تست شخصیت شناسی انتخاب همسر آینده

تست شخصیت شناسی انتخاب همسر آینده

همه انسان‌ها در زندگی با دو انتخاب مهم روبرو هستند: انتخاب شغل و انتخاب همسر آینده . پس می‌توان گفت که ازدواج یکی از دو تصمیم مهم در زندگی هر فردی است که در صورت انتخاب درست، به آرامش روان و تکامل طرفین منجر می‌شود و بالعکس در صورت انتخاب اشتباه، می‌تواند تمام حوزه‌های زندگی فرد را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

یکی از ابزارهایی که می‌تواند در این دو انتخاب مهم بسیار کمک‌کننده باشد و باعث موفقیت در زندگی و کار شود، آزمون MBTI است اما قبل از پرداختن به آن، این نکته مهم را همواره مدنظر قرار دهید:

در بین تیپ‌های شخصیتی مختلف، شخصیت خوب و بد وجود ندارد بلکه تناسب شخصیت‌ها مهم است.

 

حتماً بخوانید: آزمون MBTI چیست؟

بهترین تست شخصیت‌شناسی برای انتخاب همسر

بهترین تست همسر آینده

یکی از آزمون‌های متداول شخصیت شناسی، آزمون mbti است. در این آزمون افراد به ۱۶ تیپ شخصیتی تقسیم می‌شوند.
هدف از انجام این آزمون، آشنایی افراد با جنبه‌های شخصیتی خود و طرف مقابل، از قبیل علایق، نیازها، نقاط ضعف، نقاط قوت، توانمندی‌های شغلی و همچنین سازگاری و تعامل با افراد دیگر می‌باشد پس این آزمون به افراد کمک می‌کند تا خود و همسر آینده خود را بیشتر بشناسند و از این طریق، در تعاملات آینده، درک بهتری از یکدیگر داشته باشند و سوءتفاهم‌ها و چالش‌های بین خود را بهتر مدیریت و حل نمایند.

تست mbti که جهت شخصیت شناسی در انتخاب همسر نیز کاربرد دارد ، در چهار حوزه زیر افراد را تقسیم‌بندی می‌کند:

1- درون‌گرایی و برون‌گرایی

برون‌گراها افرادی اجتماعی و پرجنب‌وجوش هستند و از روابط اجتماعی و صرف زمان با دیگران لذت می‌برند. زیرا آن‌ها با قرارگرفتن در جمع انرژی دریافت می‌کنند. اما درون‌گراها اکثراً آرام و متفکر هستند و تمایل کمتری به حضور در جمع دارند زیرا این افراد معمولاً از تنهایی انرژی می‌گیرند.

حتماً بخوانید: راه های خودشناسی چیست؟

2- حسی و شهودی

افراد حسی جزئی‌نگر و واقع‌بین می‌باشند. به عبارتی تمرکز آنها بیشتر بر واقعیات و جزئیات است و از کارهای عملی و اجرایی لذت می‌برند. در مقابل افراد شهودی کل‌نگر و معناگرا هستند. آنها بیشتر به معانی و الهامات ذهنی خود توجه دارند از فکرکردن در مورد امکانات، خیال‌پردازی و مفاهیم انتزاعی مانند فلسفه و روان‌شناسی لذت بیشتری می‌برند.

3- فکری و احساسی بودن

افراد فکری در تصمیم‌گیری، به جنبه‌های منطقی موضوع توجه بیشتری دارند فارغ از اینکه این تصمیم چه تأثیری بر زندگی آنها و یا اطرافیانشان خواهد گذاشت اما در مقابل افراد احساسی بیشتر به جنبه‌های احساسی موضوع و تأثیری که آن تصمیم بر زندگی خود و دیگران می‌گذارد، توجه دارند.

یک مقاله مرتبط دیگر: بهترین تست شخصیت شناسی جهان

4- ساختارمند و منعطف

افراد ساختارمند افرادی بسیار منظم هستند که تکثر کارهای خود را از قبل برنامه‌ریزی می‌کنند و معمولاً به‌موقع در جلسات و مهمانی‌ها حاضر می‌شوند اما افراد منعطف معمولاً کارهای خود را به‌صورت یهویی و لحظه آخری و بدون برنامه‌ریزی قبلی انجام می‌دهند و در قرارها و مهمانی‌ها با تأخیر می‌رسند.

پیشنهاد ویژه: انجام رایگان آزمون MBTI

نکات مهم در انتخاب همسر از روی تیپ شخصیتی

نکات مهم در انتخاب همسر از روی تیپ شخصیتی

در انتخاب همسر آینده خود باید به دو نکته زیر توجه کنید:

  • مشخص کنید در هر یک از چهار حوزه فوق، شما کدام تیپ شخصیتی را ترجیح می‌دهید؟
  • لازم است با شناخت هر تیپ شخصیتی، بتوانید درک متقابل بهتری از یکدیگر داشته باشید.

در این مقاله تیپ‌های شخصیتی، بسیار به‌اختصار توضیح داده شد لذا جهت آشنایی بیشتر، مقاله زیر را بخوانید:

در پایان لازم است بدانید تست شخصیت شناسی انتخاب همسر آینده، فقط به‌عنوان یک تست کاربرد دارد و به شما مهارت مربوطه را آموزش نخواهد داد. لذا اگر تمایل دارید به درک و شناخت بهتری از خود و دیگر انسان‌ها برسید، این مهارت ارزشمند را فرا بگیرید !

پیشنهاد ویژه: توسعه مهارت های فردی

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!