کوچینگ ثروت

کوچینگ ثروت

یکی از خواسته‌های اصلی هر فردی این است که ثروتمند شود. در ذات همه انسان‌ها میل به ثروت دیده می‌شود و همه در کل دنیا سعی می‌کنند تا بتوانند از همه نعمت‌های دنیا بهره‌مند شوند. پس لازم است که یاد بگیرد که چگونه ثروتمند شود. یکی از راه‌های ثروتمند شدن استفاده از کوچینگ ثروت است. در این روش، کوچ می‌تواند، راهنمای انسان برای رسیدن به هدفش باشد. کوچینگ ثروت امروزه با رشد زیادی روبرو بوده و مورد استقبال بسیاری از موسسات و انسان‌ها قرار گرفته است. موسسات زیادی با استفاده از کوچینگ توسعه فردی و کوچینگ ثروت، مشاوره مالی ارائه می‌دهند و توانسته‌اند افراد زیادی را جهت رسیدن به ثروت یاری کنند.

کوچینگ ثروت

کوچینگ ثروت چیست؟

شاید از خود بپرسید کوچینگ ثروت چیست؟ کوچینگ ثروت پیش از ورود به تخصص‌های کوچینگ، نگرش و بینش انسان را در خصوص پول و ثروت تغییر می‌دهد. این واژه با درآمد و ثروت در ارتباط است. کوچینگ ثروت به طور مستمر شما را به اهداف مالی می‌رساند. در آن، مهم‌ترین محور، تغییر عقاید و باورها در مورد پول، ثروت و درآمد است. این مهارت به شما آموزش می‌دهد تا به شناخت بهتر دنیای درون خود بپردازید و مسیر رسیدن به اهداف و خواسته‌های مالی خود را همان طور که تصور می‌کنید، مشخص کرده و به خوبی برای آن برنامه ریزی کنید. در اصل با دوره کوچینگ از خودتان شناخت بهتری پیدا می‌کنید و با شناخت موانع، می‌توانید آن‌ها را راحت‌تر طی کنید. هر کسی بدون اینکه در خصوص پول، ذهنیت سالمی داشته باشد، نمی‌تواند مسیر را به سوی هدفش طی کند و همیشه در حال درجا زدن خواهد بود. 

آشنایی با مراحل کوچینگ ثروت

وقتی که شما در شرایط سخت هستید، تنها راه گذر از این شرایط، این است که از درون، خود را مقاوم کنید و بیزینس کوچینگ همین عمل را انجام می‌دهد. پاسخ به بسیاری از پرسش‌های درونی، اصلی‌ترین ارزیابی را به ما خواهد داد تا بدانیم در چه مسیری از زندگی قرار داریم و در این مسیر نقاط قوت ما چیست؟ با وجود کوچ ثروت، می‌توانید نسبت به توانایی‌ها و قابلیت‌های خود شناخت پیدا کنید و این راهنمای شما در تصمیمات بزرگ خواهد بود. همچنین هر چیزی را که جهت موفق شدن و بدست آوردن ثروت نیاز دارید را برای شما تامین می‌کند. در کوچینگ ثروت اصلی‌ترین عنصر، تغییر در مسیر حرکت است و یک کوچ حرفه‌ای نسبت به مسائل مالی نگرش شما را تغییر داده و کمک می‌کند تا به عمق وجود خود برسید. جهت رسیدن به ثروت نیاز به کوچ دارید تا شما را کمک کند. مراحل کوچینگ ثروت عبارتند از:

  • گام اول، چارچوب ذهنی: در این مرحله باید در مورد دیدگاه‌های فرد، تغییراتی در خصوص چالش‌هایی همچون پول و ثروت به وجود آید. زیرا در صورتی که در مورد ثروت ذهنیت سالمی ایجاد نشود، پیشرفتی در کار نخواهد بود. در این قسمت فرد به شکل صحیح تصور قبلی خود را در مورد ثروت بررسی کرده و جهت اصلاح تصور پیشین فکر می‌کند و شیوه‌های عملی را پیش می‌گیرد. 
  • گام دوم، اقدامات عملی در کوچینگ ثروت: برای اینکه به اهداف خود برسیم، باید در مسیر، فعالیت‌های موثری انجام دهیم. در قدم اول باید بعد از شناسایی کارهای مهم، آن را به بعد موکول کنیم. اطمینان داشته باشیم که در زمان سفر، جهت رسیدن به هدفمان، خودمان را بشناسیم و کم کم رفتار خود را حرفه‌ای کنیم. 
  • قدم سوم، برنامه کاری در کوچینگ ثروت: جهت افزایش موفقیت و بهره وری فردی، نیاز به برنامه مخصوص است و با بهره مندی از آن، استرس و هزینه‌ها کم شده و درآمد بالا می‌رود. بدون برنامه ریزی هر کسی اطلاعی از ادامه مسیر خود ندارد و ناخواسته دست به آزمون و خطا زده که دچار ضرر خواهد شد. همچنین با وجود برنامه کاری، در هر جایی از مسیر، نگاهی به کارهای صورت گرفته کرده و آن‌ها را بررسی خواهد کرد. 
  • قدم چهارم، حمایت در کوچینگ ثروت: به این دلیل که رسیدن به موفقیت بسیار سخت است، باید با شناخت منابع حمایتی، به خوبی از آن‌ها استفاده کنیم که کوچینگ ثروت بهترین منابع حمایتی است. 
کوچینگ ثروت

تفاوت کوچ ثروت یا مشاوره مالی

کوچینگ در دوره‌ها، هیچوقت در مورد راه‌ها و کالاهایی برای سرمایه‌گذاری صحبت نمی‌کند و برای سرمایه‌گذاری‌ها راهنمایی نمی‌دهد. کوچ‌ها در مورد موضوعات مرتبط با امور مالی فردی آموزش‌ها را ارائه داده و در این فرایند راه‌هایی را برای رسیدن به موفقیت آموزش می‌دهند. همچنین بعد از ارائه آموزش ها، مطمئن می‌شوند که مراجع با نحوه سرمایه گذاری آشنا شده‌اند. کوچینگ در این مسیر بسیار تاثیرگذار بوده و فرد را به طرف لذت از دارایی خود هدایت کرده و این دارایی‌ها ممکن است معنویات، ارتباطات و پول باشند. کوچینگ در جهت بهبود موقعیت مالی افراد، تجربه بالایی داشته و مثال‌هایی می‌زند تا اعتماد فرد را افزایش داده و جهت طی کردن اهداف مالی به او انگیزه می‌دهد. کوچ رفتاری اخلاقی و حرفه‌ای داشته و بر حسب مصلحت افراد تصمیمات مالی می‌گیرد. در دوره‌های کوچینگ ثروت می‌توان راه رسیدن به ثروت را پیدا کرد و در مسیر آن قدم برداشت.

5/5 - (1 امتیاز)

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!