تفکر استراتژیک با کوچینگ

تفکر استراتژیک با کوچینگ

تفکر استراتژیک مهارتی است که با آن می‌توانید جهت برطرف کردن چالش‌ها و برنامه ریزی برای آینده بهره ببرید. این مهارت جهت رسیدن به هدف تجاری، پیروزی بر چالش‌ها و مسائل مختلف لازم است. این تفکر به بررسی چالش‌ها و فرصت‌ها از دید اجتماع می‌پردازد و نتیجه احتمالی اعمال شما را بر دیگران مورد ارزیابی قرار می‌دهد. کوچ‌ها در تفکر استراتژیک با ترسیم تصویر آینده، نگاهی عملگرا به مشکلات روز دارند. در دوره کوچینگ می‌توانید بر چالش‌ها غلبه کنید و با قرار گیری بر فراز کارهای روزمره، فرضیه‌های روش انجام کار را به چالش ‌بکشید. با جمع آوری و تحلیل اطلاعات مبهم و پیچیده، می‌توانید اقدام مناسب را انجام دهید. 

تفکر استراتژیک با کوچینگ

آشنایی با مهارت‌های تفکر استراتژیک با کوچینگ

در دوره آموزشی تفکر استراتژیک در کوچینگ مهارت‌های زیادی را یاد می‌گیرید. در دوره کوچینگ در مشهد نیز این مهارت‌ها آموزش داده می‌شوند که در ادامه در مورد آن‌ها بیشتر صحبت خواهیم کرد: 

 • مهارت تحلیلی

کوچینگ توسعه فردی به شما آموزش می‌دهد که در رسیدن به اهداف خود پیروز شود، باید بتوان انواع ورودی‌ها از صورت‌های مالی و KPI تا شرایط کسب و کار، اختصاص دادن منابع مالی، فرایندهای نوظهور تجاری را تجزیه و تحلیل کرد، این تحلیل ابتدایی، برای به وجود آمدن یک استراتژی که با موقعیت هم اکنون شرکت شما همراه باشد، واجب است. 

 • مهارت‌های ارتباطی

ایجاد یک استراتژی برای سازمان شما، به مهارت ارتباطی نیاز دارد. قادر بودن به ایجاد ارتباط با ایده‌های سخت، همیاری با ذینفعان همگی نقش مهمی در تفکر استراتژیک دارند. 

 • مهارت‌های حل مسئله

برنامه ریزی استراتژیک اکثرا جهت برطرف کردن چالش‌ها یا غلبه بر مشکلاتی همچون، اهداف مالی از بین رفته، گردش نامطلوب کار یا رقیب ظهور یافته به کار می‌رود. برای ایجاد یک استراتژی که مشکلات شما را بررسی کند، لازم است که در قدم اول، چالش و راه حل‌های اصلی آن را بشناسید، توجه کنید که شما امکان ساخت استراتژی و به کار گرفتن آن را دارید. 

 • مهارت‌های مدیریت و برنامه ریزی

استراتژی فقط به راه حل فکر نمی‌کند، بلکه اجرا را نیز شامل می‌شود. زمانی که اطلاعات بررسی شدند، چالش شناخته شد و راه حل معین شد، به مهارت مدیریتی و برنامه ریزی نیاز دارید تا بتوانید همه چیز را کنار هم بچینید. 

تفکر استراتژیک با کوچینگ

خدمات تفکر استراتژیک با کوچینگ

تفکر استراتژیک با کوچینگ خدمات زیادی را شامل می‌شود که در ادامه در مورد آنها بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 • مشاهده‌گری و تفکر بالا در مشاهده روندها یا کوچینگ

وقتی که به یک برنامه استراتژیک نیاز دارید، کوچ اجرایی همراه شما است تا پرسش‌هایی مانند موارد زیر را جواب دهید و دید وسیع‌تری از چگونگی و چرایی آن بدست آورید: 

 1. چه چیز باعث شد که تصور کنید که به تدوین استراتژیک نیاز دارید؟ 
 2. این استراتژیک را به چه هدفی می‌خواهید تدوین کنید؟ 
 3. چه منابعی را برای آن نیاز دارید و از کجا می‌خواهید شروع کنید؟ 
 • همراهی و برگزاری جلسه تعاملی با مدیر 

اگر می‌خواهید یک استراتژی را به وسیله مدیر هیئت مدیره اجرایی کنید، طبق اولویت‌بندی لازم، گروه اجرایی نسبت به اجرای آن اقدام می‌کند. در این فرایند، به جز همراهی گروه‌ها با هم، مسائلی که در زیر عنوان می‌شود، امکان دارد برای کارشناسان و مدیران اجرایی پیش آیند. در این میان، کوچ در مورد مشکلات زیر گروه را همسوسازی می‌کند: 

 • سوال در مورد کسب اطلاعات لازم، عملکردهای شکست خورده و موفق جهت بررسی امکانات و هدف‌ها
 • یافتن عقاید کاهش دهنده تیم اجرایی در حوزه حرکت تاثیرگذار
 • یافتن راز موفقیت گروه و استراتژی با ایجاد جلسات گروهی کوچینگ
امتیاز دهید

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!