تیپ شخصیتی افراد مشهور

عکس تیپ شخصیتی افراد مشهور

تیپ شخصیتی افراد معروف می‌تواند راه مناسبی برای پیدا کردن مسیر و علاقه‌مندی‌های شما در زندگی باشد و الگو مناسبی برای انجام کارهایی باشد که می‌تواند مسیر زندگی شما را عوض کند. در ادامه تیپ شخصیتی افراد مشهور را بررسی خواهیم کرد. اگر شما نیز تمایل دارید تا با تیپ شخصیتی خود آشنا شوید می‌توانید در تست شخصیت شناسی MBTI شرکت کنید.

 • Mark Zuckerberg (مارک زاکربرگ): INTJ
 • Mahatma Gandhi (ماهاتما گاندی): INFJ
 • Mother Teresa (مادر ترزا): ISFJ
 • Warren Buffett (وارن بافت): ISTJ
 • Jimmy Wales (جیمی ویلز): INTP
 • J. K. Rowling (جی. کی. رولینگ): INFP
 • Michael Jackson (مایکل جکسون): ISFP
 • Steve Jobs (استیو جابز): ISTP
 • Barack Obama (باراک اوباما): ENTP
 • Walt Disney (والت دیزنی): ENFP
 • Larry Ellison (لری الیسون): ESFP
 • Donald Trump (دونالد ترامپ): ESTP
 • Bill Gates (بیل گیتس): ENTJ
 • Oprah Winfrey (اپرا وینفری): ENFJ
 • Sam Walton (سم والتون): ESFJ
 • Steve Ballmer (استیو بالمر): ESTJ

لیستی که در بالا آن را مشاهده می‌کنید مثالی از افراد مشهور در هر تیپ شخصیتی است که میتوانید با تست mbti هر کدام از موارد بالا را در خود تشخیص دهید. مطمئنا این افراد تنها اشخاصی نیستند که دارای چنین تیپ‌های شخصیتی بوده‌اند. در ادامه به معرفی و بررسی بیشتر تیپ شخصیتی افراد مشهور خواهیم پرداخت.

مجموعه پریسا احمدی منش به عنوان اولین اکادمی هیبریدی در ایران طیف متنوعی از دوره‌های مرتیط با شخصیت شناسی و کوچینگ را برگزار می کند.

عکس تیپ شخصیتی افراد مشهور

آیا تیپ شخصیتی در کسب موفقیت و معروف شدن تاثیرگذار است؟

اگر به درستی این سوال را بررسی کنید متوجه خواهید شد که تیپ شخصیتی تنها بخشی از فرایند مسیر موفقیت است و بخش عظیمی از این مسیر وابسته به شخص است. در صورتی که این موضوع درست باشد تمامی افرادی که تیپ شخصیتی INTJ دارند باید همانند مارک زاکربرگ شخصی مطرح و صاحب چندین بیزینس بزرگ باشند؛ اما همان‌طور که می‌دانید اینگونه نیست. از طرفی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که هر فردی در زندگی درک متفاوتی از موفقیت دارد و نمی‌توان گفت که همه موفقیت را یک چیز می‌دانند از این رو نمی‌توان گفت که هر کسی که تیپ شخصیتی خاصی دارد حتما در آینده موفق و معروف خواهد بود.

البته درست است که خود فرد در رسیدن به موفقیت بیشترین مسئولیت را به عهده دارد؛ اما می‌توان گفت که بخش کمی نیز به تیپ شخصیتی وی نیز بستگی دارد، زیرا انسان‌ها با تیپ‌های شخصیتی متفاوت در شرایط یکسان تصمیمات متنوعی را خواهند گرفت.

 

تیپ شخصیتی افراد مشهور، راهنمای شناخت خود!

همانند دوره شخصیت شناسی MBTI تیپ شخصیتی افراد مشهور نیز می‌تواند به عنوان یک کتابخانه گران‌بها از ترفندهای عالی برای شناخت خود و دیگران در راه موفقیت باشد. 

از ابتدای زندگی بشر در این دنیای فانی همیشه افراد برجسته‌ای بوده‌اند که به‌واسطه رویکرد متفاوت در زندگی یا بهتر بگوییم احترام به شخصیت خود به چهره‌ای آیکونیک معروف شده‌اند.

در کنار شخصیت‌های هراس‌انگیزی همچون آتیلا و چنگیز انسان‌هایی با خصایل نیکوی انسانی همچون ماندلا، گاندی، مادر ترزا ظهور کرده‌اند تا تحولات سخت و جان‌فرسا با نمایش توانایی‌های شگرف انسان قابل تحمل‌تر شود.

اینچنین بود که پرسشی شگرف ذهن کاوشگران ذات بشر را اسیر خود کرد. آیا می‌توان ویژگی‌های مشاهیر را در قالب تیپ شخصیتی افراد مشهور برای راهنمایی بشریت و به عنوان یکی از راه‌های خودشناسی باز تعریف کرد؟

عکس تیپ شخصیتی افراد مشهور

تیپ شخصیتی افراد مشهور، چراغ راه بشریت

در حقیقت شناخت تیپ شخصیتی افراد مشهور راهی آسان برای یافتن الگوها و متدهایی هست که می‌تواند منجربه شکوفایی توانایی‌های ما در زندگی امروز شود.

مطالعه زندگی‌نامه هیجان‌انگیز شخصیت‌های برجسته، همیشه منبع الهام افراد موفق بوده و چه بسا یک قهرمان ملی یا شخصیت حماسی در گذشته با به ارث گذاشتن آموزه‌های خود گرهی بزرگ از مشکلات ملتش در هزاران سال بعد باز کند.

در گذشته چشم انتظاری برای ظهور امیدهای بشر تنها راه نجات بود؛ ولی امروزه که علم روان‌شناسی و پژوهش‌های شخصیت‌شناسی پیشرفت درخشانی داشته، هر فردی می‌تواند با شناخت خود به امیدی بزرگ برای نجات بشریت تبدیل شود.

با همه تفاوت‌هایی که بین شخصیت‌های مختلف وجود دارد، باز هم می‌توان عوامل مشترکی بین همه آن‌ها پیدا کرد. قدرت اندیشه و رفتار متفاوت از نقاط مشترک این مشاهیر است که باعث شده در طی قرون در قلب بشریت جاودانه شوند.

امروزه تحلیل ویژگی‌های پایدار افراد در قالب‌های استاندارد علمی همچون شخصیت‌شناسی مایرز- بریگز راه خودشناسی و کشف استعداد‌های نهان را سهل کرده است. برای شناخت بهتر و تحلیل و ارزیابی در این موارد، دوره کوچینگ و کوچینگ توسعه فردی کمک بسیاری خواهد کرد.

 

تیپ شخصیتی افراد مشهور با رویکرد MBTI

تیپ شخصیتی افراد مشهور با رویکرد MBTI شامل ۱۶ تیپ می‌شود. در نتیجه، شناخت افراد مشهور ESTJ از شخصیت‌های مشهور ISTJ به‌راحتی امکان‌پذیر می‌شود. شاید کمترین تاثیر این آشنایی تماشای شکوه چشم‌انداز قدرت‌های نهفته در هر تیپ باشد.

 

به کرات دیده شده که افراد بعد از شناخت تیپ MBTI خود هنوز در باور مرزهای شگرف توانایی‌های خود مردد هستند؛ ولیکن کافی است نیم‌نگاهی به تیپ شخصیتی افراد مشهور بیندازند تا گُل از گلشان بشکفد و قطار رویاهایشان سوت زنان و با سرعت به سمت ایستگاه موفقیت به راه افتد.

 

تجزیه و تحلیل انواع شخصیت افراد مشهور با رویکرد تیپ‌شناسی مایرز – بریگز را می‌توان با تحلیل ۴ مورد تحلیل کرد.

 • درون‌گرایی و برون‌گرایی
 • حسی و شهودی
 • احساسی و منطقی
 • قضاوتی و ادراکی

تحلیل این تیپ‌ها پیش‌بینی واکنش افراد را آسانتر می‌کند.

 

چگونه تیپ شخصیتی افراد مشهور به ما کمک می‌کند؟

در واقع نوع نیاز شما و شناختی که نسبت به تیپ‌شناسی مایرز-بریگز دارید دو شاخص مهم برای لذت بردن از درک تیپ شخصیتی افراد مشهور است.

افزایش قدرت پیش‌بینی رفتار دیگران

مثلا تیپ INFJ‌ گارد خاصی در مقابل افراد غریبه دارند. این تیپ حد و حدود خود را در رابطه با دیگران حفظ می‌کند و به‌دنبال تحمیل احساسات خود به آن‌ها نیست؛ ولی همین تیپ در مواجهه با افراد آشنا متفاوت عمل می‌کنند.

افراد با تیپ INFJ‌ در مواجهه با دوستان صمیمی، ناگهان بازیگوش و حتی ساده لوح می‌شود. شدت‌و‌حدت این رفتار وابسته به‌راحتی با طرف مقابل دارد. در واقع آن‌ها از این ری‌اکشن‌های خود لذت می‌برند و به شما (اگر جز حلقه دوستان گرمابه و گلستان‌شان باشید) لحظات فرح‌بخشی را هدیه می‌کنند.

اگر به فهرست مشهور افراد تیپ شخصیتی INFJ‌ بیندازیم، از تیپ شخصیتی هیتلر گرفته تا اسامه بن لادن و از افلاطون گرفته تا نلسون ماندلا در دو سوی طیف اخلاقی INFJ‌ قرار دارند. لیکن اکنون شما می‌دانید که حتی آن‌ها نیز در محافل خصوصی چه رفتار متفاوتی و به چه علت از خود بروز می‌دهند.

 

افزایش کیفیت شناخت و انتخاب درست

تصور کنید برای بخش بازرگانی شرکت خود در جست‌وجوی فردی هستید که به‌معنای تمام کلمه یک دستگاه پول‌سازی است. انتخاب تاجری برون‌گرا طبق شناخت تیپ شخصیتی افراد مشهور گزینه مناسبی است؛ لیکن گزینه ایده‌آل شما می‌تواند تیپ شخصیتی ESTJ باشد. تجربه نشان داده که این تیپ برای جور کردن دخل‌وخرج مشکل چندانی ندارد.

تیپ شخصیت می‌تواند میزان کسب درآمد را مشخص کند. این نظری مبتنی بر تحلیل‌های فال قهوه‌ای یا اثر بارنوم نیست؛ بلکه برآیند پژوهش‌های علمی ویژگی‌های شخصیت‌ها است.

دوست دارید با تک شاخ‌های تیپ‌های مایرز-بریگز آشنا شوید؟ پس زمان آشنایی با افراد مشهور تیپ INFJ است. این گروه نادر به‌خوبی دیگران را درک می‌کنند و با یک نظر به رخساره هر فرد از سر درون آن‌ها آگاه می‌شوند، هرچند که اعضای کلوپ INFJ امکان دارد در درک افکار و ریشه‌های رفتاری خود دچار مشکل شوند.

تیپ INFJ همچون کیکی مملو از لایه‌های فراوان و کشف اسرار خصوصی و مرموز آن‌ها از شگفت‌انگیزترین ماجراجویی‌های بشر است.

شناخت افراد با ضریب هوشی بالا نیز همیشه مهم بوده؛ ولی اگر آن‌ها علم‌گرا باشند، نور‌ علی‌ نور است؛ چرا که به یک الگو رفتاری ناب بدل می‌شوند. از این جهت آشنایی با مشاهیر تیپ INTP گزینه ایده‌ال روی میز ماست.

 

ریکاوری روح و روان با کمترین هزینه

اگر تیپ شخصیتی شما مثلا با مشاهیر یکی باشد، به علت شباهت علایق و دیدگاه‌ها، سرنخ‌های باارزشی در مورد توان انگیزشی و عملکرد خود پیدا خواهید کرد.

اگر از تیپ شخصیتی ISFJ هستید؛ امروز خسته از یک مبارزه ورزشی و در ناامیدی به خانه برگشته‌اید چه چیز می‌تواند شما را ریکاوری کند. آیا این حقیقت که ماریا شاراپووا (تنیس باز مشهور)، وسلی سو (بازیکن شطرنج) و راجر فدرر (تنیس باز) نیز از گروه ISFJ هستند، قدرت شما برای مبارزه با مشکلات را دوچندان نخواهد کرد.

شما می‌توانید راهنمای بسیاری از دوستان و خویشان خود باشید که با وجود تلاش فراوان در شناخت خویش هنوز هیچ چشم‌انداز روشنی برای آینده و منبع الهامی برای حل مشکلات خود پیدا نکرده‌اند.

گاهی یک نقل قول از شخصیتی بزرگ که هم تیپ شما است، می‌تواند تمام فلسفه زندگی شما را باز تعریف کند. این جمله شاهزاده دیانا که می‌گوید: من از کتاب قوانین پیروی نمی‌کنم… من به قلبم گوش می‌دهم، نه سرم! همانند ورد جادویی است که تیپ‌های رویابین INFP را در افسون شگفت‌انگیز خود غرق می‌کند و جانی دوباره به آن‌ها می‌بخشد.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!