هفته جهانی کوچینگ ، 7 روز طلایی برای شروعی با شکوه

هفته جهانی کوچینگ

دوره های در حال ثبت نام

کوچینگ مشهد
دوره آموزشی کوچینگ و تربیت کوچ(آنلاین و حضوری)
شخصیت شناسی-مشهد
دوره آموزشی شخصیت شناسی MBTI (غیر حضوری)
شخصیت شناسی-مشهد
دوره آموزشی شخصیت شناسی MBTI (حضوری-مشهد)

هفته جهانی کوچینگ است و چیزی نمانده که باز هم هشتگ ThanksCoach# درمیان شبکه‌های اجتماعی و در طول هفته جهانی کوچینگ بار دیگر در دنیای موفقیت و پیروزی‌های بشر به ترندی خاطره‌انگیز تبدیل شود.

هفته کوچینگ اگرچه نخستین بار در آخرین سال دهه ۱۹۹۰ میلادی جشن گرفته شد؛ ولی جذابیت‌های ذاتی کوچینگ و نتایج درخشان موفقیت‌های کوچ‌ها در رشته‌های مختلف باعث شده تا هفته جهانی کوچینگ (International Coaching Week) به فرصتی طلایی برای تجربه پیروزی‌های با شکوه برای عامه مردم جهان تبدیل شود.

فرصت‌های جدید در هفته جهانی کوچینگ

هفته کوچینگ (ICW) فرصتی است تا با نگاهی دقیق‌تر به جایگاه کوچینگ‌ها و نتایج پیشرفت‌هایی که نصیب همه اقشار مردم کرده‌اند به قدردانی از زحمات مربیان حرفه‌ای موفقیت بپردازیم.

پس اگر احساس می‌کنید انرژی شما خفه شده یا توسعه و پیشرفت شما محدود شده است. اگر تصور می‌کنید که هویت شما گم شده و دیگر امیدی به گشایش و گره گشایی نیست، هفته کوچینگ همان فرصتی است که به دنبال رهایی از این احساسات و تصورات بودید. این هفته همان شنبه گمشده در زندگی شما است که همیشه منتظر طلوع آفتاب آن بودید.

چنانچه نسبت به انجام تست mbti تمایل دارید میتوانید از طریق آکادمی پریسا احمدی منش اقدام کنید.

هفته کوچینگ جشنی جهانی برای موفقیت

کوچینگ

در تقویم جهانی از ۱۷ تا ۲۳ مه هر سال هفته بین‌المللی کوچینگ نامیده شده است. در واقع کوچینگ‌ها با استانداردسازی و تبیین مبانی خودشان هویت خود را پس از قرن‌ها‌ تلاش از زیر سایه دیگر مشاوران و راهنمایان راه موفقیت بیرون کشیدند تا سهم عظیم خود از موفقیت بشر جشن بگیرند.

در طی قرن‌ها کوچینگ یا مربی‌گری رویه‌ای بود که در طول ماجراهای زندگی بشر به یاری‌ آنان می‌شتافت تا پرده فراموشی و ناآگاهی را از روی گنجینه استعدادهای ناب و گمگشته کنار بزند و نور درخشان وجود هر شخصی و سرنوشت باشکوه پنهان شده‌اش را به او نشان دهد.

در حقیقت قدمت کوچینگ را نه در تاریخچه کالسکه‌ها (Coaches)، بلکه باید در روزی جست‌وجو کرد که اولین راهنما بدون قضاوت گذشته یا رویا‌پردازی درباره کسی، راه مختص او را برای رسیدن به موفقیت نشان داد. از این رو درهای جامعه کوچینگ از قرن‌ها قبل به روی همه باز بوده و نخستین کو‌چ‌ها را حتی می‌توان از میان نخستین الهام دهندگان آسمانی یا حتی پیر دانایی در میان قبیله‌ای دورافتاده تصور کرد که در جهت شکوفایی توانایی بالقوه دیگران پا پیش گذاشتند.

کوچینگ درجهان امروزی

هرچند امروز کوچینگ تحت نظام قدرتمند فدارسیون خود ساختاری استاندارد و کاملا حرفه‌ای دارد، ولی می‌توان گفت هنوز برای شما هم که دوست دارید تبدیل به یک کوچ حرفه ای شوید یک آغوش باز و استقبالی گرم مهیا است.

امروزه کوچینگ به‌عنوان بخش جدایی‌ناپذیر از جریان شکوفایی جامعه جهانی مطرح است و فدراسیون جهانی مربیگری نیز در ۱۴۰ کشور جهان با حدود ۳۵۰۰۰ کوچینک کاربلد و حرفه‌ای در جهت کارآمدی و کارآیی هر چه بیشتر کوچینگ به فعالیت مستمر و بین‌المللی خود ادامه می‌دهد.

کوچینگ سهل‌ترین راه برای تجربه قدرت تحول در افراد و سازمان‌ها است، پس هفته جهانی کوچینگ بهترین زمان برای درک، کاوش، آزمایش و البته کشف حقیقت کوچینگ است.

 یک پیشنهاد عالی :
خرید کتاب شخصیت‌شناسی MBTI(راهنمایی کاربردی برای کوچ‌ها)

نخستین چراغ برای موفقیت شما در آینده

باوجود شیوع گسترده کرونا، گویی غمی فراگیر عالم را در بر گرفته و تمام جریان‌های اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی متاثر از حضور ویروس COVID-19 است. اینجا است که ارزش روش‌های سازگاری یا تغییر زندگی با شرایط روز و البته مختص هر فرد به کیمیایی ارزشمند تبدیل می‌شود.

به‌طورمعمول انواع رویدادهای مختلف در طول هفته کوچینگ از وبینارها گرفته تا کارگا‌ه‌های آموزشی و جلسات حرفه‌ای و.. توسط اعضای ICF در سطح محلی برگزار می‌شود که تجربه هر کدام از آنها می‌تواند نخستین چراغ برای موفقیت شما در آینده روشن کند.

تخفیف‌های جذاب، رویدادهای مبتنی بر شبکه اجتماعی آنلاین، اشتراک‌گذاری ویدیوها از تجربه افرادی که با کمک کوچ‌ها زندگی جدید و مسرت بخشی را در امور دلخواه خود تجربه کردند، همه و همه روی میز پذیرایی هفته جهانی کوچینگ برای شما مهیا است.

امسال نیز ICF با انتخاب موضوع مبارزه طلبیدن زمان‌های چالش‌برانگیز برای هفته بین‌المللی کوچینگ در تلاش است تا دقیقا آنچه جامعه بشری از کوچینگ‌ها انتظار دارد را عرضه کند. بخش مهم این مبارزه همان مهارت ارزشمندی است که کوچینگ به دیگران می‌آموزند تا با روشی مثبت به جهان امروز و آینده نگاه کنند.

برنامه فدراسیون جهانی کوچینگ

فدراسیون امسال برنامه خاصی برای همکاری مشترک به زبان‌های مختلف در نظر گرفته تا کوچینگ‌ها بیش از پیش در دسترس عامه مردم در اقصی نقاط باشند. هم اکنون بیش از ۵۰۰ رویداد در ۱۵ زبان زنده دنیا و در بیش از ۴۰ کشور برای انتخاب در دسترس شما هستند.

اگر به دنبال راهی برای جست‌وجو و حضور در رویدادهای هفته جهانی کوچینگ هستید، می‌توانید از برنامه رویدادهای هفته مربیگری بین‌المللی در سایت فدراسیون کوچینگ استفاده کنید، اما اگر بی‌صبرانه آماده شیرجه زدن به اولین جلسه کوچینگ در زندگی خود هستید تا ورق بازی سرنوشت به نفع شما تغییر کند، کافی است در سایت ما نخستین جلسه خود را با چند کلیک ساده رزرو کنید.

 

هفته کوچینگ، متشکرم مربی

ته کوچینگ ابزاری برای تشکر از مربیان

کوچینگ در طول سال با تحول در زندگی و با مهارت الهام‌بخشی خود کلید گمشده بهبودی و پیشرفت را برای باز کردن هر در قفل شده‌ای به همراه دارند.
کوچ‌ها در ربع قرن از زمان تاسیس فدراسیون تحت دوره‌های یادگیری مادام العمر هستند و پیوسته با مدد تکنیک‌های پیشرفته ناشی از استاندارد‌سازی و پژوهش‌های مدرن اعضای حرفه‌ای کوچینگ در فدراسیون، به ابزارهای بیشتر و قوی‌تری برای نیل شما به موفقیت مجهز می‌شوند.

هفته جهانی کوچینگ در ساده‌ترین معنا یعنی، متشکرم مربی (ThanksCoach) تجلی پیدا می‌کند و این صدایی است که در هفته جهانی کوچینگ از زبان میلیون‌ها نفر که از خدمات کوچ‌ها در رسته‌ و رشته‌های مختلف از توسعه فردی و شخصیت‌شناسی گرفته تا کوچینگ زندگی و کوچینگ تجارت بهره‌ها برده‌اند، به گوش می‌رسد. صدایی که مملو از شادی و احساس افتخار کسانی است که طعم شیرین موفقیت را با کوچینگ چشیده‌اند و آماده غواصی به اقیانوس دانش و آگاهی کوچ‌ها هستند.

هفته جهانی کوچینگ امکانی برای بازنگری و شناخت عمیق‌تر ارزش هر لحظه از وقتی است که کوچینگ صرف شنیدن استعدادهایی می‌کنند که در فراز نشیب راه موفقیت گم شده‌اند و در جستجوی کیمیای پیروزی و بهروزی بی‌تاب هستند.

 پیشنهاد ویژه:
شرکت در دوره آموزش شخصیت شناسی، مهارتی ضروری برای کوچ ها

هفته جهانی کوچینگ، بازی برد برد

 فردی با کوچینگ

هفته کوچینگ می‌تواند مملو از لحظاتی باشد که دوباره بتوانید اهداف اصلی زندگی خود را پیدا کنید و با حمایت یک مربی حرفه‌ای بهترین‌ها را برای خود رقم بزنید. به جرات می‌توان گفت کشف چهره بهتر هر کسی که مختص خود اوست، بدون قضاوت یا هرگونه تحمیلی بزرگ‌ترین هدیه‌ای که می‌توان به افراد بخشید.

پس شاید هفته جهانی کوچینگ برای شما فرصتی باشد تا حتی با عزیزان و دوستان نخستین جلسه کوچینگ را تجربه کنید. در طی هفته کوچینگ گردهمایی گوناگون در رشته‌های مختلف بابت تشکر از این وقت، تلاش و سخاوت مربیان توسط میلیون‌ها نفر در سراسر دنیا انجام می‌گیرد و نکته جذاب ماجرا این است که از میان همین رویدادهای فرصت‌های جدیدی برای مربی، افراد، تیم و سازمان‌ها برای پیشرفت سریع و تعالی هر چه بیشتر فراهم می‌گردد. به نوعی هفته کوچینگ اگرچه توجه ویژه به نقش مربیان در موفقیت بشر است، ولی بهترین گزینه برای بازنگری و نگاهی دوباره به دستاوردهای همه اعضای خانواده کوچینگ است.

هفته کوچینگ نوید‌بخش گزینه‌های پر از هیجان و انتخاب‌های جذاب بدون محدودیت در منطقه و محل زندگی شما است، پس نه تنها از این فرصت نهایت استفاده را ببرید تا همه هنر علم و عمل کوچینگ حرفه‌ای را در سرتاسر جهان جشن بگیرید، بلکه از هم اکنون نیز برای سال آینده هفته جهانی کوچینگ را در تقویم خود علامت بزنید، چرا که فرصت‌های نیکو همچون ابر از افق زندگی می‌گذرند.کوچینگ شکوفا‌کردن نیروی بالقوه افراد در راستای بیشینه‌کردن بهره وری آنهاست. معنی کوچینگ بیشتر در وجه یاریگری آن نهفته است تا وجه تعلیمی آن!

بیشتر درباره کوچینگ بدانید..شخصیت شناسی MBTI از معتبرترین و قدرتمندترین ابزارهای تیپ شناسی در جهان می‌باشد که افراد را به 16 تیپ شخصیتی متفاوت تقسیم می‌کند. هر فردی با یکی از این تیپ‌های شخصیتی 16 گانه به دنیا می‌آید. به عبارتی دیگر این تقسیم‌بندی براساس ویژگی‌های ژنتیکی و ذاتی افراد می‌باشد.

بیشتر درباره شخصیت شناسی mbti بدانید..کوچینگ مشهد

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

2 دیدگاه ثبت شده

به بحث بپیوندید و نظر خود را به ما بگویید.

  • با سلام و عرض تبریک هفته کوچینگ به کوچ دانا و توانا سرکار خانم دکتر احمدی منش . سپاس گزارم از وقت و حوصله ای که برای تهیه این مقاله مفید و ارزشمند صرف نموده اید، انصافا نسبت آموزه ها به کل متن مقاله، نسبت بسیار بزرگی است ، و کاملا مشخص است (بر خلاف خیلی از وبسایت ها که صرفا مطالب را با کمترین مطالعه و بی توجه به سطح فعلی دانش مخاطب سر هم بندی میکنند تا فقط چیزی نوشته باشند ) برای این مقاله و سایر مقالات وبسایت خوبتان وقت زیادی صرف شده و حجم زیادی از نکات با وسواس بالا دست چین و در قالب مقاله جمع و جور و کاملا کاربردی ارائه شده است، دستمریزاد و خدا قوت

ثبت دیدگاه

حامی اندیش

جهت دریافت مشاوره رایگان با استاد پریسا احمدی منش، اطلاع از شرایط مختلف راجع به دوره‌ها و… اطلاعات زیر را تکمیل کنید تا در اولین فرصت با شما ارتباط بگیریم.

با 40% تخفیف، دوره پرطرفدار کوچینگ رو خریداری کن!