تست شخصیت شناسی احساسی یا منطقی

تست تشخیص احساسی یا منطقی بودن

تست شخصیت شناسی احساسی یا منطقی باعث می‌شود نسبت به احساسات خود دید کاملی داشته باشید و در مواقع مهم بتوانید آن را کنترل کنید. در این مقاله قصد داریم تستی آنلاین جهت تشخیص شخصیت احساسی یا منطقی را معرفی کنیم تا بتوانید به شناخت بهتری از خود دست یابید. زیرا معتقد هستیم دانستن یک موضوع ساده می‌تواند باعث شود که روابط فردی، عاطفی و اجتماعی‌مان به میزان زیادی بهبود یابد و یکی از این موضوعات، آگاهی از احساسی یا منطقی بودن خودمان و اطرافیانمان است تا بتوانیم ارتباطات بهتری با خود و دیگران برقرار کنیم. این نکته را فراموش نکنید که برای برای یک اقدام و تصمیم خوب، ابتدا خودمان را بشناسیم! 

تعریف پایه و اصولی فکری یا احساسی بودن به‌صورت زیر است:

FEELING
احساسی بودن یعنی
تصمیم‌گیری بر اساس ارزش‌های شخصی (منطق شخصی)
و تأثیر تصمیم بر دیگران
THINKING
فکری (منطقی) بودن یعنی
تصمیم گری به‌صورت غیرشخصی (منطق عمومی)
و بر مبنای سود و زیان

اما برای آنکه دقیقاً بدانید احساسی هستید یا فکری (منطقی) به‌عنوان ابزار کمکی از تست آنلاین احساسی یا منطقی بودن استفاده کنید.

با تست رایگان شخصیت شناسی MBTI به دنیای درون خود سفر کنید: شروع تست

تست شخصیت شناسی احساسی یا منطقی

MBTI، جامع‌ترین آزمون‌ برای تست شخصیت شناسی احساسی یا منطقی

اگر به دنبال آزمونی برای تست شخصیت شناسی احساسی یا منطقی هستید، ما به شما تست MBTI را معرفی می‌کنیم. این تست طیف وسیعی از ویژگی‌های شخصیتی شما را مشخص می‌کند و فقط محدود به احساسات یا منطق نیست. در این تست می‌توانید از مواردی چون همچون حسی، شهودی، درونگرایی، برونگرایی، قضاوتی و ادراکی اطلاع کسب کنید. 

از مزایای شرکت در این آزمون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • زمان کم برای پاسخگویی (15 دقیقه)
  • سوالات جامع و متنوع
  • آزمون به صورت کاملا رایگان
  • دریافت تخفیف برای خرید دورهخودشناسی اولین گام برای شناخت احساسی یا منطقی بودن

خودشناسی

این شناخت به ما کمک می‌کند که خودمان را بهتر بشناسیم و درباره زندگی، روابط و شغلمان تصمیمات بهتری بگیریم. به همین دلیل در مقاله تفاوت افراد منطقی و احساسی و مقاله ویژگی‌های افراد منطقی و احساسی به طور کامل به توضیح این مفاهیم پرداختم و در آنجا گفته شد که افراد به روش‌های متفاوتی تصمیم‌گیری می‌کنند و این موضوع احساسی یا منطقی بودن افراد را رقم می‌زند که یکی از ابعاد چهارگانه در شخصیت شناسی MBTI است.

نکته کلیدی در تست آنلاین احساسی یا منطقی بودن

نکته کلیدی در تست آنلاین احساسی یا منطقی بودن

نکته مهم این است که هیچ فردی 100% احساسی یا 100% فکری نیست و میزان این دو در همه افراد در طیفی بین 0 تا 100 قرار دارد و درصد بالاتر، تعیین‌کننده احساسی یا فکری بودن فرد است.

این تست علاوه بر تشخیص احساسی یا منطقی بودن، سایر حوزه‌های تیپ شخصیتی شما مانند درون‌گرایی و برون‌گرایی را نیز شامل می‌شود و به شما در شناخت ابعاد کامل شخصیتی‌تان کمک می‌کند و به کمک آن می‌توانید تیپ شخصیتی خود را بفهمید و بعد از آن با شناخت تیپ شخصیتی خود، به این دو موضوع مهم بپردازید که:

  1. برای بهبود و توسعه فردی و تیپ شخصیتی خود چه‌کارهایی باید انجام دهم؟
  2. برای ارتباط بهتر با افراد با تیپ‌های شخصیتی مختلف، چه باید بکنم؟

ما به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت ارتقا و بهبود توسعه فردی خود، سری به دوره کوچینگ توسعه فردی استاد پریسا احمدی منش بزنید.

خودشناسی اولین گام برای شناخت احساسی یا منطقی بودن

پیشنهاد ویژه: دوره آموزشی جامع شخصیت شناسی MBTI

 

سوالات متداول

  • آیا امکان دارد شخصی 100 درصد منطقی یا احساسی باشد؟

خیر، در همه افراد این موضوع بین 0 تا 100 درصد است. به طور مثال امکان دارد فردی 80 درصد احساسی و 20 درصد منطقی باشد؛ اما فرد دیگری 45 درصد احساسی و 55 درصد منطقی باشد.

  • افرادی که احساسی هستند چگونه رفتار می‌کنند و چه تفاوتی با افراد منطقی دارند؟

تصمیم گیری‌های افراد احساسی بر اساس ارزش‌های شخصی شکل می‌گیرد؛ اما تصمیم گیری‌های افراد منطقی بر اساس سود و زیان شکل می‌گیرد.

  • با شرکت در آزمون MBTI می‌توان از احساس بودن یا منطقی بودن اطلاع کسب کرد؟

بله؛ علاوه بر احساس یا منطقی بودن می‌توانید از ویژگی‌های دیگری چون حسی، شهودی، درونگرایی، برونگرایی، قضاوتی و ادراکی اطلاع کسب کنید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

1 دیدگاه

به بحث بپیوندید و نظر خود را به ما بگویید.

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!