تیپ شخصیتی مناسب برای مدیر فروش

شکل یک تصویر
تیپ شخصیتی مناسب برای مدیر فروش

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی‌های شخصیتی، ارزش‌ها، علایق، مهارت‌ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد باید در نظر گرفته شوند. یکی از مهم‌ترین این عوامل ویژگی‌های شخصیتی یا همان تیپ شخصیتی می‌باشد.

البته افراد علاوه بر تیپ شخصتی، ویژگی‌های منحصربه فرد خود را دارند، حتی افرادی که تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت هستند که لازم است حتماً این نکته مد نظر قرار گیرد.

نکته مهم دیگر این است که هر فردی می‌تواند در هر شغلی موفق شود البته اگر خود را بدرستی بشناسد و روی نقاط ضعف و قوت خود کار کند و مهارت‌های لازم جهت آن شغل را کسب نماید پس می‌توان گفت همیشه افراد موفقی از تیپ‌های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل هستند و نمی‌توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ‌های شخصیتی خاصی هستند که در این شغل موفق می‌شوند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته و نتایج اکثریتی، یکی از تیپ‌های شخصیتی‌ای که برای شغل مدیرفروش مناسب هستند و این شغل را بیشتر می‌پسندند و رضایت شغلی بیشتری در آن داشته‌اند، تیپ شخصیتی ESTJ می‌باشد.

این تیپ شخصیتی داشتن ارتباط با دیگران را دوست دارند و لذا تمایل دارد که با مشتریان و مراجعان مختلف در ارتباط باشد. او ترجیح می‌دهد کالاهای ملموس را بفروشد. از دنیای تجارت و بازرگانی لذت برده و می‌خواهد در موقعیت اقتدار و رهبری باشد. او یک برنامه ریز و اجرا کننده قوی و دقیق است و توان تاثیرگذاری خوبی بر دیگران دارد.

آیا شما تیپ شخصیتی خود و یا کارکنان‌تان را می‌شناسید؟ آیا می‌خواهید بدانید شغل‌تان مناسب شما هست یا نه؟

در صورت تمایل می‌توانید در دوره جامع شخصیت شناسی MBTI  شرکت نمایید و با دنیای زیبای خودشناسی و دیگرشناسی، به بینش های جدیدی برسید و جهت انتخاب شغل و استخدام از آن بهره ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *