بهترین کتاب هدیه روز مرد

کتاب هدیه مرد

کتاب هدیه روز مرد می‌تواند ورای یک هدیه باشد در حقیقت بینشی باشد که نه‌تنها مردان بلکه جامعه را تغییر دهد.

در جست‌وجوی هدایای تبریک منحصر به فرد برای مردان هستید؟ هدیه به مردان می‌تواند شروع یک ماجراجویی فوق‌العاده باشد، به شرطی که هدیه شما فرصت‌های هیجان‌انگیز و شگفت انگیزی را به ارمغان بیاورد.

می‌توان برای آنها ادکلن خرید تا در همه جا عطر سرخوشی آن را منتشر کنند اما دوران ادکلن زدن به زودی تمام خواهد شد. شاید جوراب دوام بیشتری داشته باشد ولی هدیه‌ای در خور یک مرد نیست. هدیه‌ها بهترین را برای اثبات اهمیت دادن شما به بزرگ‌ترین دستاوردهای زندگی آنها است و پیشنهاد ما این است که باید کتاب هدیه روز مرد باشد.

در دوره کوچینگ، مربی یا کوچ با استفاده از تکنیک‌ها و ابزارهای مختلف، فرد را در مسیری که به دنبال آن است، هدایت می‌کند. این فرآیند اغلب به عنوان کوچینگ توسعه فردی شناخته می‌شود و شامل ارزیابی آگاهی از خود، تعیین اهداف، توسعه مهارت‌ها، مدیریت زمان، حل مسائل و تسهیل در رسیدن به تغییرات مثبت است.

چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید می‌توانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

 

مقاله پیشنهادی : شخصیت شناسی ازدواج

چرا باید کتاب هدیه روز مرد باشد؟

گویی مردان جامعه امروز از سندرم کلمبوس رنج می‌برند. کریستف کلمب کاشف آمریکا در ابتدا گمان می‌کرد به شرق زمین سفر کرده درحالی‌که در غرب زمین بود.

مردان جامعه ما نیز دچار همین سردرگمی هستند آنها گمان می‌کنند با رفتارهایی همچون قلدرمآبی، پافشاری روی عقاید و حتی خشونت می‌توانند جایگاه واقعی خود را در جامعه به‌دست آوردند. البته مردانی  که بسیار کم رو، سست عقیده و نازک نارنجی هستند نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

همانطور که آگاهی از موجودیت قاره بزرگ ناشناخته می‌توانست کلمب را از سرگردانی نجات دهد؛ آگاهی از توانایی‌ها شخصی برای هر مردی نیز می‌تواند او را از افراط و تفریط و به قولی سرگردانی نجات دهد.

مردان فراموش شده

آیا مرد زندگی شما نقطه عطف مهمی در زندگی خویش به پایان رسانده است؟ آیا ترفیع گرفته؟ موفق به خرید خانه شده است؟ نخستین بار پدر شده یا حتی صاحب فرزند دیگری شده؟ با وجود این همه نقش برای مردان هر روزی می‌تواند روزی ویژه‌ برای آنها باشد.

این لحظات شایسته به یاد ماندن هستند و برای این که شما نیز در این لحظات باشکوه همراه خاطرات شوید، باید کاری کنید.

این هدایا از این جهت مهم هستند که نه‌تنها بیان‌گر اهمیت ماهیت این رویداد و احساس شما نسبت به آن هستند؛ بلکه هر گاه مرد شما این هدیه را استفاده می‌کند احساسات آن روز نیز برای او دوباره زنده می‌شود.

پس به آنها هدیه‌ای بدهید که که همیشه مایل به استفاده از آن باشند و از موفقیت‌های زندگی خود لذت ببرند. اما چگونه بفهمیم که مردان برای مدت طولانی از هدیه‌‌ای لذت می‌برند. بهترین راهنمای ما درک عمیق‌تر از مسایل مردها است تا بتوانیم خرید کتاب هدیه روز مرد را به خوبی انجام دهیم.

مردان سنگ زیرین آسیاب

اگر قبول کنیم که این سرنوشت مردان شرقی است چنانکه خودشان ینر باور دارند و جامعه اجازه تحول و شکوفایی به آن نمی‌دهد سخت در اشتباه هستیم. چرا که بخش مهمی از جامعه به دست همین مردان ساخته و پرداخته می‌شود.

گاهی مردان تصور می‌کنند سنگ زیرین آسیاب هستند و هرگز نمی‌توانند وقت و فرصتی برای آرزوهای خود داشته باشند؛ به‌ويژه آنکه انجام وظایف علی‌الخصوص مدیریت مسائل مالی خانواده در جامعه ما نیاز به پتانسیل و تلاش چشمگیری دارد.

لیکن مردان افرادی بسیار باهوش، مسئولیت‌پذیر، زیرک هستند که تنها راه رسیدن به شخصیت موفق خود را فراموش کرده‌اند، تهیه کتاب هدیه روز مرد یک شروع خوب برای اینکار است.

عدم محبوبیت مردان در خانه

مردان در جامعه نقش محافظ و تامین کننده را بر دوش گرفته‌اند. مردان در نقش رهبری عمومی جامعه بوده و زنان اگرچه در خط مقدم نبودند ولی تاثیرگذار بودند.

مردان به خاطر مشکلات و مسائلی بیشتر از خانه دور هستند وظیفه سنگین نگهداری فرزندان بر دوش زنان قرار می‌گیرد. به دلیل همین ارتباط بیشتر فرزندان با زنان است که مادران در خانه محبوب‌تر هستند.

همه پتانسیل جذاب بودن را دارند، به‌ويژه مردان. اما برای اینکه مردی جذاب‌تر باشد لازم نیست میلیاردر، فضانورد یا مدیر عامل شوند تا توجه دیگران و خانواده را به خود جلب کند. فقط کافی است خودشان باشند.

مسئله کلیدی این است که کتاب هدیه روز مرد به مردان یاد خواهد داد چگونه ویژگی‌ها خود را برجسته کند و همین رمز تفاوت شما از دیگر اطرافیان نیز هست، به همین خاطر ما همیشه پیشنهاد می‌کینم خودشناسی را هدیه دهید.

خودشناسی را هدیه دهید

هدیه تکنیک‌های خودشناسی در قالب کتاب هدیه روز مرد می‌تواند چنان هوشمندانه باشد که احساسات لذت بردن از موفقیت کاری را دو چندان کند. مزایای خودشناسی چنان است که مردان باور می‌کنند کار سخت و ساعات طولانی اضافه‌کاری ارزش آن همه تلاش را داشته است.

مزیت دیگر هدیه تکنیک خودشناسی در جلد کتاب هدیه روز مرد فرصت استفاده از آن در خانه است. از طریق این تکنیک‌ها است که حضور در خانه برای آنها همچون یک ماجراجویی لذت بخش خواهد بود و صد البته دیگر از سرو‌کله زدن با بچه‌ها هراسی نخواهند داشت.

خاصیت ذاتی تکنیک‌های خودشناسی  به‌نحوی است که آنها در میان همه انواع هدایا متفاوت و خاص می‌کند و بیانگر تلاش ویژه و اهمیت شما به هدیه گیرنده است.

مردان الهام بخش

خودشناسی به آنها کمک می‌کند تا محیط نزدیک را به نحو مناسب در تعامل درشت با دیگران شخصی‌سازی کنند و هیچ چیزی از این خوشایند‌تر برای مردان نیست؛ چرا که عموماً برای انجام مشکل دارند. از این طریق طعم هر کنش و واکنش بسیار قابل تحمل‌تر خواهد بود.

پیشرفت در خودشناسی ثمراتی دارد که با شخصیت و رفتار آنها عجین می‌شود و آنها به‌طور ناخواسته موجب تحولات مثبتی در محیط کار و جمع دوستان خاص خود می‌شوند که به اجر و قرب آنها می‌افزاید و صعود از نردبان موفقیت را برای آنها ساده‌تر می‌کند.

تکنیک خودشناسی اگر مبتنی بر شیوه‌ای علمی و کارآمد باشد به تنهایی چنان جذاب است که هیچ مردی از مطالعه و انجام آن سیر نخواهد شد.

مردان جذاب و خوش استیل

وقتی مردان موفق می‌شوند دوست دارند تحولی در سبک زندگی خود ایجاد کنند. اما کشف استیلی که هم جدید و متفاوت باشد و هم مطابق شخصیت آنها باشد تا به زودی از آن خسته نشوند کار سختی است.

خودشناسی کمک می‌کند تا آنها به علایق خود به اعتمادبه‌نفس بیشتری بپردازند و چنان تحولی در خود ایجاد کنند که حتی در سخت‌ترین جلسات کاری یا جشن‌های دور‌همی خانوادگی همچون ستارهٔ مجلس بدرخشند.

مردان به‌واسطه نقش‌هایی که در جامعه می‌پذیرند آرزوهای سرخورده و فراموش شده زیادی دارند. رویاهایی که در زیر فشار کارها و البته بی‌نظمی‌ها و گم‌گشتگی‌ها روزانه فراموش شده است. اگر شما بتوانید در قالب کتاب هدیه روز مرد یک تحفه عالی به آنها هدیه دهید که یکی از این هزاران رویای فراموش شده را به حقیقت مبدل کنند؛ خواهید دید که تا ابد ممنون شما خواهند بود. این هدف میسر نمی‌شود مگر اینکه شما بتوانید فرصت خودشناسی را به آنها هدیه دهید.

حضور در جمع دوستان بعد از کار یکی از تفریح‌های مرسوم و جذاب برای مردان است. یکی از دلایل این  دورهم‌نشینی‌های دوستانه احساس قرابت و نزدیک عمیق‌تری است. برخی مردان در این جمع‌ها حرف‌ها و رفتارهایی دارند که در خانه بروز نمی‌دهند.

تکنیک‌های خودشناسی به مردان یاد می‌دهد که ریشه این رفتارهای خود را بشناسند و بدون هیچ گونه خجالت یا شرمی و با کنترل مناسب آنها در خانه نیز از این واکنش‌های صمیمی و عمیق استفاده کنند. چنین رفتارهایی محیط خانه را دگرگون کرده و روزهایی خوبی را برای خانواده رقم خواهد زد.

اگر هدیه‌ای باعث شود زندگی مردان آسان‌تر شود چیزی جز تکنیک‌های خودشناسی به صورت کتاب هدیه روز مرد نخواهد بود. کلیدهای ساده‌ای از کشف اسرار شخصیت که به آنها جرات می‌دهد ریسک‌های بزرگی‌ را در محل کار خود بپذیرند یا انعطاف بیشتری در خانه از خود نشان دهند.

تیپ‌شناسی MBTI کتاب هدیه روز مرد

ارزیابی و توسعه  MBTI حاصل تلاش کاترین کوک بریگز و ایزابل بریگز مایرز است. هر دو فارغ التحصیل  دانشگاه با تحصیلات عالیه بودند و با بهره‌گیری از روش علمی تیپ‌شناسی MBTI را ایجاد کردند.

نکته جالب این است که آنها روانشناس نبودند؛ بلکه سال‌ها مطالعه جدی و تلاش فراوان برای درک نظریه روان‌پزشک سوئیسی کارل یونگ در مورد انواع روانشناختی باعث شد به صف افرادی مانند توماس ادیسون، جین گودال، استیو جابز و… بپیوندند که با وجود نداشتن آموزش رسمی کمک‌های ماندگاری به بشریت کردند.

ارزیابی MBTI پس از نخستین انتشار در سال ۱۹۶۲ به طور منظم با پشتوانه تحقیقات مداوم روان‌شناسان آموزش دیده به روز می‌شود. این تست را می‌توان بهترین تست شخصیت شناسی جهان دانست.

شاخص MBTI که در قالب یک آزمون ارزیابی خودیاری و تکنیک‌های خودشناسی است به افراد کمک می‌کند تا بینش عمیقی در مورد نحوه کار و یادگیری خود کشف کنند. این چارچوب برای ایجاد رابطه، توسعه مثبت‌گرایی و دستیابی به تعالی است. پس کتاب هدیه روز مرد می‌تواند تکنیک‌های خودشناسی مایرز بریگز باشد.

تکنیک‌های خودشناسی MBTI از این جهت نسبت به دیگر روش‌ها ارج است که در نظریه مایرز بریگز شما ترجیحات خود را پیدا می‌کنید تا به تیپ شخصیتی خود برسید.

ممکن است مرد شما فردی برون‌گرا باشد که دوست دارد با مردم رابطه ایجاد کند یا امکان دارد فردی باشد که علاقمند است با داده‌های انتزاعی سروکار داشته باشد و در این صورت یک درون‌گرا خواهد بود. همین درک شفاف از ترجیحات کتاب هدیه روز مرد را به شیرین ترین اتفاق زندگی او تبدیل می‌کند.

واژگانی مختصر و جادوی در MBTI به مردان هدیه می‌شود تا با اطمینان در مورد اینکه چه کسی هستند و خواسته‌های دارند، تامل و صحبت کنند و بخش لذت‌بخش ماجرا در این است که در این روند خودشناسی مردان احساس نمی‌کنند که باید از کسی عذرخواهی کنند. برای آشنایی بیشتر با اینکه آزمون mbti چیست به مقاله مربوط به آن در سایت ما مراجعه کنید.

کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI کتاب هدیه روز مرد

اگر بتوان کتابی در زمینه MBTI معرفی کرد که به عنوان یک هدیه جذاب راه های خودشناسی را به مخاطبان خود عرضه می‌کند باید از کتاب قدرت شخصیت‌شناسی MBTI  یاد کرد.

 این کتاب به شیوه‌ای منحصر به فرد علم و تجربه را با هم ترکیب می‌کند و به هر نوع تیپ شخصیتی به‌وضوح نشان می‌دهد که تمرکز بر خودشناسی چگونه می‌تواند هر در بسته‌ای را بگشاید و به موفقیت در زندگی و کار منجر شود.

مربی متخصص شخصیت‌شناسی و نویسنده این کتاب از مثال‌ها و استعاره‌های زیادی بهره برده تا هر مردی بتواند با شناخت بهتر ترجیحات خود در دریافت انرژی، اطلاعات، تصمیم‌گیری و سازماندهی را بشناسد و همچون یک کیمیاگر مس وجود خود را به طلا تبدیل کند.

پیشنهاد عالی  : تهیه کتاب قدرت شخصیت شناسی MBTI

پیشنهاد عالی  : شرکت در دوره قدرت شخصیت شناسی MBTI

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!