هدیه روز زن به کارمندان، حقی که تعارف برنمی‌دارد

هدیه روز زن به کارمندان

هدیه روز زن به کارمندان آغاز جهشی برای بکارگیری نیمی از استعدادهای خفته در مشاغل جامعه است.

وقتی صحبت از پیشرفت شغلی و البته موفقیت در بسیاری از جنبه‌های جامعه می‌شود زنان با مشکلاتی متعددی دست و پنجه نرم می‌کنند.  راه پیشرفت بانوان سخت و مشکلات برای آنها دو برابر بزرگ‌تر است.

راه نجات بانوان شاغل از فرسودگی شغلی و افسردگی محیط کاری از مسیر درک مشکلات آنها می‌گذرد. با این درک است که ابزار مناسب حمایت از بانوان شناخته می‌شود و می‌توان حتی در قالب یک هدیه روز زن به کارمند بانی تحول عظیمی در نیمی از جمعیت جامعه شد.

 

زنان و هدیه روز زن به کارمندان

سال‌ها است که زنان در تلاشند از هنجارهای و معیار‌های سنتی جامعه فاصله بگیرند. آنها برای گرفتن حق برابری حتی دست به راهپیمایی زدند و جایگاه شایسته خود را در جهان مطالبه کردند.

اگرچه جنبش‌های زنانه توانست قرن‌ها مردسالاری را به چالش جدی بکشد؛ ولی هنوز راه درازی در پیش دارد. هنوز هم به وضوح در محیط‌های کاری شاهد مشکلاتی بزرگ در شیوه مشارکت زنان کارمند هستیم. نمونه بارز آن را می‌توان در هویت هدیه روز زن به کارمندان به وضوح دید.

 

کابوس‌های زنان در محیط کار

زنان همچنان در همه سطوح از منسب‌های ابتدایی تا مدیریت عالی حضور کمرنگی دارند. نکته جالب این است که فرسایش و فشار ذاتی محیط کاری را نمی‌توان عامل نابرابری جنسیتی دانست؛ زیرا تعداد زنان و مردانی که شرکت‌ها را به این دلیل ترک می‌کنند حدوداً یکسان است. زنان که در مقام مدیریت عالی قرار می‌گیرند برای مردان هراس آور هستند.

 

رنجی از جنس زنانه

آزار و اذیت جنسی در محل کار به‌ويژه شرکت‌ها اتفاق می‌افتد. نکته تامل برانگیز این است که طبق برآوردی حدود ۷۵ درصد زنان وقتی در چنین موقعیت خصمانه‌ای قرار می‌گیرند از گزارش آن پرهیز می‌کنند. علی الخصوص وقتی سوءاستفاده کننده صاحب منصب باشد.

یکی از وظایف مهم زنان زایمان است و همین نیز در محیط کاری می‌تواند به نقطه ضعف بزرگی تبدیل شود. تبعیض شغلی بارداری زمانی است که زنان استخدام نمی‌شوند؛ چرا که یا باردار یا در انتظار بارداری هستند.

 

راه نجات زنان

تصور می‌کنیم دنیای امروز بر اساس پیشرفت و ایجاد محیطی بنا شده که در آن با همه افراد به طور یکسان رفتار می‌شود؛ لیکن وقتی با نگاه علمی به جامعه زنان کارمند و کارگر نگاه می‌کنیم سکوت را ترجیح می‌دهیم.

 

زنان باید چه کار کنند

 • باید یاد بگیرند از صحبت درباره موضوع ناراحت کننده هراسی نداشته باشند.
 • زنان کارمند باید برای بازخورد و یادگیری با گارد باز عمل کنند.
 • اگر رفتار مضر در محل کار خود مشاهده کردند، چیزی بگویند؛ چرا که سکوت آنها باعث شرکت در رفتار می‌شود.
 • استراتژی‌های سازمانی را به کار بگیرند و با ایجاد اعتماد با چالش‌ها برخورد کنند.

 

دیگران باید چه کنند

 • تقویت احساسات مثبت، شادی و رضایت
 • روابط متقابل مراقبت، حمایت و رضایت
 • مشارکت، ارتباط عمیق روانی و جدی در یک فعالیت یا علت
 • معنی داشتن،‌ تقویت حس هدف و جهت
 • موفقیت، تسلط به خود و شکوفایی مهارت‌ها
 • احساسات منفی،‌ سطوح پایین اضطراب بدبین و افسردگی

در یک کلام ماجرای زن کارمند یک سکه با دو رو است. نباید از حال همکاران زن غافل شد و باید به حمایت از آنها برخیزید. این کار باید مورد حمایت مدیران نیز باشد؛ چرا که بهزیستی محیط کار و نتایج سازمانی مانند تعهد سازمانی و رضایت شغلی از عوامل کلیدی موثر بر عملکرد سازمانی هستند.

پس اگر همکار زن یا کارمند زن دارید وظیفه‌ای برای حمایت از حقوق آنها بر دوش شما است که مزایای آن را به زودی در طراوت و شکوفایی جامعه تجریه خواهید کرد. بهترین راه برای شروع این حمایت هدیه روز زن به کارمندان است.

اما چگونه می‌توان با یک تیر همه اهداف بالا را نشانه گرفت؟  راز آن را باید در تیپ‌شناسی MBTI جست‌وجو کرد. در دوره کوچینگ، مربی یا کوچ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، فرد را در مسیری که به دنبال آن است، هدایت می‌کند. این فرآیند اغلب به عنوان کوچینگ توسعه فردی شناخته می‌شود و شامل ارزیابی آگاهی از خود، تعیین اهداف، توسعه مهارت‌ها، مدیریت زمان، حل مسائل و تسهیل در رسیدن به تغییرات مثبت است.

مقاله عالی : چه شغلی مناسب شخصیت شماست ؟

مقاله عالی : آزمون mbti چیست ؟

تیپ‌شناسی MBTI هدیه روز زن به کارمندان

یکی از بهترین روش‌ها برای درک تفاوت‌هایی کنشی که در خانه و و محل کار به وجود می‌آید تیپ‌شناسی مایرز بریگز است. درعین‌حال یک چارچوب آسان نیز برای بهبود روابط تیم و رفع مشکلاتی که مربوط به جنسیت در کار به شمار می‌رود.

درک تفاوت نیز یک مهارت واقعی برای مردم است. تفاوت‌ها از طریق عوامل فرهنگی، فیزیکی و روانی رخ می‌دهند.  در این میان باورها و خلق و خوی متفاوت نیز چاشنی کار می‌شوند و جای تعجب نیست که مدیریت افراد کار هراسناکی به نظر برسد.

اگر آزمون MBTI را تجربه کنید به زودی متوجه می‌شوید که یادگیری در مورد نوع تیپ نقطه شروع برای خودسازی است. اگر درک کنید چه چیزی باعث می‌شود به دنیا واکنش نشان دهید، آنگاه کل دنیا برای شما متفاوت به نظر می‌رسد. در این زمان است که نه‌تنها خود را با آغوش باز می‌پذیرید؛ بلکه می‌توانید تفاوت دیگران را نیز بپذیرید و برای آنها ارزش نیز قائل شوید.

 

معجزه تیپ‌شناسی MBTI

جواب پرسش‌‌های شما در تیپ‌شناسی MBTI نهفته است؛ چرا که دانش تیپ‌شناسی مایرز بریگز به‌عنوان هدیه روز زن به کارمندان منشا ثمرات زیر می‌شود:

 • موجب جلوگیری از تعارضات می‌شود و عامل حل آنها می‌شود.
 • برنامه‌ریزی برای نقاط قوت یک جنس زنانه
 • کشف شکاف‌های تیم
 • به داوطلب زن کمک می‌کند آرامش را یاد بگیرند
 • به توسعه شغلی زنان کمک می‌کند
 • تقویت استراتژی ارتباطی بانوان شاغل
 • افزایش درک مدیران برای ارائه بازخورد موثر
 • تقویت همکاری ثمربخش زنان
 • بهره بودن از تنوع روانی اعضای تیم
 • حمایت در مراحل گذار و سختی
 • توسعه مهارت‌های فکری بانوان
 • توسعه هوش هیجانی زنان کارمند
 • شناسایی و توسعه ضعف و قدرت
 • توسعه رهبران،‌ مدیران زن و همچنین رشد همکاری تیم‌ها و تخصص‌های بانوان
 • تشویق اعضای تیم به درک نقاط قوت یکدیگر و قدردانی از آن
 • بهبود و تغییر فرهنگ و باورها به‌ویژه در مورد زنان

با این اوصاف جذاب ترین هدیه روز زن به کارمندان می‌‌تواند دانش‌ MBTI باشد،  اما چگونه می‌توان به این دانش دست پیدا کرد،‌ آنهم در قالب یک هدیه. پیشنهاد ما تقدیم کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI به‌عنوان هدیه روز زن به کارمندان است. ارائه تست mbti به صورت آنلاین همراه با پاسخ‌نامه کامل تشریحی در آکادمی پریسا احمدی منش امکان پذیر است.

 

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI بهترین هدیه روز زن به کارمندان

کتاب‌ها می‌توانند شما را به سفر‌های طولانی در مکان و زمان ببرند و با پیچید‌گی‌های بیشتری از احساس و عواطف آشنا کنند. نتیجه این کار ایجاد اعتماد‌به‌نفس، عزت نفس و شناخت آسان‌تر جایگاه خود در این دنیای بزرگ است. یک نمونه خوب از این کتابها با عنوان  قدرت شخصیت‌شناسی MBTI است که اتفاقا جذاب‌ترین هدیه روز زن به کارمندان است.

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI یکی از بهترین ابزارها برای اثبات جایگاه ارزشمند تیپ‌شناسی است.  در جامعه هنوز هم در اقشار مختلف تمایل به انواع روش‌های فال‌گیری مطرح است. مطالعه این کتاب بهترین و عملی‌ترین راه نجات از این‌گونه خرافات و دستیابی به یک ابزار شناخت علمی است.

به جرات می‌توان گفت سواد شخصیت شناسی مهم‌ترین آموزه‌ای است که اولاد بشر باید به آن مجهز شوند و کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI با رویکرد علمی و روش‌های آسان بزرگترین گنج دانش در طول زندگی‌مان را به ما ارزانی‌ می‌کند.

مزیت ذاتی کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI در این است که شما با خواندن آن چندین  برابر راحت‌تر از دوره تمرینی مایرز بریگز به مبانی و اصول MBTI آشنا خواهید شد. با شناختی که از دانش تیپ‌شناسی و قدرت آن در حل مشکلات زنان شاغل مطرح شد گویی شما با اهدای این کتاب چراغ جادو را به عنوان هدیه روز زن به کارمندان اهدا می‌کنید. چراغی جادویی که معنایی جدیدی به زندگی زنانه آنها می‌دهد.

پیشنهاد عالی : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی mbti جهت خودشناسی و دیگرشناسی

پیشنهاد عالی : بهترین کتاب برای هدیه به همسر

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!