفته آن خواهید شد.

چهار حرف مرتبط  هر تیپ، از سرواژه هشت گرایش‌ MBTI گرفته شده:

  •  درون‌گرا (I) یا برون‌گرا (E)،
  •  شهودی (N) یا حسگر (S)،
  • تفکر (T) یا احساس (F)
  • قضاوت (J) یا ادراک (P)

جایگاه این هشت گرایش MBTI که در قالب آزمون رایگان استعداد‌یابی به کد چهار حرفی تیپ‌ها منجر می‌شود، بسیار مهم است.

جایگاه هر یک از این چهار حرف در نام تیپ، قدرت گرایش‌ها در واکنش‌های شما را به نمایش می‌گذارد؛ پس نخستین حرف از حروف اختصاری تیپ، قوی‌ترین گرایش را در شخصیت برجسته می‌کند و در نتیجه شما شاهد ۱۶ تیپ INFP، INFJ، INTP، INTJ ENFP، ENFJ، ENTP، ENTJ، ISFP، ISFJ، ISTP، ISTJ، ESFP، ESFJ، ESTP، ESTJ خواهید بود.

اگرچه فی نفسه انجام آزمون‌های شخصیت‌شناسی مفید و مورد توصیه است؛ ولی تست تیپ‌شناسی مایرز و بریگز تحت نماد تجاری بنیاد Myers & Briggs در سراسر دنیا انجام می شود تا کیفیت مطلوب و در خور ستایش آن حفظ شود؛ پس حتی در آزمون رایگان استعداد‌یابی با رویکرد MBTI نیز باید کار را به کاردان بسپارید.

دقت آزمون رایگان استعداد‌یابی ام‌بی‌تی‌آی چقدر است؟

دقت آزمون رایگان استعداد‌یابی ام‌بی‌تی‌آی چقدر است؟

در حقیقت تنها آنچه که موجب می‌شود کیفیت نتایج آزمون MBTI خدشه‌دار شود تعصبات و سر‌سختی‌های آزمون شونده در پاسخ به پرسش‌های امتحان استعداد‌یابی است. راز این ماجرا در این است که برخی افراد در تحمل بازتاب خود ضعیف هستند و در مقابل ماهیت ارزیابی تحمل و سعه صدر لازم را ندارند. از این جهت وجود یک کارشناس خبره برای چنین آزمون‌هایی می‌تواند برای کسانی که دچار تله‌هیا خود ارزیابی می‌شوند بسیار مفید باشد.

یک مقاله عالی : مهم‌ترین نکاتی که درباره موفقیت در زندگی و کار باید بدانید!

سه تَله‌ خودارزیابی که ما را به دردسر می‌اندازند؟

تله‌ خودارزیابی

همه ما در خود‌ارزیابی ممکن است دچار خطا شویم و حاضر نشویم از لذت چاپلوسی از خودمان بگذریم. به‌هرحال مغز نیز برای حفاظت و توجیه خود، در حق ما کم لطفی نمی‌کند.

سوگیری خودمحور

پژوهشگران برای واکنش چاپلوسی از خود در ارزیابی نام سوگیری خودمحور را انتخاب کرده‌اند که به ما هشدار می‌دهد به مرزهای خودشیفتگی بسیار نزدیک شده‌ایم. البته سوگیری خودمحور تنها مشکل در ارزیابی خویشتن نیست و باید به اثر پیگمالیون نیر اشاره کرد.

اثر پیگمالیون

اثر پیگمالیون به انتظارات افراد از ما رابطه مستقیم دارد. اگر پدر شما توقعات بیشتری از شما داشته باشد،‌ این نگرش  او می‌تواند باعث بهبود عملکرد شما در رفتار و عقیده شود. اثر پیگمالیون که به اثر روزنتال هم معروف است در افرادی که برای سنجش عقاید و اعتبار خود به منابع خارجی متمایل هستند تاثیر بیشتری دارد. اما هنوز هم تَله‌های بزرگ‌تری در خود‌ارزیابی وجود دارد که از آن میان باید از اثر بارنوم یاد کرد.

اثر بارنوم

اثر بارنوم هر چند شاید ناشناخته به نظر برسد؛ لیکن به ریشه تمایل ما به پذیرش عقایدی از دنیای فال‌گیرها و طالع‌بین‌ها نظر دارد. وصف شخصیت با دقت زیاد ولی مبهم که به‌وفور در کتاب‌های طالع‌بینی جمع‌آوری شده از تکنیک‌های قدیمی فال‌گیران است که یک بازخورد ساختگی از شخصیت به ما ارزانی ‌می‌کند.

می‌توان گفت کسانی که تعصبات شناختی در آنها عمیق‌تر است از سنجش عینی و عادی ویژگی‌ها رفتاری خود عاجز هستند، بنابراین به چنین افرادی توصیه می‌شود که از خود ارزیابی بپرهیزند و به آزمون استعدادیابی استاندارد تن دهند تا نه‌تنها با دقت بیشتری با خود واقعی خود روبرو شوند؛ بلکه از خطر تله‌های خویشتن‌شناسی نیز در امان بمانند.

چه بهتر که در کنار آزمون رایگان استعداد‌یابی از خدمات یک کارشناس MBTI نیز بهره ببریم. یک تحلیل‌گر حرفه‌ای MBTI با دقت بالایی به تفسیر نتایج می‌پردازد که در نتیجه آن ابهام احتمالی تعلق به گرایش‌ها در شخصیت‌شناسی MBTI رفع خواهد شد.

در پایان مقاله تست را انجام دهید : تست شخصیت شناسی MBTI

 آزمون رایگان استعداد‌یابی نیاز چه کسانی است؟

آزمون رایگان استعداد‌یابی نیاز چه کسانی است؟

ر حقیقت تیم خانوادگی بریگز-مایرز با تاکید بر چهار دوگانگی شخصیت آزمونی را طراحی کردند که با پرسش‌هایی درباره نگرش‌های اجتماعی، جمع‌آوری اطلاعات و فرآیند‌های تصمیم‌گیری تحقیق می‌کند. آنچه که شما از تست تیپ‌شناسی به دست می‌آورید ماحصل پاسخ‌های خود شما است

هیچ یک از تیپ‌های شخصیتی بهتر یا بدتر از دیگری نیست.

به‌عبارتی ساده آزمون رایگان استعداد‌یابی مبتنی بر MBTI این پتانسیل را دارد که تصویری شفاف از رویکرد شما در حل مسئله، تصمیم‌گیری و معاشرت را ارائه دهد. بنابراین هر فردی در هر سنی و با هر نیازی با تشخیص تیپ خود این فرصت را خواهد داشت که به نگرش‌های عمومی و نقاط شخصیتی خود نگاهی دوباره و علمی داشته باشد تا بتواند ماموریت‌هایی همچون رهبری یا افزایش انضباط فردی را با موفقیت به پایان برساند.

به نظرات مشتریان پروپاقرص آزمون رایگان استعداد‌یابی گوش دهید که چگونه از تولد دوباره خود صحبت می‌کنند،  ولی پیشنهاد ما این است که ۱۵ دقیقه آینده از زندگی خود را صرف آزمون رایگان استعداد‌یابی کنید، چرا که شنیدن کی بود مانند دیدن.

سخن پایانی : مهارت MBTI یا تست MBTI ?

مهارت MBTI یا تست MBTI

اما در نهایت تاکید می کنم آزمون ها احتمال خطا دارد و همیشه یادگیری مهارت شخصیت شناسی را در کنار تست آن توصیه کرده ام علاوه بر آن با تست شما به شناخت دیگران دست نمی یابید اما با یادگیری مهارت این شدنی است !

یک کتاب عالی : کتاب شخصیت شناسی MBTI

حتما بخوانید : چگونه علایق خود را بشناسیم؟

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!